Young Ones

• Veľká Británia Bad Land: Road to Fury

V nedaleké budoucnosti přemění Ameriku katastrofické sucho na vyprahlou pustinu. Zatímco většina lidí těžce zdevastované oblasti opustila, někteří odmítají ze svých domovů odejít v naději, že se déšť vrátí. Ernest Holm je jedním z těch, kteří zůstali. V nevlídném prostředí brání farmu před nájezdy banditů, zajišťuje zásobovací cesty a snaží se postarat o svou rodinu. Přítel jeho dcery má ale s Ernestovou zemí jiné plány a nezastaví se před ničím. (dresi)

dresi

Což o to, svět si tu Paltrow vytvořil pěkný, jenže to je tak všechno. Shannon navíc moc času před kamerou nedostal a po něm tam jsou pouze otravné děcka (hlavně Fanning), které ve mně vyvolávaly silné pocity nenávisti. ()

dr.fish

Jedna hvězda za tu bezútěšnost a bezvýchodnost. Zbytek byl děs a utrpení a nehodlám v tom hledat skrytá poselství a významy. 20% ()

VanTom

Nakonec bych to viděl na poměrně vydařené komorní sci-fi drama. Samozřejmě jde hlavně o vypjaté vztahy mezi členy rodiny (otec, syn, dcera + nastávající zeť jako cizorodý element), ale nepříznivé, mírně "post-apo" (sucho a následné války o vodu lidstvo proměnily, nicméně vláda i infrastruktura stále víceméně fungují) klima jim dodává na naléhavosti a nevyzpytatelnosti. Lepší 3*. ()

Hollohlaway

Sympatie tahle atmosférická žánrovka s dobrou kamerou a minimalistickým pojetím určitě vzbuzuje. Příběh o vášni, zradě a pomstě v postapo western kulisách je dobře nasnímán, zahrán a ozvučen. Bohužel jen na atmosféře se celý film nepodařilo vystavět a i díky slabšímu scénáři je tak pouze pro milovníky žánru. ()

peetriss

Westernový půdorys aplikovaný do sci-fi z blízké budoucnosti. Nápad zajímavý, podobně jako kamera a stylizace. To je však bohužel vše, protože jen nápad nemůže film utáhnout a v Young Ones jsme svědky Paltrowova plácání se v ději vyprahlém jako prostředí, ve kterém se odehrává. Snaha odchýlit se od "většinové" tvorby se chválí, šlo se na to však cestou, která diváka nezaujme a nudí, o postavách to platí dvojnásob. Herecké obsazení je rozporuplné - Michael Shannon a Nicholas Hoult se rolí zhostili dobře, Elle Fanning je takové moje tajné zlatíčko, tady se však objevila v roli, která jí tuze nesedla, Kodi Smit-McPhee nevýrazný. V malé roličce Anny zaujala čtrnáctiletá Liah O'Prey (kterou ČSFD zatím nezná), tak trochu připomínající dětskou AnnuSophii Robb v tmavovlasém vydání. ()

bloodcountes

Nádherný, ve všech směrech podařený film, postapo western jak se patří - pomalý, klidný, napětí, že by se dalo krájet a všude písek, slunce, žízeň a nenápadný, přesto urputný boj o přežití. Pomsta. Skvělý "stroj" robot. Luxus. Vynikající herecké výkony, skvělá kamera, zajímavá hudba... všechno spolu krásně spolupracuje a funguje to. Pokud zrovna nemáte potřebu třeskutého akčňáku, mohu velmi doporučit. Silný čtyři. ()

lucijelucije

Young Ones mě velice lákal. Začátek byl dobře rozjetý, člověk tápal a snažil se teorií sucha rozvíjet. Jenže postupem času se vlastně dozvíte, že vůbec není podstatná podstata příběhu, ale jde o jakési drama pomstychtivého týpka, který v sobě nemá špetku důstojnosti. Jinak film o ničem, nuda. ()

Hapretor

Jako jediný prvek westernu jsem tam viděl, jak jeden přechytračí druhého a pak ho dostane. Jako jediný prvek sci-fi jsem tam viděl toho robota-nosiče - ten byl nejlepší a nejdojemnější z celého filmu. Herci a herečky mě tam otravovali a dějově to bylo dost nudné. Vyzvedá to jen dobrá post-apo atmosféra, ale to jen v první půli. To město mi tam nezapadalo. Na zabití času ok. Na obdivně a šikovně udělaný sci-fi snímek to má však daleko. ()

Dubron

Výborný western! Vyprahlá Kalifornie, železný oř a na nebi krouží drony... Indie western, který si razí vlastní cestu a drží falloutovou atmosféru. ()