Šingeki no kjodžin - Season 1 (2013) (séria)

Nisen nengo no kimi e – Šiganšina kanraku (1) (S01E01)

(epizóda)
  • Japonsko 二千年後の君へ ―シガンシナ陥落①― (viac)

Po 100 letech míru zaútočí na zeď Maria titán a způsobí tisíce obětí, včetně matky mladého Erena Yeagera, což vede k řetězci událostí, které naruší poklidný život uvnitř zdí. (mikki089)

P_Neubauer

Za 2 roky, co jsem žádné anime neviděl (tehdy jen death note), jsem úplně zapomněl jak dokáže uchvátit některými záběry a chytnout za emoce. Opravdu hodně silný úvod. 90% ()

Melios

Pred tromi rokmi som dal Attack on Titan prvú šancu. A vtedy som si myslel ,že je to sračka....lenže to bol rok 2016 a dnes je už 2019. Medzitým ma viac začali baviť fantasy a glory veci......Nebudem to naťahovať -nakoniec bolo lepšie si tie 3 roky počkať. Ešte som nevidel ,že by ma anime šokovalo od prvej scény až po koniec. Veľa nezabudnuteľných (smutných aj brutálnych) momentov a šoky sú na ako na páse. Kresba dokonalá. A ten opening ,ACH! 900% ()

Upír

Vzdávám po prvním díle. Asi rozumím tomu, že anime má nějaká vnitřní pravidla, ale kombinace vřeštících postav a trhaných frenetických záběrů mi úplně zabíjí požitek z děje nebo vybudovaného druhotného světa. Navíc mám v tomto případě za to, že zrovna způsob vyjádření jednání postav a jejich emocí jsou spíše neschopností kreslíře než žánrovými omezeními. ()