Reportér se stává terčem nelítostné očerňující kampaně, která ho dožene k sebevraždě. Stane se tak poté, co odhalil roli CIA ve vyzbrojování rebelů v Nikaraguji a pašování kokainu do Kalifornie. Snímek je založen na skutečném příběhu Garyho Webba. (Filmbox)

Harry_

Přsně jak říká "6thSun": film má silné nosné téma (podstatu problému jsem doteď neznal), skutečnost je drsnější a nemilosrdnější, než jak ji film předvedl. Herci jsou vybráni dobře, dokonce to i zahrají, ale scénář a střih nevyužívají daný potenciál. Je to škoda, mohla to být paráda typu Argo nebo jiné filmy, které nám ukazují svět takový jaký bohužel je. O vměšování USA do života jiných států se ví dlouho (a nedělají to sami, že), ale že to budou dělat i na úkor vlastních lidí, to je ještě silnější káva. ()

darkreider

Rennera mám rád a ten jeho životom zbičovaný prejav mi prišiel pochuti. Rovnako mám rád krimi, ktoré nie je moc prekombinované a je tam tak akurát postáv, aby som sa len tak nestratil. A toto je ono, tak akurát namiešané pre mňa. ()

Kofolacik

Zatial co sa vsetci Amici budu vzrusovat nad tym aky bol/nebol Chris Kyle hrdina, Webbova zivotna legacy ktora je v dnesnych casoch rovnako relevantna (ak nie viac) ako v 80s a 90s, upadne do zabudnutia. Film mi stylisticky pripomina moj oblubeny Fair Game, no zlyhava v niektorych dramatickych beatoch a chyba mu trocha sirsi tematicky aj geograficky rozmer. Na feature debut jeto ale slusna praca, aj ked to hral Cuesta podla mna na istotu..Jeremy je fantasticky. 8/10 ()

alienemo

Zaujímavý film, ale len ťažko sa preňho nájde lepší výraz. Za všetko môže veľmi nevýrazna réžia a nedostatočná gradácia. Nejaké stopy gradácie sú patrné až v druhej časti filmu ale sú nevýrazné a je ich veľmi málo. Zvyšok filmárského remesla je priemer, od hercov až po scénar. ()

Tipko

Dobre natočené. Kiež by bolo aj dnes čím viac statočných novinárov, ktorí sú ochotní nebojácne odkrývať zlo a podávať pravdivé informácie. Žiaľ, v súčasnosti je to skôr opačne. ()

mira.l

Popravdě? Zjištění jednoho čmuchajícího novináře o jakémsi spojení americké vlády s pašováním drog z Nikaragui je mně úplně, ale úplně u zadele. Z toho také pramení úroveň mého nadšení z této takměř dvouhodinové nudy. Vlastně ani moc nevím, za co jsem dal tu jednu *, tak nad tím radši moc uvažovat nebudu. A cca druhá polovina mě už míjela tak nějak úplně. ()

RAFT

No vcelku nuda .Kdyby to udělali trochu lépe ,takové špionážní ,více napětí atd.Prostě 2hodiny absolutní nudy.50% ()

DavidWebb

Takýchto filmov sa točí čoraz menej. A to mám na mysli aj obsah (spojenie vlády USA s najväčšou špinou, čo je v tomto prípade aj tak iba špičkou ľadovca, pomyselným zrnkom piesku) ako aj formu - obyčajný old school bez akýchkoľvek "efektov". Na mňa to celé pôsobilo zaujímavo a musím povedať, že sa mi nato hodne dobre pozeralo. Jeremy Renner je jak jablčkové stolové dezertné a úplne v pohode to krásne potiahol. Všetci ostatní jak by smäd. V zásade sa jednalo asi o toto: Predstavte si, že robíte niečo v čom ste dobrí a robíte to radi. Bez ohľadu na peniaze. Ale čo ak vaša práca začne sprejovať smrad cintorína okolo vás, vašej rodiny, baráku, čo potom? Koľkí z nás by sa stiahli? Ja takého človeka naozaj obdivujem, pretože ja by som to jednoducho nedokázal. Nedokázal by som dať do banku všetko. Všetci(?) predsa dobre vieme, že emerika má svoje pre a proti. Podobný pohľad na politiku, ne jednanie nielen emerickej vlády, vyvoláva vo mne pocit úplnej bezmocnosti. Ale zároveň svetielko nádeje, že existujú ľudia ako Gary Webb. PS: Vo filme sa spomínajú "banánové republiky". Tak som sa sám seba pýtal ako asi nazvať krajinu, v ktorej sa človek strelený dvakrát do hlavy označí za samovraha. emerikááá... ()

john.h

Průměrný, šedivý film se zajímavým příběhem podle skutečné události, ze kterého šla vykřesat uřčitě zajímavější a zábavnější podívaná. Ale na jedno zkouknutí se to dá. ()

Shitonit

Konečně film kterej mi chytl koule do svěráku a napínal mě až do konce. Čekal jsem že hlavní hrdina sympaťák něco přesere a natáhne bačkory, ale jak si tam běhá mezi ostatníma figurama, získal si mé srdce, a fakt jsem se o něj bál, a to celé téměř bez výstřelu. Krásně ukázaný pozadí vlád US. Ale tak nějak to je asi všude. ()

gicous

Hon na jednoho muže, za účelem totálního odepsání stanoveného cíle. Tím se rozumí odepsání společenské, pracovní a následně i osobní......Podobné příběhové schémata zde byla už bezpočtukrát. Má to vlastně vůbec smysl znovu, po x-té sledovat? Má. Je to totiž poctivě odvedená filmařina, která na jedné straně funguje jako dobrý film, a zároveň se jí na druhé straně daří poutavě informovat o skutečných událostech. 7/10 ()

XXXXXXXX

Na podobně natočených filmech, mě vždycky zaujala počáteční klauzule: Natočeno podle skutečných událostí. Otázkou je, jak moc se zde překrývá skutečnost s kreativitou scénáristy. To, co samozřejmě rozpoutává kolotoč různých interpretací, jsou v tomto případě, ony 2 vražedné výstřely... ()

Olbi

Naivní,tvrdohlavý investigativec ten Renner.Každej ví,že Američani nechtěj z jihu ananas a banány,ale kokain..Nudný pravdivý příběh.Bohužel,Renner to sám neutáhne. ()

BoKo_CzT

Je neuveriteľné, čo všetko so sebou konzumujúc colu, burger, iphone a telenovelu necháme robiť. Čo myslíte, je pre ľudí významnejšia správa o milostnej afére, alebo o tom, že naše vlády obchodujú s drogami, aby mohli lepšie obchodovať so zbraňami? No samozrejme, že dôležitejšia je tá milostná aférka, veď tá má asi na naše životy podstatnejší dosah. Ak sa vám nechce veriť, pozrite si tento film. ()