Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

mh.mail

60% - Nevinné lži mi připomínají jiný celkem úspěšný projekt, Soukromé pasti. Dokonce i někteří režiséři se podíleli na obou z nich. Srovnávat nemůžu, protože jsem Soukromé pasti nijak pravidelně nesledoval, takže budu hodnotit jen jednotlivé díly Nevinných lží. *** 1. Pod hladinou (60%): Řekl bych typický příběh Alice Nellis. Komorní, s nejednoznačným vyzněním. Ale způsob, jakým se v jednom okamžiku provalily prakticky všechny zásadní lži hlavní hrdinky vůči jejímu manželovi, ten mě opravdu zaujal. Koukatelné, jsem zvědavý na další příběhy. *** 2. Lež má rozbité auto: Bohužel z nepochopitelného důvodu se mi nepodařilo díl nahrát a tak jsem ho nakonec neviděl, takže nemůžu hodnotit. *** 3. Druhý dech (60%): Příběh typický pro dnešní dobu. Sice se to tématu „nevinných lží“ dotklo jen okrajově, ale jinak nemám žádných zásadnějších výhrad. Není to žádná pecka, ale celkem poctivý příběh. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál. *** 4. Hvězdička: Zatím jsem neviděl, ale mám nahrané, takže se podívám. *** 5. Klukovina (60%): Určitě atraktivní a aktuální námět. Rozhodně nepůsobí jako náborový film do řad učitelů, ale taková je bohužel realita. Příběh silný, zpracování věrohodné, alespoň co jsem schopen sám posoudit. Je až zrůdné, jak lehce lze v dnešní době zlikvidovat nepohodlného člověka, který prakticky nemá žádnou šanci se bránit. A že to zvládnou i děti školou povinné. Ale to je na jinou debatu na jiném fóru. Příběh se vyvíjel celkem logicky očekávatelným směrem. Přesto to asi chtělo pár momentů více vysvětlit, např. jak to bylo se „vztahem“ učitele a sestry jednoho z aktérů, to jsem nějak úplně nepochopil. I když jsem původně chtěl dát víc, po zralé úvaze nakonec zůstanu u tradičních 60%. ()

Lapacka

Zatím hodnotím třetí díl - Druhý dech. Líbilo se mi to, sympatický příběh s nadějí, že i ze dna se dá - někdy - zvednout. Bylo by snadné natočit to bez pointy, jao "volný pád". Ale právě ta jiskra naděje je tam v téhle době docela důležitá. Říkal jsem si, že je dobře, že tu ČT máme, když tohle umí natočit. Nic obdobného jsem na komerčních tv programech delší dobu neviděl. ()

adriane9

Takže hvězdy platí pro díly Pod hladinou,Chromozom a Byl lásky čas..Tyhle tři, to byla taková moje srdcovka, zbytek mě buď nudil, nebavil a prostě to nebylo moc koukatelné. Celkově však tuto sérii příběhů hodnotím pozitivně, na české poměry slušná dávka rozmanitosti dějů. ()

ellegrey

Vzhledem k tomu, že není možné hodnotit díly jednotlivě, ale pouze jako celý cyklus, musím tedy takto; 1. Pod hladinou ****, 2. Lež má rozbité auto ***, 3. Druhý dech ***, 4.Hvězdička **, 5. Klukovina ***, 6.Chromozom ***, 7. Čistá práce **, 8. Byl lásky čas **** Stručně řečeno, kvůli tomu prvnímu a závěrečnému dílu tento projekt stojí za Vaši pozornost. ()

gonga

Nemožno hodnotit, kvalita osciluje od dílů výborných po příšernosti typu příšerně přehrávající Vetchý (evidentně se do toho ponořil proto, že se ho to osobně taky nějak dotýká) v roli otce zemřelé dívky v boji proti zneužívání internetu. Plus ty podivné happy endy jsou dost nesnesitelné. Musím tedy ohodnotit 3*, ale spíš je to 2,5*. ()

