Jedna z najznámejších a najobľúbenejších ruských rozprávok o krásnej a dobrosrdečnej Nastenke, ktorej neustále ubližuje zlá macocha a jej rozmaznaná dcéra Marfa. A keďže Marfa neoplýva krásou, o to viac macocha nenávidí pôvabnú Nastenku a rozmýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.  V lese sa však, nasťastie, stará o stromy kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, pomôže Nastenke a postará sa o ňu. Lebo tak  ako v každej rozprávke, aj tu nakoniec dobro zvíťazí a zlo je potrestané. (TV Markíza)

Koprska

Zní to možná zvláštně, ale nikdy jsem si tu pohádku sama neoblíbila, byla jsem do ní vmanipulována lidmi o generaci staršími a stejným způsobem se na ní dívám pořád. Je to něco, co mi bylo vnuceno... A i když jsem jí jeden čas uměla celou dle MC kazety nazpaměť, tak si dodnes říkám ,,Proč to mají lidi tak rádi, když je to tak zvláštně ukňourané, pitomé, kruté a nelítostné?"... Ale když odpustím od subjektivního hodnocení, tak rozhodně chválím úroveň českého dabingu, vždyť to je beztak právě to, proč to má většina lidí tak ráda... ()

frbulka

Pohádka mě dostala už jako dítě a jako dospělá se na ni dívám pořád s tím stejným hezkým pocitem. Mrazík prostě k Vánocům patří. ()

papaguy

Mrazík mě jako dítě nikdy moc nebral (až na pár scén, pravda, dnes již legendárních). Ale ani já jsem mu párkrát neunikl. Celé je to takové po asijsku přepálené (charaktery postav, (ne)herectví...) a do kýčova vyvedené. Příběh je ovšem klasika, nemá chybu (něco ze Sněhurky, Dvanácti měsíčků, Baby Jagy...). Dabing ještě ze staré školy - tj. řemeslně perfektně zvládnutý s excelujícím Filipovským (někteří znalci původního znění tvrdí, že čj. verze převyšuje originál). ()

KafuR

Kdo by neznal ruské mrazy a chlápka, který je podle nich za tu kosu odpovědný? Je to naivní jak Napoleon před zimní Moskvou, nejvěrnější herecké výkony mají na svědomí bojové pařezy u ježibaby, ale stejně, tak zábavné výtvory nejdou z Kremlu od té doby, co vypršela snaha odpovídat na hovadiny ze západu hovadinami vlastní produkce. ()

Torpid

KUlt, který bez sentimentu opětkuju i teď. Má to energii, poezii a překvapivě mi to nezestárlo. A to ruskou duši zrovna nemusim. ()

Ozzy2

Nechápu, jak na to může ještě někdo čumět.5 hvězd jsem tomu přišli jen u nostalgie, protože pro mou generaci to byl kult.Zesměšnění rusáků, ať bylo jakékoliv, buď v Mrazíkovi, nebo v hokeji národ vždy vítal.Ale dnes?když jdu po Praze a potkávám ty ruský svině, co nám sem nalezli a chovají se tu jak dobytek, arogantní a namyšlení šmejdi ( Ivan), afektované, namyšlené, nevkusné krávy nastříkané smradlavými voňavkami (Marfuša),, tak začínám zuískávat k Mrazíkovi celkem slušný odpor.Těch pět hvězd zatím nechám,ale jednou tato pohádka skončí mezi odpadem.- ()

tranquill

"Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem!" Naprosto klasická pohádka, ne proto, že je u nás dávaná rok co rok, ale pro její skvělé a nezapomenutelné zpracování. "Neznám tyhle věci, jak nechat upéci se v peci..." A samozřejmě samostatnou kapitolou je výborný veršovaný překlad a excelentní dabing v čele s Františkem Filipovským. "Chlapci, to jsou ty naše klacky!" ()

Mianelia2050

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Velmi vtipný a zábavný, ale také poučný. Líbili se mi i vizuální efekty, které ve většina případech té doby stály za prd. Opravdu moc se mi líbilo zpracování, hudba, prostředí, atmosféra a i dabéři. Herci výstižní, hlavně Nastěnka. Na Ivana by příště mohli vybrat někoho jiného, na můj vkus vypadá moc namyšleně (i když vlastně namyšleně vypadat musí) a hnusně. Ale to je jen můj názor. Prostě klasika. Kam se hrabe Máša a medvěd! ()

kondor77

Druhá nejkrásnější pohádka všech dob. Věděli jste, že většína(!) nejvyspělejších států EU spáchala v minulosti genocidu? To jen pro ty, kteří pohádku odsoudí, kvůji jejímu původu. A tou nejkrásnější pohádkou jsou samozřejmě Tři oříšky pro popelku. ()

FeriusParfax

Vánoční pohádka, kterou zná snad každý. Naštěstí už na to nemusím povinně koukat, což jsem ráda, protože vánoční náladu tato pohádka opravdu nenaladí. Alespoň mně ne. Teď, když si ji v hlavě projíždím, tak nevím, za co bych měla udělit 3* (2* si  zase nezaslouží 😃), ale asi hlavně za to, že hlášky z této pohádky v rodině používáme dost často a je tu hodně prvků, u kterých se usměji. Že bych se smála, to ne, ale úsměv na tváři vykouzlí. Na druhou stranu na mě působila vždycky tak trošku depresivně. Obzvlášť ta děsivá medvědí hlava na Ivánkovi… No shrnula bych to, že je fajn, ale nepředpokládám, že si ji někdy sama od sebe pustím. ()

GIK

Ale copak copak? Vesmírná supervelmoc budující na Měsíci zemljanky a na Venuši vily pro oligarchy nevyužila skvělé příležitosti ke vzdělání milionů diváků zábavnou formou! Nastěnka každý den vidí, že sluníčko vychází, putuje po obloze a pak zapadá. Prosí ho tedy, aby se zastavilo a dokonce vrátilo za obzor. Soudruzi vědátoři trestuhodně zaspali. Správně podle pohansko-kosmické propagandy měl scénář vypadat takhle: „Matičko Země, přestaň se točit! Začni se prosím otáčet na druhou stranu. Ale vopatrně, ať nevzbudíš macechu!“ To by byla BAŇA, kdyby se země zastavila! ()

Odpadlik

K takovýmto klasickým filmům kteří všichni znají se dá těžko něco psát. Stejně jako třeba ve "Vesničce" nebo "Marečkovy" i tady je velká spousta notoricky známých hlášek. Nutno říci že na svou dobu velice povedené a vtipné. Ani triky nezůstávají pozadu. ()

Trenz

Když to vidíte v práci každý týden, dokonale se vám to znechutí. Má to své světlé stránky, dabing je opravdu povedený a triky jsou také pěkné, ale tím to asi končí... ()

Sosak

Tahle pohádka je taková...divná. Faktem je, že se stala legendární a koukat se na to dá bez problémů, jenom mi to přijde celý takový moc ruský asi. ()

Markinho

Naprosto strašnej film, až jeho absurdita člověka zabíjí. Ale v českých luzích a hájích si silvestra bez Mrazíka představit nedokážeme! ()

Poker_Face odpad!

Nejlegendárnější vánoční odpad co znám. Ještě jednou uvidím o Vánocích upoutávku na Mrazíka a přestanu je slavit. Čest práci soudruzi. ()