Pod nejistým, obtloustlým zevnějškem Bruce Garretta nečinně dřímá vášnivé srdce krále salsy. Pouze jediná žena - jeho chytrá, vtipná a úchvatná nová šéfka Julia - v něm dokáže znovu zažehnout kubánskou horečku... V roce 1987 se třináctiletý přirozený talent, který to s mrštnými boky a rychlýma nohama roztáčí na parketu, vypracuje až na celostátní mistrovství mladých tanečníků salsy, kde se chystá ohromit svět svým velkým nadáním. Jenže pak se v zapadlých ulicích Londýna stane obětí šikany. Brutální incident ho připraví o všechno sebevědomí, a tak se život mladého hrdiny začne ubírat zcela odlišným směrem. O dvaadvacet let později se z Bruce Garretta stává obtloustlý a nemilovaný dospělý muž, který se utápí v sebelítosti a depresích. Pouze Julia, jeho chytrá, vtipná a úchvatná nová šéfka z Ameriky, mu dává důvod žít. Julia je však jiná liga, u níž Bruce nemá žádnou šanci. Naštěstí pro něj v sobě ale jeho nadřízená ukrývá tajnou vášeň. Bruce tak opět stane tváří v tvář svým nejhlubším a nejsilnějším vnitřním démonům. A teď musí udělat všechno pro to, aby v sobě probudil dřímající taneční šelmu, roznítil dávno vyhaslý žár a získal lásku svého života... To vše na tanečním parketu. (HBO Europe)

ariari

ono sa to po roku vysplha na to co si zasluzi, teda cca 75%. Zatial mierne topujem, lebo kto si uz len vie dobráka ajťáka z IT CROWD Chrisa predstavit ako nechuťasa a salsa tanečníka? Zamakal si tam, veru zamakal :-) ()

BarVo

Po Simonovi Peggovi si tentokrát doprial romantickú komédiu aj Nick Frost, tí dvaja asi zvládnu každý žáner. Nie je to síce nič svetoborné, ale má to hlavu i pätu, vtipné dialógy, sympatické obsadenie (cameo Simona Pegga ma moc pobavilo) a samozrejme: el corazon. Veľmi slušný priemer. ()

LencaN

Mně se prostě filmy o tancování líbí. Když to není úplný brak, tak jsou ty rytmy nakažlivé a člověk by si taky chtěl skočit. Zuřivá salsa je klasický průměrný film, žádný zázrak, nic světoborného. Ale svým milým hereckým obsazením to rozhodně působilo příjemně a pohodově. Ty latinsko-americké rytmy jsou tak chytlavé, že bych se taky hned šla učit aspoň základní kroky. Je to příběh o jednom tanečníkovi, kterého v mládí zlomila banda pitomců a odloučila ho od jeho lásky k salse. A on teď díky slečně opět objevuje svoji životní sílu. ()

Primus tesla

Es bueyes la salsa, es que todo el corazón. Skvěle jsem se bavil a to nejen proto že Latino mám rád. viz Buena vista Social club. Frost je naprosto skvělý a uvěřitelný, jeho sestra takřka geniální a nejgeniálnější je Ian McShane. Skvělá letní komedie. Asi už tuším na co vezmu ženu do kina až budeme trávit příští týden honey moon (bez dcery). ()

Epco

Nick Frost sa snaží ako o život a je uveriteľný v polohe outsidera aj v polohe tanečníka. Dáva do toho vo filme viac krát spomínané srdce. Fiilm však ani po príbehovej ani inej stránke neprináša nič čo by tu už tisic krat nebolo pred tým. A tak ostáva príjemná jednohubka na ktorú človek zabudne v momente kedy skončia záverečné titulky. ()

RoyBatty444

Pomalý rozbeh s typicky anglickým kancelárskym humorom sa neskôr presunie na parket kde samozrejme Nick Frost nemôže excelovať ale na jeho možnosti vyniká a film sa dostáva do tempa a začína viac baviť. O´Dowd a McShane dobre asistujú ako aj Rashida Jones prináša americký vietor ale nie odpudzujúcu víchricu alias Adam Sandler alebo Will Ferrell. ()

nogi

Ok, jako potenciál to mohlo využít ještě trochu lépe, ale rozhodně jsem se celou dobu bavila a nadšením chvílemi tancovala ;) cameo Simona potěšilo (několikrát jsem si to vracela, jen abych tomu opravdu uvěřila), hudba skvělá, postavy uvěřitelné, seděly na míru. Samozřejmě na velkou klasiku to má daleko, ale kdo chce strávit příjemné odpoledne u romaticko-tanečního filmu tak rozhodně doporučuju :) ()

Tempter

Jj, není britská komedie jako britská komedie. Všechna klišé o tym, jak být sám sebou, jít za hlasem svého srdce, samožřejmě za podpory vašich bizarně se tvářících, chápavě pomrkávajících a hlavně taky "trochu postižených" přátel, všechna tato a mnohá další klišé rozdupána na tanečním parketu na nechutnou kaši nesympatickým odulým hlavním hrdinou. Čumíte na to jenom proto, abyste zjistili, zda-li míra trapnosti a studu je nastavena od začátku na nejvyšší level nebo ještě může gradovat. A taky proto, že stále doufáte, že onoho "charismatické" tanečníka, vzhledem k výkonům, co na parketu podává a vzhledem k jeho kondici, trefí šlak !!! Naděje umírá poslední... Netrefí. ()