krabatt76

DRUHÝ DECH (3.díl) :Takových bezcitných a samolibých manažerských zmetků jakého hraje Jiří Langmajer okolo nás žijí tisíce.Jsou schopni pro své čtvrtletní odměny a roční bonusy obětovat kohokoliv a své podřízené kvůli náležitě honorovanému dvoucifernému růstu drtit a mačkat jako citróny a stejně tak je nepotřebné i odhodit.Ale ten konec... Podobné vepřové hlavy ( v reálu velmi častý zjev) nejčastěji v černých vozech AUDI s plnou výbavou a v kůži ( !!! ), s tunou zlatých řetězů na krku se jen tak lehce bohužel nenapravují ani pokud mají po svém boku tak výborné manželky jakou přesvědčivě zahrála Petra Hřebíčková. Takže si nejsem jist jestli třetí díl " Druhý dech " není jen taková sci-fi o jednom napraveném kravaťákovi s velmi zidealizovaným drobným podnikáním.Vcelku se mi ,ale tento třetí díl líbil.Zatím dávám ++++ ()

Rockerman

Zatím nehodnotím, protože jsem viděl jen první, druhý a pátý díl. První zatím nejlepší = 80% (Alice Nellis odvedla výbornou práci), druhý= 70% (Vojta Kotek to odlehčil a je to docela zábava), pátý=60% (podle mne zatím nejslabší. Sice silné téma, ale ke konci nezvládnuté). Zhodnotím, až to bude v kompletu. Takže třetí=60% (dobrý příběh o chlápkovi, který ovšem žil na jiné planetě, než já. Chápu, že ty pády těchto lidí musí pak být hodně bolestivé.), čtvrtý=20% (Tereza Voříšková je krásná, ale jinak to bylo mimo můj zájem. Suveréně nejhorší díl!!!). A je tu změna na "první příčce"!!! Šestý=85% (Tereza Brodská složila reparát za nepovedenou Hvězdičku a tento film mi potvrdil správnost mého názoru, že děti do homosexuálních "rodin" nepatří. Výborné!!!). Sedmý=70% (smutné, depresivní. Podobné téma, jako ve trojce, jenže Langmajer se z toho dostal elegantně, idylicky. Tady je ten závěr velmi zoufalý...). Osmý=70% (úsměvné sesterské drama na závěr série se docela povedlo). Celkově hodnotím tento cyklus velmi pozitivně, protože v televizní mizérii současnosti je to zdařilý, nadprůměrný projekt. Když si odmyslím vyloženě nepovedenou Hvězdičku, vychází mi matematický průměr asi 70%. Dávám ale čtyři hvězdy, protože takové domácí tvorbě budu vždycky fandit. ()

derek007

Jak hodnotit 13 dílů hodně rozdílných kvalit (neviděl jsem všechny)? Ale za mě mohu s klidnou duší doporučit Na dně skleničky, ten je 5-ti hvězdičkovej. ()

karinakari

Pod hladinou: Alici Nellis mám ve velké oblibě, na její rukopis se vždy velmi těším (jak sama o sobě tvrdí je spíš scénáristkou než režisérkou). Řadím jí ke skupině žen, které dokážou poddat intimní ženské záležitosti s citem a nadhledem a jinak tomu nebylo ani u tohoto dílu. Alice Nellis se v rozhovoru nechala slyšet, že uvidíme Aňa Geislerovou z jiného úhlu a k tomu bohužel určitě nedošlo. Aňa ztvárňuje znovu stejný typ ženy, která není ve svém manželství tak úplně šťastná a proto hledá únik k náručí jiného muže. Na druhou stranu je to role již několikrát vyzkoušená a Aňa v ní jednoduše nemůže zklamat. Každopádně šlo o zajímavý pohled do života ženy, od které se očekává přirozený slet událostí, ale ona má trochu jiné plány a tak to vyřeší osud za ní. 80% ()

PavelZava

1. *** 2. **** 3. **** 4. ** 5. ** 6. *** 7. *** 8. **** / Zrádce ****, Vedlejší příznaky ***, Na dně skleničky ***, Moje pravda ***, Hra *** :-( ()

Kingjiri

Pod hladinou (1. díl): Povídka na (pro mě) nezajímavý téma a Aňu Geislerovou příliš nemusim. Nicméně vypointovanej byl scénář slušně, tři slabší hvězdy. Lež má rozbité auto (2. díl): Na TV seriál slušná výprava a filmařina, ale hlavně sympatický herci a místama něco jako zábavná ČESKÁ romanticky laděná komedie, u který jsem se párkrát fakt zasmál (děda a jeho kecy). Jen si nejsem jistej, jestli bude mít RRTV pochopení pro vysílání s obsahem sprostejch slov (vole, doprdele apod.) před desátou hodinou večer, čtyři hvězdy. Druhý dech (3. díl): Příběh byl sice postavenej na hlavu (na to jak dlouho a kolik bejvalej manažer bral toho moc nenašetřil), ale v určitejch aspektech byl scénář hodně povedenej (dramatický scény). Langmajer hrál výborně i uvěřitelně a Petra Hřebejková byla velice osouložitelná. Kdyby nedošlo na tolik klišovitej závěr, dal bych pět hvězd, takhle čtyři silnější. Hvězdička (4. díl): Příběh oproti očekáváním slabší a to hlavně v nedotaženym závěru, ve kterym mi chyběla nějaká výraznější "akce" hlavního hrdiny proti příkoří, který mu jistý postavy připravily. Třetí hvězda za Michala Suchánka a šukézní Terezu Voříškovou. Klukovina (5. díl): Pěkná filmařina, dobrý herci a zajímavý téma, který určitě neni vytvržený z reality. Jenom mi nejde do hlavy, proč si tvůrci série tolik potrpěj na otevřený konce, já z nich nadšenej fakt nejsem a proto musim oproti původně zamýšlenym čtyřem hvězdám jednu ubrat. Chromozom (6. díl): Ze začátku vcelku nuda, nakonec však velice slušná zábava. Zajímavá hudba a skvělý herci (hlavně ty mladý), čtyři hvězdy. Čistá práce (7. díl): Spolu s "Hvězdičkou" nejslabší díl série. I přes slušný herectví jsem se nedokázal vžít do děje a hodně otevřenej konec mě dost zklamal, tři slabší hvězdy. PS: Opět se musim pozastavit nad tim, kolik sprostejch slov se ČT odvážila vysílat před 22:00. Byl lásky čas (8. díl): Skvělý herecký výkony, několik zábavnejch momentů (natřenej plot) a nevtíravý poselství o tom, že život je příliš krátkej na to, hádat se (nemluvit spolu) kvůli blbostem. Sympatická tečka za celou povedenou sérií, čtyři slabší hvězdy. Zrádce (1. díl): Výbornej díl - dobrej nápad, pointa, herci i humor, čtyři silnější hvězdy. Vedlejší příznaky (2. díl): Divná filmařina, občas zmatenej a celkově nepříliš zajímavej scénář. Za mě jeden z nejslabších dílů, dvě silnější hvězdy. Na dně skleničky (3. díl): Herecký výkony i filmařina skvělý a příběh docela zajímavej. Ke scénáři mám ale pár zásadnějších připomínek: chyběl mi úvod, kterej by víc osvětlil, jak se z "hlavního hrdiny" stal alkoholik a pak bych uvítal víc dramatickejch scén spolu s vygradovanějšim závěrem, čtyři slabší hvězdy. Moje pravda (4. díl): Bezvadný herecký výkony. Příběh nebyl špatnej a působil docela autenticky, nicméně byl dost předvídatelnej a občas trochu nudil (scény z "Bílého Kruhu Bezpečí"), tři silnější hvězdy. Hra (5. díl): Nepřehlednější scénář aby člověk pohledal. Jediný pochopitelný postavy byly Vetchýho truhlář a jeho manželka. U zbytku postav (buchta nahánějící tvůrce "hry", architekt nebo tajemná osoba radící Vetchýmu) jsem fakt nevěděl, která bije. Scény přímo ze "hry" naprostá nuda a haluz. Doposud vůbec nejslabší díl, druhá hvězda za Vetchýho a jeho slušný dramatický scény. () (menej) (viac)

cerbygerby

Tak musím trochu opravit mé hodnocení, po prvních dílech jsem hned šoupl plné hodnocení, ale po shlédnutí všech 8 dílech uberu jednu hvězdu... protože už nebyly takové napínavé jako ze začátku... Každý si tu našel své a každý hodnotí díl jiným metrem... za mě 1 - 65% 2 - 80% 3 - 100% 4 - 65% 5 - 90% 6 - 75% 7 - 60% 8 - 50% - průměr cca 75% takže dávám ty 4*, ale v celku povedená záležitost. ()

