Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

mmajjkii

MacFarlane vážně vtipnej, Theron vážně nádherná, Seyfreid vážně kráva, Neeson vážně dobrý a Harris vážně legen - dární, paráda já se bavil, místy to bylo malinko nechutné, ale ne jako například Scary movie a podobné skvosty, ale dodává to filmu šmrnc a parádně to doplňuje MacFarlejnův humor (respektive jeho filmovou postavu), film má skoro dvě hodiny, ale já se bavil celou dobu, paráda ****, IMDb 7/10. ()

carnacv

Mám za to, že to mohl být pěkný průměrný western, kdyby tam tvůrci nenacpali přehršel absurdních a trapných nesmyslů, jimiž patrně zamýšleli překvapit. Nepřekvapili. Navrhuji tento snímek drobně setřihat a úspěch zaručím, takhle holt musíte přivřít obě oči. ()

TerribleTale

Na relax bez přemýšlení je tento film výborná volba. Stačí přečkat pár kecacích scén, jinak se pořád něco děje. Film určitě není bez chyb, ale komické scénky mi ty chyby vynahradily. ()

IlMagnifico

Já vážně NEMÁM RÁD hloupý, vulgární a nechutný humor a coby zásadový člověk tedy nemůžu jít s hodnocením nad dvě hvězdičky. Faktem ovšem zůstává, že jsem se u filmu bavil. Několika lepším vtipům jsem se i zasmál, hlavně jsem ale s otevřenou pusou zíral na výkon Charlize Theron. Hrát tak solidně v takové frašce, to už si žádá skutečnou hereckou osobnost (u Neesona to považuji za samozřejmost). Upřímně před ní smekám. ()

Zizou_

Nejlepší složkou filmu není překvapivě hlavní postava v podobě Setha MacFarlana, ale Liama Neesona, Neila P. Harrise a Charlize Theron. Tihle tři baví v podstatě celou dobu a navzdory tomu, že se MacFarlane snaží seč může, většinou jsou jeho pokusy o zabavení diváka spíše nevhodné a nevtipné (jeden by mohl říct trapné). Našlo se zde i plno zábavných scén jako bylo sraní do klobouku, sestřelení MacFarlena z koně atp. Velkou složku filmu hrají i camea herců - např. McGregor byl výborný (ani jsem ho napoprvé nepoznal!), ale druhým příkladem je třeba Christopher Lloyd, jehož scéna byla tak trochu nárazová a moc se mi tam nehodila. Vcelku rozporuplný film, ale bavil jsem se, ne že ne. 6/10. ()

fabregas1

Ujetost se spoustou oplzlých fórů, celý film se pořád snaží bavit vtipy, které jsou výborné až geniální, ale někdy zase zoufale nehumorné a jednoduše nejsou vtipné. Seth MacFarlane vytvořil zábavnou komedii, která má svoje limity a momenty co stojí za h...o. I přes roztomilou Charlize Theron a zajímavého Liama Neesona film trpí silnou nevyrovnaností a nastává tak otázka zda to dnešnímu publiku bude stačit. Pro mě zlatý střed, film pobavil, ale čekal jsem víc. ()

Wartord

Charlize je stále pořádná kobra, která vyučí každého floutka, vyrůstajícího na ovčí farmě kdesi na divokém západě a je jasné, že toto posloužilo k zesměšnění těch obludných špagetových westernů. Výsměch žánru od A do Z. K tomu pár perverzních scénáristických libůstek a vzniká veledílo, které zásadně pobaví, pokud chceme relaxovat a nepřemýšlíme zrovna nad tím, co se stane, když ovci celý život neostříháte. ()

Naby

Na to ze jde o komedii, tak vtipnych casti je tam oprvdu malo. Sprosty a nechutny zabery nejsou vhodny pro deji a pritom ty trapny casti byly pro nekoho zhulenyho, nebo nactileteho. V pulce jsem mel uz cukani ze to vypnu, ale nemoc ktera me zklatila mi to nedovolila a tak jsem se trapil v mukach teploty a jeste ve vetsich mukach debility tohodle filmu. Doporuceni teda jasny, pokud neberete drogy a nemate nact, tak tenhle film v klidu preskocte. Pokud jste nemocny, zajistete si nekoho kdo vam to po 10ti minutach vypne, aby jste nemeli jednu agoniii navic. Celkem 0,6* ()

