Šingeki no kjodžin - Season 3

(séria)
Japonsko, (2018–2019), 8 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Scenár:

Jasuko Kobajaši

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Marina Inoue, Júki Kadži, Jui Išikawa, Hiro Šimono, Daisuke Ono, Romi Paku, Kišó Tanijama, Hiroši Kamija, Jú Kobajaši, Šiori Mikami, Tomohisa Hašizume (viac)

Pozornost přežívajícího lidstva byla celou dobu upřena směrem ke zdem a hrozbě v podobě titánů vyskytujících se za nimi. Díra ve zdi Maria u části Šinganšina stále nebyla zacelena a Erenova snaha o její zabarikádování nenese kýžené ovoce. Situace se o to více komplikuje, když Scoutům a hlavně jejich veliteli Levimu hrozí nové nečekané nebezpečí. Nepřátelé totiž tentokrát nejsou pouze titáni. (Scalpelexis)

Sashmen13

Brutální masakr, kde se konečně dozvíme odpovědi na docela hodně otázek. Přiznám se, že základní koncept by možná byl i docela lepší, jen čistě lidstvo vs titáni, ale tohle funguje docela též. Není to perfektní, to netvrdím, někdy se postavy přou o hrozné blbosti, místo toho aby řekli očividné (sérum jsme nepoužili na Erwina protože už trpěl dost, nechte ho odpočívat v pokoji se svým odkazem) nebo (jasně, lidé umírají neustále ale máme na výběr?, je to my nebo oni, myslím, co chcete ve válce kdy vás druhá strana chce kompletně zlikvidovat?, sedět doma, spát v posteli a pak filozoficky smutný, že můj kámoš měl větši koule?, tady už nemáme na výběr holky a kluci, buď zemřem v boji, nebo v posteli) a podobně. To je nejspíš pozůstatek myšlenky typu: Má to vše smysl? Jenže na tyhle myšlenky opravdu nemáme čas, naštěstí jsou tu stále charaktery (Hange, Levi, ten holohlavej velitel), které umějí používat tu věc mezi ušima a snad své lidi ochrání a dovedou k hrdosti. Těžko říct, kam se vydají nyní, no snad až naše charaktery uvidíme v budoucnu, už nebudou takové děvky. Jo a Levi je fucking beast! ()

noutebook

Velice povedené, anime má rychlé tempo, puč proběhl rychle a i přes komplikace zatím úspěšně. Ukazuje se, že i souboje s lidmi jsou napínavé jako souboje s titány. Objevuje se další Ackerman, který vychovával Leviho... o napětí máme postaráno s každým dalším koncem epizody. Ačkoli se objevuj nudnější části, nová série jako celek skvěle drží pospolu a vytváří prostor pro další děj. 8/10 ()

Rhaegar

Audiovizuálně je to pořád perfektní. No, ale ten obsah. Celou dobu sledování jsem v duchu nadával na téma co je to za blbost. Autorovi se podařilo vymyslet dobré zasazení, ale už né nic jiného. Postavy, příběh nebo už jenom způsob vyprávění je tragický. Na začátku to ještě fungovalo ve svém minimalismu. (Máme vojáky, kteří cool způsobem likvidují monstra). Pak jak autor začal rozjíždět pozadí postav a další linky, které nedokážu ani spočítat (taky protože se pletou) se ukázalo, že autor nemá nejmenší ponětí o scénáristické práci a zoufale se tuhle potápějící loď snaží držet nadvodou. ()

martingazo

Rád bych cokoliv vytkl, ale není co, jelikož se jedná o naprosto perfektně odvyprávěný příběh, kde cokoliv se děje se váže na další díly a má svou pointu. Vše co fungovalo tu opět funguje a ještě o level více. Animace naprostý strop, akční scény na jedničku a druhá půlka je pak už jen třešnička na dortu plná emocí a překvapení. Erwin FTW 10/10 ()