Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Ginger_G

Pěkně zfilmované, zajímavé, možná trochu přímočaré a chybí kousek náboje dramatičnosti. Zkrátka jeden z těch dokonalých počinů které ale nechytnou u srdce. Za mě čistých 80%. ()

Signore

Silné rodinné drama (v podrobnostech viz brilantní charakteristika v komentáři uživatele Dawydova) na pozadí soudního procesu (resp. vice versa) s dominantními hereckými výkony ústředního "právnického" tria (tedy obou Robertů a B.B. Thorntona), s tím, že samozřejmě potěší i účast Very Farmigy. Tento film dle mého názoru dává mnohem víc, než zdánlivě nabízí, přičemž si na rozdíl od řady místních uživatelů myslím, že film je velmi zručně - a v prvé řadě citlivě - zrežírován; ocenit je rovněž třeba kameru J. Kamińského. Celkové hodnocení: trošku slabších pět hvězd, ale čtyři by byly málo. PS. Otázka, jaký měl zavražděný vztah ke své matce, je při řešení otázky, zda jej obžalovaný zavraždil (resp. zda tak učinil plánovaně), zcela irelevantní! Návladní měl proto na dotaz obhájce reagovat námitkou, což však neučinil. A tak se nabízí otázka, zda to je v daných souvislostech možné interpretovat jako chybu, nebo záměr ... ()

teckax

Konečně jsem viděla Roberta Downeyho v opravdu seriózní roli a moc se mi líbil. A vůbec, všichni aktéři se svých rolí zhostili přímo skvěle. Nádherná kamera. Úžasné scény. Jeh příběh, až příliš pohádkový a tím pro mě neuvěřitelný, svou délkou místy dost nudil. ()

Dupac

Polepšený hříšník a (zároveň) arogantní brilantní právník se neplánovaně vrací do města, kde vyrůstal, aby tam narovnal dávné křivdy a usmířil se s rodinou - co může být klišovitějšího. Nebýt dojemné herecké kreace Roberta Duvalla, šlo by o čistý průměr v kategorii "zvládnuté řemeslo" (a to včetně výkonu Downeyho Jr.). ()

90125

Namietka ! Zneuzivanie publika ! Neviem tento film oznacit inak len ako absolutnou srackou. Film totalne nehodny velkosti herca rangu Roberta Duvalla. Absolutne lacny a prazdny pribeh s absolutne prazdnymi postavami. Je jasné cim vsetkym by tento film chcel byt. Chcel by byt velkou súdnou a sucasne rodinnou dramou, s velkymi hereckymi vykonmi, silnymi dialogmi a hrošími divackymi slzami. Bohuzial nema z toho vôbec nic a od zaciatku do konca je to len jedno velké, obohraté, sentimentalne klišé. Chudaci herci, snazia sa co to len ide. Ale ked nemaju co. Takyto ale proste je dnesny "velky" Hollywood. Vobec by ma neprekvapilo, keby mal tento film niekolko nominacii na Oscara. Za co vlastne davam tu jednu hviezdu...? Snad za kameru Janusza Kaminskeho. 41 % ()

Poryv

Vemte film R. Scotta Dobrý ročník a zasypejte ho pytlem poctivého pelyňku. Cca 70% vtipu a nadhledu nahradí svíravá hořkost a slzy. Tenhle Tony Stark totiž umí kouzlit jen v soudní síni, zbylá část života je poskládaná ze série proher hned na několika frontách. Kvalitní snímek o nejednoznačnosti spravedlnosti, odpuštění a smíření. ()

pichta

Pomaly sa rozvijajuca sa drama, kde sa formuju vztahy medzi synom a otcom, komplikovane ich minulostou, povolanim, ochorením a tvrdohlavostou. Ukazka americkeho srdca na pravom mieste so vsetkym co k tomu patrí. ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️Miluju, na žužu maluju! Pardon, nechala jsem se unést... Teď už vážně. To, že je R.D.J. nadpozemsky talentovaný herec, snad nemusím zmiňovat. Onen vztah mezi otcem, který jedné noci spáchá zločin, na nějž si nepamatuje, a synem, jenž se mu, po letech odcizení, snaží pomoci, je nádherně vykreslený, primárně zásluhou hereckých es v hlavních úlohách. ()

randomgirl_1

Tento film je asi skoro nejlepší film ve kterém hraje Robert Downey Jr (Iron man je na prvním místě u mě). Nádherně zpracovaný dějová zápletka úžasná. Robert Downey Jr v hlavní roli mimochodem hraje ji fakt skvěle, prostě top film nemá chybu. ()