Matesmates

Autoři velmi kritických komentářů buď trpí naprostou absencí smyslu pro humor, nebo se bojí si přiznat, že dovedou zasmát u jednodušší zábavy. Osobně jsem se už dlouho nezasmál tak, jako při sledování této ulítlé western-komedie. Seth MacFarlane opět ukazuje svoji geniální schopnost výstižně, leč někdy trochu krutě ztvárnit vzory civilizační tuposti. Zároveň přidal vtipné narážky na další filmovou tvorbu, ať už jak indiáni zmíni ve filmu nevystupující Sethovu oblíbenou herečku Milu Kunis, nebo když Tarantinův Django zastřelí majitele pouťové atrakce střílení prchajících otroků. Pokud vám nevadí si po celodenním vyčerpávajícím předstírání překypující intelektuálnosti navečer trochu odpočinout, vypnout a uvolnit brániční a mimické svalstvo, vřele doporučuji tuto dokonalost. ()

(fun)tomas

I keď niektoré gagy a vtípky môžu fungovať v animovanom sitcome, neznamená to nevyhnutne, že budú fungovať aj v celovečernom filme. Naozaj som sa pobavil pri scénkach typu: „You're late. For what?! Fair enough..., no vždy som mal v hlave pocit, že sledujem seriál Family Guy (ktorý mimochodom vcelku obľubujem) a nie A Million Ways to Die in the West. Vtipné skeče sa vo filme vyskytujú len pre to, aby rozosmiali diváka a nie kvôli tomu, aby spolu utvárali film ako celok. Práve táto samoúčelnosť mi prekážala, keďže moje očakávania zložené z toho, že uvidím komédiu s uceleným príbehom, sa nenaplnili. Tri hviezdy dávam za vtípky, ktoré u mňa vyvolali nostalgické pocity k už spomínanému seriálu Family Guy. Na hlášky ako: „It's a boy, Mr. Stark. All right. Well, don't you wanna come hold the baby? Fuck off!“ sa proste nezabúda. ()

Signore

35% Po prvních patnácti minutách horký kandidát na "odpad" (do té doby jsem se nezasmál, i když jsem se dle intencí tvůrců měl určitě smát dobrých pět minut v kuse), potom ale naštěstí přišlo i několik inteligentních (!) vtipů a hlavně opravdu skvělá Charlize Theron. Celkově sice velmi dobře natočené, já se však s poetikou humoru MacFarlana víceméně míjím (navíc to, co fungovalo v Méďovi, v tomto filmu, s výjimkou pár opravdu dobrých nápadů, prostě nefunguje); spousta vtipů je velmi předvídatelná (předem avizovaná) a nezřídka i špatně načasovaná. ()

Pythonator

"Západ je na hovno!" Všechno co jste chtěli o divokém západě vědět, ale báli jste se zeptat. Jedna z nejlepších komedií za posledních několik let a zároveň jeden z nejlepších westernů za posledních mnoho let, no a v neposlední řadě též jeden z nejlepších romanťáků za posledních mnoho let. MacFarlane se předvedl jako geniální humorista, i když chápu, že ne pro každého může být jeho něžný a barvitý humor stravitelný. Já si u toho musel několikrát měnit plenu, protože jsem v podstatě skoro nepřetržitě uchcával smíchy, takže naprostá spokojenost. Na filmu je pěkné, že kdybychom z něho vymazali všechny ty vtipy, tak funguje j jako čistokrevný western s dobrou zápletkou a atmosférou. No a kdybychom vymazali vtipy i westernové prostředí, tak se zápletka a mile zahrané postavy (především neskutečně rajcovní čtyřicítka Charlize) postarají o to, aby to fungovalo jako velmi romantický romanťáček vhodný i pro to něžnější pohlaví - ne ovšem až tak něžné, aby neuneslo trochu toho sraní do klobouků a sem tam nějaký ten smrťák na pouti. "Na pouti se umírá." ()

soukyd33

Tak to jsou pecka hlášky. Hláška: Čumí ti péro. 🤣Hláška: Gratuluji, bude z vás vlčí hovno. 🤣👍 Je zbytečné se snažit pochopit děj filmu, důležitější je si film pořádně užít. Očekávejte vlnu šílených akcí a hlášek. Hvězdiček 4 ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)