Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

asmodias33

Robert super herec ale niemyslim že tato role sedla. Neříkam že to podělal ale že tento typ postavy mu moc nesedí. JInak film docela fajn pohodovka, nesklame, neurazi, klasika za rozumnou cenu 60% ()

16davidko

Zaujímavo spracovaný filmík s mojím obľúbeným hercom. Dej je zaujímavý už len tým,že sa nesleduje len samotný hlavný problém,ale aj súboj otca so synom a súboj so sebou samotnými. A je to všetko plynulé a pekne sa to prelína. Človek musí vyhrať boj so sebou samým ,až potom dokážeme to ostatné. Tu to je vykreslené. Páči sa mi celý ten náboj toho filmu,zavána problémom ,ale stále tu je podton uzmiernenia. Vrelo odporúčam každému. ()

ToTonto

Velice milé překvapení vidět v hlavní roli Robert Downey Jr. Je dobře, že se Downey nezaškatulkoval do jedné postavy marvelovského hrdiny. Jde citít že, postava (v mládí asi velmi problémového chlapce) Hanka Palmera byla napsána přímo pro Downeyho. Herecký výkon Roberta Duvalla byl taktéž velmi příjemný. Byla jsem velice netrpělivá, jak se celý příběh otce a syna bude vyvíjet dál. Podle mého názoru film skončil tak jak měl. Happy end (pokud by se mu vůbec tak mohlo říkat) se konal, i když ne zrovna tak, jak jsem si ho představovala. Díky vedlejším postavám jsem získávala další potřebné informace k rozluštění problému otec/syn. Dramatické vyvrcholení ovšem proběhlo až v soudní síni. Nesmím zapomenout okomentovat i krásné prostředí amerického maloměsta. ()

anniclare

Právě jsem dokoukala tento film a můžu říct, že to ve mně probudilo silné emoce . Robert Downey Jr. je prostě eso v rukávu a pan "soudce" Robert Duvall předvedl výkon opravdu úctyhodný za což si samozřejmě vysloužil ocenění americké akademie filmového umění a věd a nejen to. Každopádně pokud jste citlivé duše, tak vás tento film třeba dojme k slzám jako mě, ale jinak vřele doporučuji se na tento film podívat. ()

stuj

Příjemný film. Ze začátku to vypadá na americký průměr, ale během času se vylepší (anebo prostě jen vtáhne) a tak si nakonec zaslouží 4 hvězdy. Downey sice zase hraje frajírka "všechny setřu jednou větou", ale co. Když to frčí... ()

quido.morava

Skvěle obsazený, příliš dlouhý film se zajímavým tématem, ale unylou režií... škoda, z toho scénáře by se určitě dalo vykřesat více a v kratší době. ()

john_wick89

Geniálna zmes napätia, emócii, kvalitnej kamery, vyborného soundtracku, plejáda hereckých výkonov, stopáž primeraná téme filmu. Celé to funguje tak ako má. Robertovia si role užívajú a napätie medzi nimi ako otcom a synom sa dalo krájať. Film je dobrý vtedy keď vo vás vyvolá akékoľvek emócie. The Judge ich má na rozdávanie. Nič negatívne sa mi na tento film písať nechce. Pre mňa viac ako príjemné prekvapenie. Zadovážim na blu-ray. ()

welena

Rodinné drama zasazené do soudní síně. Silný příběh o tom, jaké na sobě navzájem pácháme křivdy a o břemenech, která si s sebou díky tomu životem neseme...a hlavně o odpuštění. Citlivě natočeno a citlivě zahráno. ()

Ondra.Frida

upřímný, nenásilný, plyne bez jakýchkoli křečí či zádrhelů. Herci skvělí. Downey jr. v roli která je pro něj stvořená, Duvall hereckej veterán kterému sedne každá role. Příjemně se na to kouká. Silný příběh s milým koncem který sem nečekal. 4* jsou spravedlivý. Jediný mínus je stopáž. Jinak prádní rodinný drama. ()

yoho86

Vynecháme-li klišé v podobě rodinné zápletky, alias kdo s kým nemluví a proč, jedná se o hezký film z prostředí právníků a jejich triků. Po chvilce mi arogantní právník přišel velmi sympatický, a proč taky ne. Osobně se mi projev Roberta Downey Jr. velmi líbil a myslím, že dokázal být přesvědčivý i bez masky Iron Mana. ()

Rajca

Zaujímavé obsadenie, pútavý dej, len zase raz ten nešťastný americký sentiment, ktorý filmu uberá na uveriteľnosti. Ale americký divák to má takto jednoducho rád a sen o dokonalej rodine sa opäť raz môže konať. Inak mohlo byť za štyri. ()

Tereza11

Velkoměštácký právník, kterému je role ušita na tělo, přijíždí za svou maloměštáckou rodinou z důvodu úmrtí matky, ale ejhle tatínek soudce se nám po pohřbu ožral a vzniklo z toho rodinné drama na 2,5hodiny....a ten prvoplánovaný konec mě vyloženě zarmoutil....herecké výkony nejsou všechno ()

arit

Příjemný film. Výborně obsazený. Děj příjemně graduje a to mám rád. Není tu ani ten pitomý moment "proboha snad to dobře dopadne". Další plus. ()

PanIncognito

Zdatný film vyvážený romancí, vtipem a záhadností s herci kteří jsou kouzelně skvělí. Robert Downey Jr. je cynický, jiskřivý, sarkastický a především na herecké výši. Drama má napětí, které dojímá. Tohle za shlédnutí stojí! ;-) (viděno s dabingem) ()

Andrew88cz

Pěkně natočené drama, skvěle obsazené a zahrané postavy... Otec, který opravdu nemůže vystát jednoho ze synů, rodinné problémy ovšem pro R.D. Juniora jdou stranou a ukazuje ve filmu silnou stránku jeho povahy, kdy ve snímku dokazuje, že přes všechny překážky je potřeba, aby rodina vždy držela při sobě. Silné drama o rodinné nenávisti, ale i silném poutu jednoho k druhému. 9/10 ()

CampaHD

80% pre niekoho, čo zažil to hnusné a pomalé zomieranie otca na rakovinu, je to silnejšie ako by sám zvládol. Hlavne scéna vo vani. ()

Kralovna.Noc

Ze začátku se to táhlo,ale pak to bylo čím dál zajímavější. Místo soudního sporu se řešily hlavně problémy v rodině. Na to by se měli kouknout lidi, kteří nemluví s dětmi či rodiči. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr