Blízká budoucnost. Bývalý kapitán Černých baretů John Brennick (Christopher Lambert) se pokouší se svou těhotnou ženou Karen překročit hranice. V totalitní společnosti je totiž povolen jen jeden porod a Karen je těhotná podruhé. Přechod přes hranice se nezdaří a manželé se dostávají do obrovského podzemního vězení - Pevnosti, kterou střeží počítače a roboti a z které se nedá uprchnout. John se o to ale musí pokusit za každou cenu. (oficiálny text distribútora)

Bozvav

Nápad dobrý, leč zpracování a hlavně herecké výkony prachmizerné. Že Lambert není bůhví jaký herec, to víme všichni, ale to c předvedl zde, je herecké peklo. Dialogy děsné, scénář nedotažený. Jednu hvězdu za námět. ()

Stíba

Uplynulo mnoho let, kdy sem naposled viděl tenhle film ještě jako kluk. Čekal sem, že to kvalitativně bude stát za prd ale nakonec sem byl mile překvapen. Jedná se o celkem zajímavou futuristickou vizi vězení a všeho co k němu patří. Filmařsky to sice nestojí za příliš ale mezi ostatními podobnými béčky patří rozhodně k tomu lepšímu a tak v hodnocení trošku přitlačím. ()

AxelWers

Film som videl dááááávno, takže sa mi vybavujú len krátke útržky. Ale vtedy sa mi celkom páčil, mám rád dystopické filmy. Ktovie ako by sa mi to páčilo dnes, tak predbežne dávam 3*. Budem si to musieť znovu, nech si pripomeniem Kurtwooda Smitha a Vernona Wellsa. ()

Blazkowicz

Hvězdu si zaslouží jen Lambert, protože jinak stojí celý film za prd. Začátek ještě ujde, ale ve věznici je to pěkná nuda. Vybuchující břicha, nějaké kouzelné kuličky a mluvící počítač. Velice nekvalitní béčko. 1+* ()

m.xFuck

Já mám tyhle devadesátkový opusy prostě rád. Tehdy se točily blbé filmy s nadšením a elánem, dnes se točí sta milionové blbustery jen pro peníze. Rozhodně mě to neurazilo a to je to starý skorem čtvrt století. ()

wray

slabsie becko z 90tych rokov - take ako byvali na VTV, ked som bol mladsi. A - prave preto je to prijemne pozeranie. z nostalgie za tymi casmi ked boli akcne scifi robene v tomto style. proste to vtedy filmari nebrali az tak vazne, slo o zabavu (a o to predsa ma ist, ci?), akciu a aby na konci zvitazili ti dobri. hlavny hrdina to aj v tomto filme skutocne zvladne a utecie z vaznice z ktorej sa neda utiect a porazi neporazitelnych a zachrani svoju lasku a - verim ze nic neprezradzam pretoze vsetci sme to predsa od zaciatku tusili, no i tak si to radi pozreme. a presne o tom v 90tych rokoch boli akcne filmy. kludne by som tomu dal aj 3* len - je pravda ze len akcna zabava a par dobrych hlasok, to uz dnes nestaci. kazdopadne - ak mate tieto akcne filmy z 90tych rokoch radi - fortress mozem len doporucit. ()