Dítě narozené lidské matce a mýtickému stvoření se touží stát opravdovým člověkem. Pomohou mu na cestě bojovník a lukostřelec? (Netflix)

Krysap

Pěkně užitých 24 hodin. Především první dva díly, a pak ten poslední, byly opravdu epické. Děj byl moc pěkně vymyšlený, akce bylo poměrně dost, žádná větší nuda se nekonala. Moc se mi líbily herecký výkony Kang Chi a admirála Lee (plus všem představitelů nad 40 - prostě klasika), na seznam hereckých dřev zapisuji Gona a Kageshimu (i když druhý jmenovaný tam už zastává čestné místo). Proč nedám plný počet bodů - a) opět ukňourané songy a z nich vyplývající neskutečné natahování některých scén - to mi už po letech sledování k-dramat dokáže zkazit náladu zcela spolehlivě. Navíc orchestrální soudtrack tohoto seriálu je mimořádně vydařený, tak nevím, proč je kazit písničkama. b) korejští Japonci - za prvné nevypadají jako Japonci, za druhé hlavně jako Japonci ani nemluví - jejich japonština je smrtící!!! Vůbec bych nepoznala, co říkají, nebýt titulků (tímto autorům děkuji za jednoho jediného Japonce, který tam byl ovšem velmi velmi krátkou dobu). c) hlavní hrdina opět nepoznal holku od kluka - na tohle už mám taky lehkou alergii. Jinak nemám větších námitek, především příběh rodičů byl skutečně strhující, ale i psychický vývoj hlavního hrdiny byl velmi pěkně podaný a především výborně zahraný. Líbilo se mi to moc. P.S. Ta vsuvka po závěrečných titulcích posledního dílu byla výborná :-))) ()

Pavoll

Videl som ešte len 3 prvé epizody a musím povedať že ma to hned dostalo. Najviac sa mi tam páči asi hudba ktorá je krásna a dokonale tam pasuje. Po dalších epizodach to asi bude ešte lepšie. Už sa neviem dočkat. ()

pekas

Teda takhle rozporuplné dílo jsem ještě neviděl. Záporů plno, od neschopných hodných lidí, co si vše nechají líbit, po ty zlé, co jim všechno bez problému projde, od chlapů, co nepoznají ženskou, přes stále přibývající družinu záporáků, kdy stráž čítá deset lidí, deset jich je zabito a dalších deset až dvacet zase naběhne do boje. Potom stále se opakující záběry, aby se TO připomnělo, opakující se melodie, no je toho fakt kupa. ALE ... na druhé straně zase sympatičtí herci, emocí tuna, některé melodie mi stále znova nevadily, zvlášť ta hlavní, občas příjemný humor a slušné herecké výkony. No suma sumárum plno těžkých přemýšlení, zda jít konečně spát, nebo dát ještě jeden díl a na závěr rozporuplný, ale přece jen spíš hodně pozitivní pocit z celého seriálu. 80% ()

springtime

Vzhledem k tomu, že jsem se na seriál podívala, až byly venku všechny díly a tudíž jsem se dívala na více dílů za sebou, tak mě to občas již iritovalo, ty dlouhé pohledy, neustálé slzy v očích, plané řeči/výhružky. Ale na druhou stranu se mi velmi líbili představitelé všech podstatných rolí, jejich výkony přesně sedly. A moc se mi líbil soundtrack, především v prvních dílech. Přidávám se k těm, kterým nesedl konec. ()

Magi90

No, tohle je opravdu bomba..Docela by mě zajímalo, jak tohle natočili. Ani jeden díl mě nenudil, první dva díly jsou jak krásné a hodně mystické, tak jsou i smutné. Ty další díly taky, jen té mystiky je tam méně, na scénu přichází Choi Kang Chi a Dam Yeo Wol, dvojice, která nenudí, a nenudí ani další postavy které tam účinkují. Obvykle v polovině seriálu Korejcům dochází dech, ale tady tomu tak není. Najde se tu dost charismatických herců, což jsem ještě v žádném seriálu neviděla. Skvělá hudba, která padne do děje, kamery, efekty, kostýmy a prostředí v němž natáčeli. Muselo to natáčení být sakra náročné, a ikdyž se to snaží zamaskovat, přesto je na nich ta únava vidět. Klobouk dolů jak hercům, tak členům štábu. A k tomu konci..no, je poněkud zvláštní, ale tady se mi ten konec líbil a nevadil mi. Takže doporučuju, všemi deseti..:-) ()

Jana548

Tak to bylo něco senzačního.♥ Jakmile jsem se dozvěděla že tam hraje Su-ji Bae která mě oslovila už v Dream High tak jsem to prostě musela vidět. A stálo to za to! Seung-gi Lee a Su-ji Bae byli senzační. Tohle dorama bylo sice trochu delší ale uteklo to skvěle. První 2 díly odstartovali bezchybně, a pak chvilku trvalo než mě to nějak zas chytlo, pak už to ale mělo děj a napětí pořád. Všem postavám role vážně krásně sedli. Ještě bonus za to jak je to v tom historickém světě s těmi božskými kostýmy. ()

vett

A zase jednou jdu proti proudu...První dva díly byly super, tak skvělý první díl jsem neviděla ani nepamatuju, ale pak to šlo všechno rychle dole vodou. Seung gi Lee je sympaťák a nic proti němu, ale s těma zelenýma očima vypadal opravdu směšně a odkdy proboha liška řve jako lev?? Suzy sice nepatří mezi mé hlavní oblíběnkyně, ale tady je opravdu hrdinkou se kterou nejde nesympatizovat a se Sung gi Lee jim to vesměs klape, ale když ono je to většinu času taková strašná nuda..neustále se někdo zachraňuje, děj se nikam neposouvá, nepochopitelná linie s Japonci, postavy bezcílně bloudící z místa na místo..no ale tak dobře, je to přece korejský seriál, s nějakou tou nelogičností se musí počítat, ale dala jsem si tu práci a stopla jak dlouho na sebe postavy v jednom díle ZÍRAJÍ (a nic jiného, prostě fakt jenom zírají) a dosahovalo to 10 minut!!!!! A mě to tak nakrklo, že ani sympatická hlavní dvojka, neskutečně zajímavá postava Chung Jo (o té to mělo být, sakra!), správně hnusácký záporák a brutálně šu**zní taťka gumiho mě neobměkčí.Tři a to jsem ještě hodná. ()