Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiálny text distribútora)

MzK

Pro fanoušky Arniho filmů nutnost vidět. Pro fanoušky kulturistiky rovněž. A pro ty ostatní? Podívejte se a uvidíte. Za mne to byl zajímavý dokument a je hezké, že vrcholoví sportovci dovolili nakouknout do svého soukromí a tréningových metod a psychické přípravy, která je rovněž důležitá, nikoliv pouze zvedat činky. ()

zette

Vice nez o Arnoldovi samotnem je dokument venovany kulturistice a profesionalnim soutezim. Osobne jsem cekal vice informaci o tomto rakouskem rodakovi, misto toho jsem tak tretinu filmu koukal na naolejovane kulturisty v soutezi Mr. Olympia. Videt Arnolda za mlada je fakt sada a najde se zde par jeho zajimavych myslenek, celkove je vsak film urcen jen pro fanousky Schwarzeneggera a kulturistiky. ()

Pajky3

Ale jo Arnieho mám docela rád a i dokument, kde "hraje" hlavní roli byl poměrně zajímavej. I když nikdy nepochopím svět kulturistiky a co na něm vidí... ()

PROCESOR

Výborný dokument o přípravě Arnolda na vrchol sezony tedy klání Mr. Olympia. Ukazuje , proč se dostal tak daleko a to nejen ve sportu. Nezapomněl totiž trénovat i jiné části těla než jen svaly. Někomu může připadat nafoukaný, ale to jaké sebevědomí z něho sálá patří k této show. Psychická vyrovnanost, která doslova drtí soupeře. Snímek mohu vřele doporučit. ()

Martrix

Jednu hvězdu si odečtěte, pokud jste se nikdy nesnažili formovat si tělo ve fitku, nebo dokonce považujete kulturisty za narcistní dutohlavy. Druhou hvězdu si odečtěte, pokud nemáte rádi Arnolda a čekali jste nějaký obsahově hodnotný dokument, jakože třeba životopisně zaměřený. Pumping Iron je pohodový, až dokonce zábavný pohled na kulturistiku před padesáti lety, připomínkou soutěže v Pretórii, která měla být Arnoldovou poslední (víme jak to dopadlo) a malá sonda do uvažování tohoto inspirativního chlapíka. Úplně jsem dostal chuť zase cvičit. ()

WolfR

Tomu říkám bodybuilding, to je kulturistická legenda, ta nejslavnější a ta, kterou nejvíce obdivuji, Arnold Schwarzenegger, 5 hvězd. ()

otík

Reklama sama sobě, proč to ale nějak hodnotit. Film seskládaný z Arnoldových soutěží a tréninků. Jsem sice Arnieho fanda, ale tenhle film mě nijak extra neoslovil. Prostý dokument o nabouchaném borcovi z Rakouska a reklama na kulturistiku. ()

Deyw

Tohle je kult...at uz ten kdo cvici nebo obdivovatel arnolda by tohle mel videt..jinak Arnie je super clovek.. Tohle je povinost :) ()

URBAN

Nic jsem nečekal prakticky jsem nevěděl čem to bude , ale myslel jsem si že tento dokument bude popisovat jeho začátky a řekne něco o sobě jenže toto byla spíš " modní přehlídka " . ( 4.12.13/MAC ) ()

StanislachKo

Bohvieako neobľubujem kulturistiku a málo kedy sa donútim pozerať na dokumentárny film. Avšak vďaka prvotnému sebazapreniu a po vzhliadnutí som pochopil, že Pumping Iron nie je primárne dokument o kulturistike. Ani o Arnoldovi. Ale o nejakom všeobecnom "spirite", ktorý v sebe Arnie a jemu podobní majú. O sebaistote, ktorá sa (v tomto konkrétnom prípade) neopiera o činky, ale o vôľu, ako aj tu bolo vysvetlené ku príkladu obriemu konkurentovi Ferringovi "Mr. Olympia nemôžeš vyhrať a vieš prečo nie? Lebo to chceš príliš. A príliš kŕčovito." a tak aj bolo! Skutočne duchaplný kvázydokument takého typu, o ktorého existencií som doteraz ani nechyroval. Fyziológiu, premakanosť jednotlivých kulturistov a tipy na cvičenie na rozdiel od mnohých ostatných divákov neriešim. Rovnako ako ich (absolútne) nerieši ani tento snímok. ()

