Všechny roztleskávačky zemřou

(festivalový názov)
  • USA All Cheerleaders Die (viac)

První mrtvou roztleskávačkou ve filmu je Lexi. Její tragická nehoda přijde vhod novopečené kapitánce středoškolského týmu roztleskávaček Tracy, která chodí s Lexiným bývalým přítelem, fotbalistou Terrym. Lexiyně kamarádce Maddy se ale Tracyina romance nelíbí, a proto vstoupí do družstva roztleskávaček, aby se Tracy a Terrymu pomstila. To se ale zase nelíbí Leeně, která k Maddy chová mnohem hlubší, než jen přátelské city. Ještě menší radost jí ale udělá, když Maddy a dalších několik roztleskávaček zemře při nečekaně drastickém incidentu s chlapeckým fotbalovým týmem. Leena naštěstí ovládá černou magii, takže přivede mrtvé roztleskávačky k životu. Jenže, aby se udržely při životě, musí obírat ostatní o jejich životní sílu. Tvůrce hororové morality Žena Lucky McKee tentokrát zvolil mnohem odlehčenější přístup k žánru a spolu s Chrisem Sivertsonem natočil krvavou komedii připomínající teenagerské horory z osmdesátých a devadesátých let, kde ke každé pořádné středoškolské párty patřila duchařská seance a kde se puberťáci měnili v ohyzdné zabijácké démony s gustem trhající hlavy svým někdejším kamarádům. Jejich přehlídka zábavné brutality dušičkově rozjímajícím divákům napoví, že smrt může být i velmi komickou událostí,... zvlášť když se jedná o smrt někoho jiného. (Festival otrlého diváka)

maddy

No ja neviem ... od filmu s názvom All Cheerleaders Die som nič iné ako totálnu kravinu neočakával, ale ono to zase nie je také čiernobiele ako sa môže na prvý pohľad zdať. Kravina to síce je, ale nie taká ktorá by sa dala jednoznačne odsúdiť. Na to je McKee až príliš zdatný režisér a jeho roztlieskavačky majú zdravé množstvo sebareflexie. Zároveň sa snaží variovať lacné horory z 80. rokov, ktoré sa nebrali vážne a dávali prednosť odľahčenej krvavej zábavke, než by sa snažili diváka seriózne postrašiť. Len tá snaha o sofistikovanú hororovú komédiu sa mi zdá nedostatočne dotiahnutá. Ono to totiž má skutočne bližšie k tej kravine ako k nejakému prešpekulovanému pohrávaniu sa s hororovými konvenciami. Vo výsledku je tu toho dosť málo, málo na komédiu (zasmial som sa asi raz) a veľmi málo na horor (potešila len úplne záverečná scéna filmu). Spád to však má, aj napriek tomu, že človek nie je ani na sekundu napätý a tých 90 minút slušne utečie. Ale od McKeeho by som po znepokojivej Woman z 2011 čakal predsa len niečo prešpekulovanejšie. All Cheerleaders Die je akurát celkom znesiteľná blbosť, nič viac. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Rob Roy

Přiznám se, že jsem pochyboval. Po smíšených ohlasech z Toronta jsem šel do kina bez nějakých očekávání, spíš jen abych naplnil "kvótu" hororového fanouška a nevynechal příležitost vidět na plátně. Lucky McKee ale do toho šlape hned od začátku a definitivně potvrzuje status nejpodvratnějšího amerického hororového režiséra současnosti. Tolik nápadů, uvědomělosti, pohrávání si se žánrem a nekompromisnosti se jen tak nevidí. Po Ženě i tady probleskují vážnější tóny, ale tentokrát jde hlavně o zábavu. Energické, svižné a černohumorné, McKee s kolegou do nás za minimum peněz pumpuje jednu audiovizuální bombu za druhou a ve finále nás vyplivne s příslibem pokračování (které nejspíš nikdy nepřijde). P.S. Musím poděkovat Jiřímu Flíglovi, že už několik let takhle tříbí vkus a hlavně nám dopřává vidět tyhle kousky na velkém plátně. A zapříst rozhovor s Davidem Čeňkem, potácejícím se v alkoholovém oparu (kulantně řečeno) nočními žižkovskými ulicemi byla už jen taková třešnička na dortu...P.P.S. František Novák bude tento film milovat. ()

Astaroth12

Začalo to debilnými dialógmi,aj sprostučkými chovaniami postáv. Potom mala tragicku nehodu jedna z roztleskávačiek a jej miesto nahradila iná,len tá nová mala nechcenú fanúšičku,ktorá sa z času na čas zameriava na woodo. Príbeh je o ničom,aj to predvídateľný.Je to krvavé,jeto srandovné,bez logiky,ale tu som ju ani nečakal.Ako sa z roztlieskavačiek stanú rozzúrené mašiny.Je to aj paródia na známejšie filmy,ale aspoň tu boli sympatické baby,aj keď nie múdre.Je to filmová jednohubka na jedno pozretie,ktorá neurazí,ale ani vám nič nedá. ()

*CARNIFEX*

Po tragickej, nešťastnej smrti roztlieskavačky Lexi, sa jej bývalá kamarátka Maddy snaží dostať na jej miesto. Čoraz viac sa zbližuje s kapitánkou družstva, Tracy, ktorá tesne po Lexinej smrti začala chodiť s jej priateľom, miestnou futbalovou hviezdou, Terrym. Po banálnom konflikte medzi mladým párom, nastáva ďalšia z tragédií. Auto s partiou kamarátok sa v plnej rýchlosti zrúca do potoku, pričom všetky umierajú. Krvavá hra pomsty, lovu na miestnych futbalových hráčov roztlieskavačkami, začína po rituály vzkriesenia miestnou čarodejnicou. Tak nejak som v šoku kam sa tejto priemernej teengerskej vyvražďovačke podarilo vyštverať. Priznávam, aj mne sa páčia krátke sukne a zarezané trenky po babičke, ale toto nie je horor, ktorý by si zaslúžil úroveň takmer 70%. Taký si Ja, predstavujem úplne inak. Tak si to teda zrekapitulujme. Príbeh v kombinácii s nápadom - ujde. Gore - síce pomerne slušné, ale nijak výnimočné. Navyše ho bolo málo, pramálo. Spôsob vrážd - až na "pascičky", úplne bez nápadu. Efekty - trápne. Miestami som mal pri lietaní svetieľok naozaj pocit, že sledujem Harryho Pottera. Atmosféra - priemer. Jediné čo zaujalo, bolo občasné odhalenie prdeliek, pár vtipných scén a úplne posledný záber. "Trošku" málo na horor - 50%. ()

rollman1

Tak čekání je u konce a já se tak mohu již konečně vyřádit na tomto skvělém, oddechovém kousku. Výborný snímek ze střední, kde nechybí fotbalový mančaft s klasickými typy hráčů, rozstleskáváčky, které jsou prostě k nakousnutí (ty jejich zadečky, vrrr) a v neposlední řadě jedna nehoda, která vše změní. Jsem nadšen, protože jsem se nehorázně bavil, scénář hezky vyšperkovaný, hezky natočené i zrežírované. Chytnul mě samozřejmě i příběh a nějaké ty mordy, ikdyž jich je vážně po málu. Postě úžasná oddechovka na odpoledne. ()

• Jednou z lokácii, kde prebiehalo natáčanie, bola škola Cathedral High School v blízkosti Čínskej štvrti v Los Angeles. Škola bola založená roku 1925 na mieste, kde stal kedysi cintorín. (beso74)