Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiálny text distribútora)

Raffer

Mé hodnocení je sice trošku zabarvené osobnosti Arnieho, ale tento první, ač dokumentární, počin Arnieho mne vysloveně potěšil. Je vhodné film vidět v původním znění a celkově se potvrdilo, že Arnold má určitý smysl pro humor a že to není jen prázdná hora masa. Ten, kdo přečetl jeho životopis, tak mu tento film ideálně zapadl so skládačky. Líbí se mi, že tam dává velice vhodné rady do života a tak bych tento dokument doporučil pouštět adolescentům, aby věděli, že každý může dosáhnout čeho chce, ale musí hlavně chtít on sám. Příběhy dalších postav jsou taky skvělé, zejména Katze a Ferrigna. Hodnotím 90 a to nejsem žádný fanoušek kulturistiky. Dokument myslím ve svém jádru o kulturistice není, ale je o něčem zcela jiném, mnohem důležitějším. ()

blezg

Z komentářů na straně patnást jsem se dočetl, že dokument ničím "neohromý" ani "nenabýdl" nic zajímavýho. To mnije udivilo až ohromylo, až jsem se z toho posadil na prdel, protože mi nikdo nenabýdl židli. Překvapila mě atmosféra doby, kdy ještě svalovci nebyli naolejovaný jak pornoherci, žrali, co v lekárně našli a nepředstírali opak a amatérští kulturisti jezdili do JAR, kde nesoutěžili o peníze, jako v tý době na olympiádě... Bejvávalo... Mám rád Arnolda, je to parádní pěstěnej valach. ()

mr.twizta

Zajimavy pohled do sveta bodybuildingu let sedmdesatych. Hlavni atrakci je tu sice jednoznacne budouci guvernator, ale ja presto drzel palce spise Hulkovi. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Arnieho volici, studenti filozofie a odpurci naolejovanych julii. ()

method1

Arnold v neryzejší podobě. Po přečtení knihy Total Recall jsem si řekl, že by stálo za to zhlédnout tento film, který mnozí z oblasti kulturistiky nazývají kultovním. A vskutku to za to stálo. Opravdu kdo neviděl tenhle film, nepochopí, co je Arnold zač a co to stojí, abyste se stali nejlepšími. Nádherný pohled do zákulisí kulturistiky ještě v době, kdy šlo především o estetiku. A vcelku se i zasmějete, přízvuk mistra Schwarzeneggera vždy pobaví. :) ()

Dvorik

Spousta lidi si bohuzel tady mysli, ze to je pouze dokument zachycujici tehdejsi realitu, protoze nevideli Raw Iron. Je to dokument s pridanymi prvky fikce. Vymyslene nektere sceny, ktere se dotaceli az po soutezi. Vymysleny konflikt s Louem, ktereho jeho otec v realu vubec netrenoval. Vymyslene arogatni hlasky Arnolda (vcetne ignorace smrti jeho otce) = vse pro ziskani sponzoru na dotoceni filmu a zaujeti divaku. ()

Hicks

" Povinný dokument" pro každého fanouška kulturistiky. Svaly, šlachy, železo. Arnoldovo charisma už zde září v plné kráse, vše včetně dialogů působí přirozeně a nehraně. Včetně Arnieho jointa na oslavu Mr.Olympia. ()

Jay---

Pro nás kteří se zajímáme aktivně i pasivně o kulturistiku a posilování jako takové je tento snímek naprosto kultovní záležitostí.Jedná se vlastně o zachycení přípravy na soutěž Mr.Olympia.Setkáme se se zde mimo Arnolda Schwarzeneggera také s Lou Ferrignem,Mikem Katzem a dalšími předními kulturisty 70.let.Film má mimo jiné obrovské motivační účinky a každý kdo někdy přičichl k posilování jej zaručeně ocení. ()

Muňa

Jako člověk, který si do posilovny rád zajde, musím říct, že to bylo fakt dobrý. Trochu jsem teď na Arnolda změnil názor. Akorát možná míň záběrů ze soutěží a víc z posilky (co jsem vyčetl, tak tam byla celkem sranda...) ()

fero_lašák

Náhled do kulturistiky a zákulisí kulturistiky vArnoldově zlaté éře. Pěkné záběry z tréningů, příprav i soutěží, rozhovory s Arnoldem i s ostatními i jejich dialogy, které mi přídou až neuvěřitelně umělé, domluvené či sehrané, ale nechápu proč by to dělali. Hlavně díky Arniemu je to moc pěkné, je to úžasná osobnost z holiwoodu. 70% ()

vranekt

úchvatně syrový dokument z roku 77, zachycující přípravu několika sportovců na Mr. Olympia 77. Skvělá kamera, skvělá atmosféra, takhle by měl vypadat dokument. ()

1lomeno3

Franco is pretty smart, but Franco is a child. When it comes to the day of the contest, I'm his father. He comes to me for advices. So, it's not that hard for me to give him the wrong advices. ()

WHMMD

Film, ktory zobrazuje Arnolda nielen ako svalovca a sestnasobneho vitaza sutaze Mr. Olympia, ale aj ako sympataka a vtipkara. Posilovanie nie je iba o zdvihani ciniek, ale o absolutnej sustredenosti a tuzbe po dokonalosti. Arnold urobil zo svojich superov statistov, bez sance na uspech. ()

TimStar

Výbornej dokument, jak o Arnoldovi tak o kulturistice, je v tom vše a je tu vidět, že Arnold je dobrej chlap, má dost smyslu rpo humor a má taky svojí hlavu, je to dobrej chlap ;-) ()

Trait

Jeden z mála filmů o bodybuildingu,který stojí za to vidět. Takové legendy tohoto sportu (ano,na takové úrovni už to sport je) jako Arnold Schwarzenegger,Franco Columbu,Lou Ferrigno nebo Mike Katz určitě neuškodí znát. Nicméně když Arnold přirovnával cílený efekt posilování (pump) k orgasmu a k vystupování na pódiu, klepal jsem si na čelo. Inu, cílevědomost. ()

Wildchild8

Arnie je prostě borec, tady to jednoznačně dokazuje :-) Perfektní dokument o kulturistice, který ukazuje jaká je to dřina a kolik úsilí stojí tohle dělat . Smekám a dávám plný počet . ()

s7RanG

Dokument ze zákulisí kulturistiky, který kromě ohromných svalů ničím neohromý. Podle mého nepříliš kvalitní dokument, zvláště ty vymyšlené věci okolo pohřbu Arnoldova otce. Koho tím chtěl režisér ohromit. Arnold taky nebyl největší sympaták. ()

james11

Hodně zajímavý film, který ukazuje různé "taje" kulturistiky, ale dost odkrývá Arnoldovu osobnost. Arnolda jsem vždy obdivoval a po tomhle filmu k němu snad vzhlížím ještě víc, ta jeho sebejistota a klid jsou fakt ohromující. ()

stroke

Čekal jsem víc, když jsem tady o tom četl tolik pozitivního. Ale neplánovaně jsem to shlédl najednou až do konce, plus zajímavý pohled do zákulisí kulturistiky o kterou se nezajímám ale jsem rád, že jsem se o tom něco dozvěděl. ()