The Damned

• USA Gallows Hill

David (Peter Facinelli) prichádza spolu s družkou a dcérou na krátku dovolenku do Kolumbie. V tamojšom malom mestečku by veľmi rád navštívil svoju sestru Ginu (Gustavo Angarita) však nie je len tak obyčajným správcom opustenej vily. V suteréne domu je totiž uväznená duša samotného... (*CARNIFEX*)

Morholt

Vůbec to nebylo zlé. Divák sice musí přečkat tu úvodní nudnou dvacetiminutovku, během které se musí seznámit se všemi postavami a absolovovat povinnou cestu na místo strašení, která je pochopitelně doprovázena nějakou tou nehodou, ale když se všichni usadí na svá místa, začne solidní zábava. Bubák, který je vypuštěn ze sklepa si neláme s ničím hlavu a začína takřka hned po osvobození. Jenom je škoda, že García neumí pracovat s napětím, protože atmosféra se docela povedla a vyloženě si řikala o nějaké to nadskočení nebo husí kůži. Ale i tak se to dalo. Hlavně se mi líbil ten nápad s nemožností se zlého ježistrašidla zbavit. Herecky to bylo také ok. Sophia Myles mě nezklame asi nikdy a překvapil i tvajlajtovský ksicht Fascinelli. Tak příště to třeba bude od Garcíi ještě lepší. Každopádně je to od něj zatím nejzáživnější film. 65% ()

J*A*S*M

Budovat atmosféru strachu a nejistoty Garcíovi moc nejde, tudíž pomalejší první polovina je jen stokrát viděné sterilní a nefunkční klišé o tom, jak parta hrdinů uvízne v chatě v lesích / kolumbijském domu hrůzy. Jakmile se ale rozdají karty a začne se něco dít, tak film docela baví. Nad vodou ho drží ok technická stránka, kvalitní gore a hlavně zábavný nápad, že tělo posedlé démonem nemožno zabít, protože potom by posedl vás. ()

juta

Možný spoiler! Očekával jsem další průměrný horor s démonem v hlavní roli, ale po velmi dlouhé době jsem viděl film, ve kterém nebyl žádný démon, ale zlá čarodějnice, které vůbec nevadí, že jí někdo zabije, protože velmi snadno vstoupí do člověka, který její současnou tělesnou schránku usmrtí. Takové milé osvěžení po všech těch démonech, se kterými se roztrhl pytel. ()

JASON_X

Co na tom, že zápletka je trochu obšlehnutá z Fallen, tenhle duchařský horror se mi hodně líbil. Někdy mi stačí k divácké spokojenosti málo, záleží na náladě. A tohle mi skvěle sedlo. Dobře vystavěný příběh, pochmurná atmosféra, nemilosrdný děj bez soucitu s postavami, neznámí ale nezávadní herci, plus něco španělštiny a kolumbijských exteriérů... no vlastně spíš interiérů. Kdybych občas nešmejdil po ČSFD, tenhle povedený oddecháč by mě nejspíš úplně minul. ()

S.Quentin QUALE

No hádá se to ve mně. Parádní úvod filmu, ve kterém si hodí hlavní roli špica hacienda s překvápkem stylu slovenského Zla, vystřídá dost zběsilé padání hlav, které mi bohužel přišlo až over the top na to, jak polopaticky bylo dost brzo odhaleno, která bije. Pak už všechno dění zastínila vysoká míra předvídatelnosti, což v kombinaci s prkenným hraním některých jedinců tlačí moje hodnocení nemilosrdně dolů. Škoda, Víctor García už toho má za sebou dost, takže tohle mohlo rozhodně dopanout lépe, i když průser to rozhodně není. Takže za mě průměr. 65% ()

• Victor Garcia film po uvážení přejmenoval z původního Gallows Hill na The Damned. (Nivenx)