Hataraku maó-sama!

• Japonsko はたらく魔王さま! (viac)
Japonsko, (2013–2023), 14 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Satoši Wagahara (kniha)

Nao Tójama, Mamiko Noto, Júki Ono, Kanae Itó, Jóko Hikasa, Hiro Šimono, Ajaka Suwa, Saori Óniši, Hiroki Jasumoto, Júiči Iguči, Kenta Mijake, Harumi Sakurai (viac)

Démoní kráľ Sadao je len krôčik od dobytia sveta, keď je porazený Hrdinkou Emilia a nútený presunúť sa do iného sveta - novodobého Tokia. Nakoľko jediné, čo démoní kráľ dokáže, je dobývať svet – čo je skutočne nevyhnutná schopnosť v situácii, v ktorej sa ocitol – musí pracovať ako brigádnik v MgRonalde, aby mohol platiť prenájom a ostatné životné náklady. (Anego)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2013) (S01)

I dnes můžu s klidem říct, že první sérii Hataraku Maó-sama mám hodně rád. Líbí se mi její koncept, založený na konfliktu mezi fantaskními bytostmi a jejich každodenním životem v našem světě se všemi těmi běžnými problémy (práce, bydlení, složenky…), které to pro každého člena společnosti přináší. Obzvlášť ty obyčejné starosti, jejich vyobrazení a realističnost, plus to, jak se s nimi pán démonů vypořádává, mě hodně bavily. Navíc celý seriál pozvedaly všechny jeho postavy, které byly sympatické a jejich charaktery a vzájemné interakce a chemie byly tahounem celého výborného zážitku. K tomu i nějaké ty nadpřirozené starosti, díky kterým toho chcete o všem a všech vědět víc. Je to vtipné, je to zajímavé, je to příjemné. Navíc i animační studio White Fox tehdy odvedlo dle mého velmi dobrou práci, takže se na seriál i dnes dobře dívá. Takže pro mě příjemný zážitek, na který i po letech rád vzpomínám. 9/10 ()

Season 2 (2022) (S02)

Trvalo to skoro deset let, ale nakonec toto pokračování přeci jen přišlo a v mnoha ohledech z něj vůbec nejsem zklamaný. Nadprůměrný zážitek pro mě stále vytváří z velké části všechny zdejší postavy, jejich vzájemná interakce, prostě ta chemie i po letech funguje. Stejně tak atmosféra a nálada celého seriálu je pořád stejně příjemná, a i děj je stále dostatečně zajímavý, s tím, že v posledních dílech se začínají některé věci trošku rozplétat a jiné zase lehce zamotávat, takže to vyvažuje většinu prostřední části (díly s pláží a pak s farmou), kdy jsem měl občas pocit, že se vlastně nic moc důležitého neděje. Objevily se další nové postavy a k nim můžu akorát říct, že Alas Ramus je neskutečně roztomilá, Lyra je poměrně zajímavá a chci znát víc o její roli v celém příběhu, protože je evidentně pro oba hlavní hrdiny velmi důležitá, no a Gabriel je vtipný a zároveň dostatečně nebezpečný a mazaný nepřítel, kterého si tu cením víc než v první sezóně Sariela. Zkrátka pořád mě to baví a pořád jsem si to dobře užíval, i přes ty některé slabší pasáže, které tu dle mého jsou. Co mě ale moc nesedlo je nový styl animace. Studio 3Hz znám velice dobře, z jejich práce jsem viděl skoro všechno a mám jí rád, ale tady mi to prostě moc neladí. Vizuálně většinu postav poznávám, ale zároveň to nějak nejsou ony a i ten smysl pro detail a prokreslení mi tu přijde prostě horší než u první série. Navíc i většina soubojů, které se tu odehrají, působí celkově hůř, a tak nějak víc mdle a bez náboje. Ano, dá se na ten styl zvyknout a souboje nejsou všechno, ale z toho jinak skvělého zážitku mi to stejně minimálně bod ubírá, plus ještě srazit minimálně půl bodu za ta slabší dějová místa a jsem na 7,5/10 což přesně odpovídá tomu, jak jsem se tu bavil. Takže pořád je to pro mě slušná a nadprůměrná série, kterou táhnou postavy, příběh a atmosféra, dokonce i na tu ihned oznámenou třetí řadu v roce 2023 se pořád docela těším, ale oproti první (o skoro deset let starší) sérii mi to tu nějak (hlavně vizuálně) víc drhne. ()

Season 3 (2023) (S03)

Možná jsem se u přechozí řady nechal strhnout nostalgií a radostí, že se pán démonů z Mekáče vrací, a tak jsem tehdy přivíral oči, každopádně u téhle sezóny už asi musím hodnocení o jedu hvězdu snížit. Celá ta zápletka kolem Ente Isla, přesun sem a vše co se tu dělo mě nějak absolutně minulo, sice jsem chápal, co se děje a o co se tu jednotlivé postavy snaží, ale bylo mi to tak nějak ukradené. A vůbec celé závěrečné rozřešení této série mě nechalo naprosto chladným. Navíc i ty finální souboje, které by měly být z logiky věci velkolepé, působily strašně chudě a nudně. Ale tohle všechno bych asi i přežil, ovšem když dva díly po sobě dostanu vtípky se zvracením… Jednou bych to asi vzal, když je to i v názvu epizody, tak asi OK, ale že obdobný cringe moment dostanu i v dalším díle – sakra na co se to koukám… Asi mám celkově radši, když hlavní hrdina z jiného světa řeší obyčejné problémy řadového zaměstnance Mekáče v Japonsku (to o čem bylo i zdejších prvních pár dílů), než když si pán démonů hraje na fantasy a vrací se do světa, o kterém skoro nic nevím a který je mi logicky ukradený, a navíc mi přišel i tak nějak prázdný a nezajímavý. Ve výsledku jsem tedy zklamaný, že se se můj dojem z třetí řady propadl na nějakých 5,5/10 (a asi i zde je z části toto hodnocení pořád ovlivněné nostalgií a faktem, že většinu zdejších postav mám pořád rád) a váhám, jestli jsem zvědavý na nějaké další pokračování. Na jednu stranu si říkám, už radši dost, na druhou mi dochází, že s návratem hrdinů do Japonska by zase mohly přijít vtipně pojaté obyčejné problémy, prostě to, proč byla první série kdysi tak super. ()