ferdomravec

Obaval som sa stopaze ale bolo to zbytocne. Dej plynul z mojho pohladu tam nebolo ziadne hluche miesto. Typicky Downeyho suchy humor bol prijemnym spetrenim kdze sa riesili vazne rodinne vztahy a myslim si ze kazdy by si v tom nasiel nieco zo svojho zivota. Zaverecna scena na sude bola jedno velke klise a sem patri moja jedna vycitka. Po zaverecny titulkach mala moja priatelka zaslzene oci takze precitlivene povahy berte si servitky :) 75% u mna. ()

loyeme

Prva polovica filmu bola tak desna, az som kamaratke, ktoru som zavolala na film, kedze som mala dva volne listky, povedala, ze ak ju to nudi kludne mozme ist prec a zajst do mesta radsej na vinko. Druha polovica bola silny dojimak a nejeden clovek v sale si fňukol....ale, co sa tyka hodnotenia - preslapy ako 70 minut nechat divaka cakat a skapinat od nudy, aby sme z nepochopitelnych dovodov natocili dlhu dramu, sa neodpustaju a kriticky davam aj napriek vyronenym slzam max. 6* a to mam privrete obe oci ...keby bol mal film o 50 minut menej, trochu viac premyslene dialogy, resp. scenar, bolo by to urcite lepse hodnotenie filmu o vztahu otca a syna. 140 minutove dramaticke dialogy idu asi predsa lepsie Europanom... ()

Sadi

Takhle mě naposledy dostal Saving Mr Banks. A ta písnička na konci... Sebevražda. Mimochodem, s Billy Bobem to byly jak scény vystřižený z Farga. Neměla jsem ponětí, že bude ve filmu, a když se objevil na scéně, úplně jsem viděla, jak je tam všechny do minuty postřílí. :D ()

smajki

Myslím, že Robert D. Jr. konečně svým kritikům dokázal, že není jednožánrově založený herec a kromě superhrdinů nebo detektivů mu skvěle sedí i dramatické role. Jeho egoistický, jemně morálně rozpolcený, přesto však charismatický a chytrý právník mě velmi bavil. Příběh má zajímavou zápletku i děj a divák si tak nějak pořád není jistý, kde se skrývá pravda a co se ve skutečnosti stalo. Snímek je velmi dobře obsazený a ani chvíli nenudí. Nejsem pokrytec a tak mi ani trochu nevadí, že byť je film označován jako drama, nechybí mu vtipné hlášky a humorné situace, které se velmi jemně prolínají s drsnými fakty a skutečnostmi. A Robert Duvall i Billy Bob Thorton jsou taktéž výborní. ()

papez12

Dosť predvídateľný film za čo som z 5 strhol hviezdu dole, skoda toho ze je ten film utahany , mohol byt o 20 minut kratsi a nic by sa nestalo za to dalsia hviezda dole. Vo svojej podstate je to film, ktory je velice smutny, ale je na druhej strane aj dobre vykresleny, najma vybornym Downey Jr-om, ktory je velmi presvedcivy a precizny (kedy on nebol?). Billy Bob Thornton sa mi dost pacil, mohol mat viac priestoru ale zase tu neslo vobec o pravo ani o sudny proces. Film mozno pozeratelny ale predvidatelny a dost natiahnuty. Skoda, mohla to byt pekna "podívaná", takto je to taky priemer. ()

hujerita

Výborný film pri ktorom mi akurát tak vadila zmena tempa a niekedy vtípky ktoré prišli v nevhodnú dobu. Inak film si zaslúži vašu pozornosť hlavne výkonmi hlavných predstaviteľov, ako R. Downey-ho tak najmä R. Duvalla. Čakal som vetší priestor pre Billyho Boba a taktiež Vincenta D Onofria. V konečnom dôsledku je to fajn film a vy so ho užijete, akurát keď sa zamyslíte a zistíte čo z toho mohlo byť, pri tak kvalitných hercoch, tak budete troška sklamaný. ()

Purish

Na rôznych stránkach sa o tomto filme píše ako o možnom nominantovi na Oscara. Som presvedčený o tom, že medzi nominovaných sa nedostane, ale rozhodne sa jedná o výborný kúsok. Veľmi dobrým a nenásilným spôsobom dokáže spájať rôzne žánre. Vo filme sa objavuje dráma, romantika, dokonca aj veľmi vtipné až komediálne scény, pričom všetko do seba pekné zapadá a neruší. Nájde sa tu aj myšlienka, nad ktorou sa dá zamýšľať - "obhajoba vinných". Napriek tomu, že minutáž dosahuje takmer dva a pol hodiny, ani na chvíľu som sa nenudil a Judge naplnil moje očakávania. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr