Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Karja

Lež má rozbité auto ★ (hodně slabé), Druhý dech★★★★, Hvězdička ★★★, Klukovina ★★ Chromozom ★★★ (čistý průměr, téma nynější doby), Čistá práce ★★★, Byl lásky čas ★★★ ()

0linA

1. Pod hladinou - ★★★; 2. Lež má rozbité auto - ★★★★; 3. Druhý dech - ★★★; 4. Hvězdička - ★★★; 5. Klukovina - ★★★★; 6. Chromozom - ★★; 7. Čistá práce - ★★★; 8. Byl lásky čas - ★★★ ()

migl

Ako celok sa to ťažko hodnotí,nakoľko každá epizóda je úplne o niečom inom a inak spracovaná(scenáristicky,režisérsky...) Pod hladinou★★★; Lež má rozbité auto★★; Druhý dech ★★★★; Hvězdička ★★; Klukovina ★★★; Chromozom★★★; Čistá práce ★★ ()

anonyym

Na české poměry a na to, že to dávali v televizi, to prostě na čtyři hvězdy je. Nevadilo by mi koukat na podobné série častěji, i když kvalita jednotlivých dílů byla někdy trochu kolísavá. Ale byla to prostě příjemná podívaná. ()

marien1039

Některé díly jsou hrozné jako Chromozom nebo Čistá práce. Hvězdička nebo Pod hladinou jsou divné. Jiné jsou hodně dobré, jako Klukovina, Lež má rozbité auto a nebo Byl lásky čas. Ten mě zaujal nejvíce, protože mi to připomělo mou matku s tetou. Teta starší frajerka s vlastním životem, matka mladší, ale neudržovaná, věčně se litující, jak jí svět ublížil a kolik toho dělá pro babičku. Při scéně, jak natírá branku před polorozpadlou barabiznou které teče zkrz střechu jsem se nemohla ubránit srovnání více, než kdy jindy. ()

zekon

Hodně jako na houpačce. 1.díl:odpad! 2.díl:Správná zábava, dívatelné,Boris Hybner je borec jak sviňa :) 4* 3.díl: Tak to je příběh který může potkat každého a pokud je někdo tak extrémně závsilí s luxusem na penězích dostane hodně přes držku. Mistr herec a dobrý velmi smutný příběh 4* 4.díl: I když Suchoš hraje překvapivě dobře vážnou roli, celkově je to hodně na hranici teda 2* ()

lubica1995

Veľmi mám rada české spracovanie filmu. Či už je to komedia, drama, krimi. Nechýba v nich akýsi nadhľad a pritom sú až prespríliš reálne. Buď sa zasmejem k slzám, alebo ma úprimne rozplačú ale vždy je rovnaký záver - silný zážitok. Tento seriál je vlastne len spracovaním akýchsi príbehov zozbieraných s ulice. Keby sme sa pozreli na život kohokoľvek okolo nás, bol by s toho krásny film samozrejme...... ak by natáčali češi. ()

NSN

Příběhy o lidech, který se ocitli na samým dně, takže většinou natočeno s notnou dávkou depresivních prvků, hysterie a zloby za doprovodu "muziky", která protivně brnká a která je poslední kapkou k tomu začít šílet taky. Opravdu se to někomu líbí bejt v tomhle ždímanej? ()

gerdi14

Musim říct velmi povedené...těšim se na další díl. 2 díl opět krása,takhle jsem se dlouho nebavil...výborní herci,režie,scénář...bravo ()

lineker

Rázné a přesvědčivé vykročení série. Dle prvního dílu se máme na co těšit. Ať už složení herecké či persóna Alice Nellis mělo být a také bylo zárukou kvality. Aňa a její pětatřicátnice je a není obrazem žen dnešní doby. Každý z nás dnes a denně lže a vyjímkou nejsou i lží, které nám usnadňují bezkonfliktní proplouvání životem. Tento typ je zvolen i naší hrdinkou. Bohužel, pokud lžeš měl jsi si být svou lží jistý. A to se v tomto případě neděje. A tak po terapeutické vložce při které světe div se psycholog nelečí jen duši pacienta, přichází finále trochu připomínající francouzké situační komedie, při kterém byl jasným adeptem na "blbce k večeři" pán v zeleném tričku v podání Tomáše Pavelky. Ano povedený start při kterém nezbývá doufat, že serii nedojde dech a se stejným zaujetím a zápalem dojede až do cíle. Po třetím díle "Druhý dech", se bohužel musím vrátit k poslední věte po díle prvních. Bohužel to nejlepší na začátek se zatím naplňuje. A včerejší Druhý dech mně přišel spíše jako jedno z posledních nadechnutí. Chtělo by to napsat, že filmu nelze něco upřít, ale v téhle souvislosti se to dá snad říct o hereckých výkonech Ondřeje Malého a Petry Hřebíčkové, vše ostatní bohužel vycházelo z dost těžce uvěřitelného scénáře. Chvíli jsem si připadal jak u stotřetího dílu Dallasu a chvíli jak v psychothrilleru o psychickém rozkladu jednoho TOP manažera. Iracionalita ( kopání bazénu, protože ho rodina chtěla), byla ve finále nahrazená happy endem za který by se nemusela stydět ani Marie Poledňáková ve svých nejlepších letech. ()

kulacek

Téma, které je hodně křehké! Téma, které bolí ty, jenž se v Anině roly poznaly. Téma a díl, který snad "spoustě" žen otevře oči! Téma, které by si měli shlédnout i právě takoví "Luknárové" jenž díky svému pudu a egu ničí duše Ann a manželek! Jsem ráda, že jsem tento díl viděla, ač se slzami! ()

SonyX

Pod hladinou: Musím souhlasit s názory, že scénář Alice Nelis je opravdu výborný. Sama hlavní myšlenka příběhu je zajímavá a trefila se přesně do mého vkusu. S čím mám problém je už po několikáté Aňa Geislerová. Poslední dobou mi je v rolích strašně nesympatická...samozřejmě, že to asi nebude jí samotnou, ale nemůžu si pomoct. Navíc mám pocit, že je snad pouze jeden typ postavy, kterou umí zahrát... ()

bratr_jezek

Velmi nadprůměrný počin, kdy jen nesoulad některých dílů ubral ze 100%. "Pod hladinou" - Nebyl jsem si úplně jistý, zda nemá Daniela Kolářová trochu pravdu, když prohlásila, že je hlavní hrdinka rozmazlená. Její tápání, ve kterém neví, co chce, by mi víc sedělo k nějaké puberťačce a ne ženě po třicítce. Její "nevinné lži" byly ve skutečnosti velké, zlé a kruté. Neboť ruku na srdce, když budete lhát manželovi o nevěře nebo se budete tvářit, že chcete dítě a tajně ho budete "zabíjet" antikoncepcí, budete si připadat, že je to v pohodě? Źe vlastně nikomu neubližujete? Že se přetvařujete proto, že si o vás okolí dělá jiný, daleko lepší, obrázek (protože si myslíte, že se od vás takové chování očekává)? Byly chvíle, kdy jsem neměl z filmu dobrý pocit, herci zahráli psychologicky velmi zvláštní postavy, nikomu z nich však nebudete nijak fandit a jak už psali jiní, nepřirostou vám k srdci a nebudete mít důvod jim fandit...............................................................................40%. "Lež má rozbité auto" - Jsem rád, že druhý film byl trochu oddychovější. Hlavní hrdina... se dopustil lži, které se podobně dopouští spoustu jiných mužů při balení žen, dělal ze sebe víc než ve skutečnosti je. V tomto případě se vydával za známého věhlasného neurochirurga. Bylo mi sympatické, že když Vojta Dyk zjistil, že doktora potřebuje malý kluk a že by to mohl být únavový syndrom, zkoušel návštěvu vyjednat, když bláznivé nápady jeho kamaráda z autodílny nevyšly, přiznal pravdu, i když riskoval, že ho partnerka prokleje do x-tého kolena, a protože jí měl rád, svou snahu u lékaře nevzdal , spolu se "slovanským typem" Čvančarovou u doktora uspěl. Příslib odpuštění mu určitě byl skvělou odměnou...............80% "Druhý dech" Drsná a bohužel až mrazivě pravdivá sonda o pádu jednoho podnikatele až na samé dno. Bohužel jen díky nepochopitelnému egu a ješitnosti ("já tady vše platím, beze mne se neobejdete, nepotřebuji tvoji pomoc") to nechal zajít až k exekuci. Teprve pád ho vzpamatoval, začal konečně podnikat v jiném oboru a kdo vydržel až do konce, byl v titulcích odměněn i vtipným závěrem, kdy skvěle uzemnil svého bývalého šéfa. Velké plus manželce, že ho dokázala vzít zpět a dát mu šanci. Sympatie diváka klesají k nule vlivem antipatií k hlavnímu hrdinovi, pak ale pointa (vysvětlená později vložením mezi titulky) ukáže, že i hlavní hrdina ví, kde je jeho místo ..............................................................................................90%. "Hvězdička" Průměrná sonda do "poradny pro náctileté", kde rady nepíše líbivá tvářička z plakátu, ale stárnoucí spisovatel, který raději píše takovýto škvár než aby učil na univerzitě. Bohužel ho "nový život" pohltí tak, že zapomíná žít ten svůj. Dá se to i pochopit, dcera lítá kdesi v astrálním vesmíru jógy a manželka je konfliktní hysterka. Vše je však podáno nějak bez šťávy, nekoná se žádné poučení ani odpuštění, vše končí nějak nedořešeně a ani vpašování populárních tváří (např. zbytečná vsuvka s Kotkem) to tentokrát nezachrání.............................................................................................50% "Klukovina" - Nazvat tuto lež klukovinou je silná káva. Hezky se zde ukazuje paradox našeho soudnictví, kdy i přistižený zloděj může být osvobozen pro nedostatek důkazů, ale proti účelové lži tří "fracků" se těžko brání, hlavně když musí učitel dokazovat, že on je ten nevinný. Kvalitní díl, jen mi vadí (a ubírám za to hvězdy), že tvůrci nenašli odvahu a nechali otevřený konec a neukázali, kam taková lež může vést. Myslím, že by to pro mnohé mohlo být poučné........................80% "Chromozom" Tereza Brodská vyrobila několik set dětí, bohužel je sama. Její lesbické kamarádky, kterým velmi pomohla tajným a nelegálním oplodněním, se od ní odvrátily ve chvílce, kdy se přiznala ke lži, otcem jejich dětí, které spolu chtěli randit, je jeden dárce. Tehdy jí do toho trochu natlačily scénami, že když neotěhotní teď hned, bude zle. Nejhůř tuto "pravdu" nesl puberťácký kluk, začal se s otcem stýkat, ve vztahu lesbiček z toho ta dominantní začala být až hysterická ("já jsem co, nic, nula, teta?"). Velmi silný příběh podtrhuje skvělá Tereza Brodská, možnost dalšího vztahu se jako fénix z popela rodí mezí ní a otcem kluka, svérázným, a svým způsobem také opuštěným, lékařem........................................100%. "Čistá práce" Příběhu poctivého řemeslníka něco chybí. Řemeslník sice má zdokumentováno, že odvedl čistou práci, přesto neustále pracuje pro evidentně nečestného stavbyvedoucího. Peníze mu však nikdo nedá, takže se dostává do dluhové pasti podobně jako Langmajer v jiném díle a podobně obelhává rodinu. Jenže tento hrdina se asi nechce poučit (je tam zmíněno, že už jednou naletěl a platil pak 20 tisíc pokutu sociálce), stýká se s dost pochybnými kamarády (jeden hulič, druhý o sobě hrdě přiznává, že je zloděj nafty), problémy řeší radši alkoholem a marihuanou, hádá se pak s ženou snící o kozí farmě, ta jeho lži a scény kolem práce neunese, uteče od něj, vrací se, bohužel v momentě, kdy se její muž chystá se svým kamarádem vyloupit benzínku. Otevřený konec je tu víc na škodu než u dílu Klukovina, spousta otázek zůstala nedořešena a jejich zodpovězení by vyžádalo možná víc než jeden díl..................................................................50% "Byl lásky čas" Co získáme, když spustíme herecký koncert v podání Freimanové a Havlové se spoustou drobných rolí jiných herců, kdy každá postava má své kouzlo, a do tohoto kaleidoskopu jako lepidlo napustíme vynikající Janžurovou. Důstojné ukončení nadprůměrné série filmů o lžích. V posledním příběhu Freimanová lže spíš sama sobě z pocit křivdy, kdy jí starší sestra přebrala partnera. V uražené ješitnosti pak potencionálního partnera (Hanák) glorifikovala do nadpozemské podoby životní lásky a po krachu dalšího vztahu (Vetchý) jí zbude jen chátrající dům a maminka (Janžurová), která by dcery dala rádo dohromady. Po jejím úrazu (mrtvice) učiní gesto a spolu se sestrou (Havlová) se vrací do hotelu, kde rádi trávili léto jako děti. Přichází řada absurdních situací a drobných postaviček a hereckých etud, abychom pochopili, že i druhá sestra není moc šťastná, protože se z partnera kvůli kterému spor vznikl, vyklubal egocentrik žijící jen svou prací, který zásadně zapomíná na výročí, narozeniny, nedodržuje sliby a žije jen svou prací. Dovolená se tak snadno může zvrhnout ve výčitky a obviňování, obě ženy však pochopí, že mají jedna druhé co nabídnout a že usmíření může být tím nejmenším, co by mohly udělat....100% () (menej) (viac)

andaAanda

po pěti shlédnutých dílech z osmi další nepatrná korekce: ano, je to zřejmě to nejlepší ze současné naší tv produkce a to je vlastně tristní. protože pokud seriál neuvažujeme v kontextu oné produkce (= telenovely, bakaláři, kočkopsi), je to průměr až tzv. lepší průměr. většina dílů ve mě budí dojem etudy, žádná z nich výrazně neurazí a všechny působí lehce a příjemně. autoři často, na můj vkus až moc jedou na jistotu - u alice nellis a těhotentví a j. hlaváčka s m. dolenským a příběhem vycházejícím z jejich předloňskou taškařicí kolem johany rubínové mě to doslova ubíjí... Konkrétně: 1. Pod hladinou 25%; 2. Lež má rozbité auto 60%; 3. Druhý dech 75%; 4. Hvězdička 40%; 6. Chromozom 90% ()

kohout08

2.díl byl fakt skvělý.. :)) Myslel jsem že ty díly mají být všechny vážný, ale todle bylo fakt bomba. :) Pokud bude kvalita stejná jako u prvních 2. dílu tak jsem spokojený. Ale věřím tomu že bude. :) ()

nauru

1.díl - se mně líbil, takhle nějak příběh ze života může vypadat 2.díl - neskutečná slabota - naprosto umělý příběh, jdou jednou na večeři, je tam přes víkend, rychlý rozchod po lži a pak srdceryvný závěr, kd ypo jednom víkendu s ebije o to, jak ji vroucně miluje. A to jdou do luxusní restaurace a přiton nemá na nájem ()