Courtemanche

Dokument mapuje konkurenci, atmosféru na soutěžích i v soukromý. Opravdu pohodový filmeček, s humorem, vůbec ne jak dokumenty z těch let s Ali a podobně, kde by jeden toho druhého sežral. Hodně se mi líbí chování hlavních hvězd, člověk by řekl oni snad ani neví že jsou nejlepší. ...Doporučuji taky dokument o dokumentu, Raw Iron: The Making of 'Pumping Iron/2002, je sice jen jako vysvětlující, ale hodně dobrý. . 4,5/5 ()

matezzz

Tohle jsem teda nečekal! Arnold je příjemně civilní a vtipný... kdo by to byl řekl, že je takový... Opravdu jsem se dobře pobavil. Kdo Arnolda nesnáší, měl by tohle zkouknout a snad by i změnil názor. ()

A.Beech

Odporúčam každému kto cvičí. Pre nich by som to dokonca zaradil do "must see". Skvelý dokument s mnoho známymi tvárami bodybuildingu. K tomu niet čo viac dodať. Jasných 5*. Taktiež odporúčam "Raw Iron" dokument o priebehu natáčania s odstupom času. Samozrejme v hlavnej úlohe kto iný ako Arnold. ()

Doudis19

Dokumenty zrovna nevyhledávám. Musím ale říct, že pro mě Arnie nikdy nebyl jen ten tupej svalovec, co se náhodou připlet k filmu. Proto jsem rád, do jaké pozice ho snímek stavý. Bezzesporu sebevědomý šampion, který sice může občas působit lehce vypočítavě, ale vždy pouze v mezích rivalství a touhy po dalším vítězství. Trochu mě zklamalo, jak málo se Pumping Iron věnuje přímo posilování respektive jednotlivým cvikům. A když už se soustředí na Arnoldovu osobu, pak bych očekával hlubší pohled do soukromí pana Exguvernéra. Na takové povrchové přiblížení světa kulturistiky a Arnoldovi osobnosti je to dobré, nic víc se ovšem nevyplatí očekávat. ()

Jizni Tlapa

" sledování kulturistiky Vám příjde stejné, jako sledování formule v televizi" (pokud tomu rozumíte)!!! Že je bodybuilder Arnold sympaťák a ctižádostivý frajer ví každý, né-jen fanoušek kulturistiky a filmu. Dokument PUMPING IRON těmto dvěma pojmům však dává na výjimečnosti a důraznosti!!! Nejedná se pouze o pohled do zákulisý jedinečné soutěže (MRS v kulturistice) MR. OLYMPIA a MR. UNIVERSE, ale hlavně jde o odkrytí Arnoldovi duše,ctižádosti, inteligence (např. scéna, kdy psychicky vydeptá L.Ferrigna u snídaně) a tréninkového nasazení!!! IRON NEVER LIES! Arnold si občas zalže, ale ví přesně kdy a za jakým účelem. Za jediným cílem - STÁT NEJVÝŠ!! Přál bych si, aby tento dokument vidělo co nejvíce "nefanoušků" kulturistiky a změnilo tak názor na tenhle jedinečný sport plný dříny a potu! Ne, jen steroidů a prázdných mozků. Se zatnutým bicákem palec nahoru, hluboký úklon a dřep s naloženou olympijsou čínkou všem "hráčům železné hry" z roku 75. ()

Sfinkter

Jediný a jedinečný. Arnolda toto opravdu vystihuje, protože se stal ikonou jak v kulturistice, tak ve filmu. A ne pouze kvůli tunám ocelové hmoty na těle, důležitou roli u něho hraje sebevědomí a vztah k životu. Bez ostrého lokte by totiž ničeho nedosáhl. ()