1Legend1

1. Pod hladinou - 3*, 2. Lež má rozbité auto - 2*, 3. Druhý dech - 5*, 5. Klukovina - 5*, 6. Chromozom - 3*, 8. Byl lásky čas - 3*, 9. Zrádce - 5*, 12. Moje pravda - 5*, 13. Hra - 4* ()

anitae

Díly viděné na podzim 2014: Zrádce - Sparta, Slávie a marketing i pro pro ty, co fotbal nemusejí. Dobře, tak za 3*, místy celkem vtipný. Vedlejší příznaky - Jak zvládnou tři uřvané malé děti, odchod z města na vesnici, mít vše dokonalé a nezbláznit se z toho? Tabletky a jejich vedlejší účinky... 4* Na dně skleničky - Pěkný chlap, který dokáže žít relativně štastný život jen s alkoholem, ztráta rodiny a tragédie, ale nějak jsem tomu moc nevěřila. 3* Pod hladinou - Je jí přes třicet a neví jestli chce dítě, zato manžel si vede menstruační kalendář a ona polyká každý večer místo Stilnoxu antikoncepci. U psychiatra řeší svoje problémy, nevyjasněný vztah s matkou a ze všeho vznikne vztah s psychiatrem...asi jediný díl, který je skutečně o lhaní. Pěkná role Geislerové a Kolářové. 4*+ Byl lásky čas - trochu komplikovaný vztah matky-Janžurová, rozhádaných dcer Freimanové, která obětuje vlastní život péči o matku a Havlové, která žije "normální" život. 4*+ Chromozom - sympatický dárce Čermák a lesba Brodská, pohled do života lesbických párů, které mají děti, nihil nocere:) 3*+ Druhý dech - Pád z vrcholového managementu skoro až na úplné dno, ale Langoš to vyřeší svačinkama:) 4+ Moje pravda - další domácí násilí, H. Wagnerová hraje pěkně, ale to je tak všechno...na toto téma měla ČT i lepší inscenace. 3* Hra - truhlář Ondřej Vetchý se chce pomstít viníkům za sebevraždu dcery, ke které ji dovedla intenetová hra. 4* ()

frbulka

Po Životu a době soudce A. K. druhý český seriál, který mě velmi zaujal. Samozřejmě, že úroveň jednotlivých dílů kolísá, ale většina z nich je perfektní, ty lidská dramata mi hrají do noty. Jsem moc ráda, že český seriál ve své kvalitnější podobě ještě existuje. Velmi silné epizody: Pod hladinou, Druhý dech, Klukovina, Chromozom, Vedlejší příznaky. ()

Hezzy

Hodnotím po dvou dílech: Pod Hladinou(1.díl): Až na skvělý výkon Aňi Geislerové mě tento pilotní díl moc neoslovil. Velmi klišovité téma nevěry je ude sice smícháno s problematickým vztahem k matce, ale psychická stránka filmu je celkově plytká. Hodnotil bych dvěma hvězdičkama. Lež má rozbité auto: Oproti prvnímu dílu rozdíl jako den a noc. Tohle na obrazovkách českých TV chybělo. Lehký, příjemný, nenásilný humor opírající se o velmi dobře hrajícího Vojtu Dyka. Zápletka je velmi originální a na poměry seriálového cyklu opravdu kvalitní. Pokud by další díly pokračovaly v podobném duchu, vůbec bych se nezlobil :). čtyři hvězdy, když to spojím s prvním dílem hodnotím celkově třema. ()

markotter

1. díl jsem nedokoukal, protože mě Ańa nedokázala přesvědčit, jaký že to trauma vlastně má, ale 2. díl s Taťánou byl opravdu povedenej. Je vidět, že spolu s Dykem choděj, protože chemie mezi nimi fungovala výborně. Taky se mi líbil Matěj Ruppert - trochu mi připomínal Romana Skamene z Bony a klid. Uvidíme, kterým směrem se série dál vydá - jestli blíž k Aňe, nebo blíž k Táňě. Já preferuju to druhé. 3. díl - 80 %, 4 díl. 60 % ()

lakart

Pod hladinou - celkem dobře napsané, herecky dobře zvládnuté, ale strašné tempo, které chvílemi jakoby ani není. Postavy celých 70 minut řeší stejný problém a příběh se nikam neposouvá. Kratší čas a svižnější dialogy a bylo by to super. Uvidíme další díly. 50% ()