Všechny roztleskávačky zemřou

(festivalový názov)
  • USA All Cheerleaders Die (viac)

První mrtvou roztleskávačkou ve filmu je Lexi. Její tragická nehoda přijde vhod novopečené kapitánce středoškolského týmu roztleskávaček Tracy, která chodí s Lexiným bývalým přítelem, fotbalistou Terrym. Lexiyně kamarádce Maddy se ale Tracyina romance nelíbí, a proto vstoupí do družstva roztleskávaček, aby se Tracy a Terrymu pomstila. To se ale zase nelíbí Leeně, která k Maddy chová mnohem hlubší, než jen přátelské city. Ještě menší radost jí ale udělá, když Maddy a dalších několik roztleskávaček zemře při nečekaně drastickém incidentu s chlapeckým fotbalovým týmem. Leena naštěstí ovládá černou magii, takže přivede mrtvé roztleskávačky k životu. Jenže, aby se udržely při životě, musí obírat ostatní o jejich životní sílu. Tvůrce hororové morality Žena Lucky McKee tentokrát zvolil mnohem odlehčenější přístup k žánru a spolu s Chrisem Sivertsonem natočil krvavou komedii připomínající teenagerské horory z osmdesátých a devadesátých let, kde ke každé pořádné středoškolské párty patřila duchařská seance a kde se puberťáci měnili v ohyzdné zabijácké démony s gustem trhající hlavy svým někdejším kamarádům. Jejich přehlídka zábavné brutality dušičkově rozjímajícím divákům napoví, že smrt může být i velmi komickou událostí,... zvlášť když se jedná o smrt někoho jiného. (Festival otrlého diváka)

DwayneJohnson

Ono je to vlastně úplně jednoduché. Stačí opravdu dobrý nápad, solidní zpracování a hned máte zaděláno na nevšední zážitek. Kupu peněz, ani nějaké extra herce k tomu absolutně nepotřebujete a tenhle film je toho jasným důkazem. Všechno je namícháno tak nějak akorát. Akce, humor, jednoduchý příběh a šílená, krvavá jízda může začít. Pro mě osobně, jedno z nejpříjemnějších letošních, filmových představení, kterému vůbec neuškodilo poněkud průměrnější, zdejší hodnocení. Ale na tyhle věci já jsem vždycky dlabal a v tomhle případě jsem udělal víc, než dobře. Poněkud otevřený konec ve mně zanechal malou jiskérku naděje, že snad ještě něco podobného uvidím. Budu jen tiše doufat. ()

Vančura

Dlouho jsem neviděl film, kde by bylo pohromadě tolik hezkých holek. Některé herecké výkony sice za moc nestojí, ale na tento typ filmů nejde uplatňovat stejná měřítka jako na artovou produkci. Film jsem zhlédl na projekci naslepo, aniž bych předem tušil, na co jdu - a bylo to vcelku příjemné filmové překvapení. Mám rád tenhle typ správně pokleslé filmařiny pro otrlé diváky, proto jsem se jen pobaveně uchechtával, když se v průběhu projekce řada lidí zvedala ze sálu a předčasně odcházeli pryč. Jistě to není podívaná pro každého, ale pokud vám tento typ filmů tak jako mně sedne, není co řešit, místy je to vážně sranda. K tomu, aby to bylo dokonalé guilty pleasure, tomu ale přece jen něco chybělo, místy zábava dost drhne, a někteří herci jsou vážně hrozní. Po mém soudu by filmu pomohlo, kdyby se ještě víc odvázal a byl daleko zběsilejší, odvážnější, a míň klišoidní. UPDATE 10.9.2019 - Na druhé zhlédnutí po letech mě ta sračka už vůbec nebavila, neskutečně se to táhne, děj je krajně dementní, a ty příšerný herci tomu nasazují korunu, nejtragičtější je ten černoch, jeho děsivé neherectví ten film stahuje někam hodně hluboko (kde je ten film i bez toho). Nevím, co se mi na tom tenkrát tak líbilo. ()

Morholt

Čekal jsem nějaký nabušený splatter s kvlaitním gore, ale chyba lávky. Prakticky polovinu filmu se vůbec nic neděje. Jen se seznamujeme s postavami a jejich vzájemnými vztahy. Kdyby mi někdo řekl, že je to nové béháčko, klidně bych tomu věřil. Vlastně se jen čeká na to, až se roztleskávačky odporoučí na pravdu Boží a pak obživnou a začnou se stravovat po lidojedsku. Jenže ani tahle stránka věci mě příliš neoslovila a ta gothička s barevnými kamínky tomu taky příliš nepřidala. No a vtip............já nevim. Možná jsem se párkrát pousmál, ale to je na něco s označením komedie trochu málo. Pozitivem tak zůstávají docela sympatické herečky, přičemž od jedné až dvou bych se nechal v klidu kousnout. Ale od McKeeho jsem po Woman čekal mnohem, mnohem víc. 30% ()

petero

Veľmi vydarená teenagerská zombie komédia, niečo na štýl Tamara alebo Sorority Row (týmto som asi dosť odradil ale ja takéto môžem) a doteraz najzábavnejší McKeeho film. Srší to vtipom, nápadom, roztlieskavačky sú fajn a futbalisti natvrdlí ako správna americká mládež. Doteraz môj McKeeho top bol The Woods, The Woman bolo tiež zaujímavé, ale nebola to zrovna moja šálka kávy a May najslabšie i keď zapamätania hodné čo sa o veľa dnešnej produkcie nedá povedať. Zamrzí len, že vo filme nebol ten záber z galérie, obrážok č.4 (alebo som niečo prehliadol?). ()

JASON_X

Vynikající! Těšil jsem se "jen" na nějakou novou vyvražďovačku a dostal jsem navíc (kromě rozkošně pokleslé zábavy a roztomile mizerných triků) i nečekaně vydatnou porci originality, která starý dobrý vyvražďovací žánr posunula někam za jeho dosavadní hranice, stejně jako se to před nedávnem podařilo geniálnímu filmu The Cabin in the Woods. McKee opět zaperlil. Holkám to slušelo (nejvíc lesbičce Maddy), hlavní záporák (násilnický mouřenín) vzbuzoval patřičně negativní emoce a to nejlepší nakonec - vypadá to i na druhý díl! ()

• Jednou z lokácii, kde prebiehalo natáčanie, bola škola Cathedral High School v blízkosti Čínskej štvrti v Los Angeles. Škola bola založená roku 1925 na mieste, kde stal kedysi cintorín. (beso74)