Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiálny text distribútora)

Rajca

Čo povedať k tomuto dokumentu. Je potvrdením toho, že za to, že sa z Arnolda, z neznámeho rakúskeho chlapca z chudobnej rodiny, neskôr stala hviezda svetového formátu vďačí svojej povestnej charizme, odhodlaniu, pevnej vôli a nezlomnému presvedčeniu, že raz bude NIEKTO. Aj keď by mu trochu pokory nezaškodilo, radi mu to odpustíme, je to predsa Arnold ;) ()

Brigitte

Tak tenhle dokument je mimo jiné prostě lahodný dortíček pro fandy Arnolda jako jsem já, miluju ho a tohle skutečně potěšilo mé oko :-) ()

Connccorde

V celej kulturistike dominuje len a len jedno jediné meno .. Arnold Schwarzenegger .. Nebol to kulturista ktorý mal len svaly , bola to osobnosť , mal hviezdne kvality upútaval na seba všetkú pozornosť a tým pádom na celú kulturistiku , on to svoje Já a charizmu preniesol do filmu aj do politiky .. Pumping Iron je jedinečný dokument v zlatej ére kulturistiky v tej dobe bezkonkurenčne najlepším Arnoldom ktorí bude naveky One and Only Legendov tohto športu ... Arnold - Numero Uno !!! ()

BrokyyS

Akorát mi tento dokument potvrdil jaký je Arnold frajer a osobitý týpek, který si na nic nehraje! Dozvěděl sem se spoustu věcí o kulturistice a Arnoldovi + věcí okolo, tudíž mi nezbývá nic jiného než dát pět hvězd a doporučit tento úžasný snímek :-) ()