Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

smikyna

Povedený cyklus příběhů ze života. Jen škoda, že některé jsou takové neukončené, popř. je někdy konec otevřený. To nemám ráda. A u dílu Čistá práce, jsem konec postrádala úplně. Ale plný počet. ()

amundseen

Pod hladinou (1. díl) – 75%, Lež má rozbité auto (2. díl) – 60%, Druhý dech (3. díl) – 50%, Hvězdička (4. díl) – 10%, Klukovina (5. díl) – 80%, Chromozom (6. díl) – 60%, Čistá práce (7. díl) – 80% ()

Edeltruda

1. SERIE *** Pod hladinou - jsou hrdinky a hrdinové, se kterými se prostě nedokáži ztotožnit; ***** Lež má rozbité auto - více než příjemná oddychovka; *** Druhý dech - nevím, jestli to byl záměr, ale z toho filmu na mě čišel chlad a pozitivní závěr mi přišel příliš nepravděpodobný; *** Hvězdička - hodně se mi líbil mi Suchánek, zajímavý námět, ze kterého by ale asi bylo možné dostat víc; ***** Klukovina - lidé kolem mě tvrdili, že jim přijde důvod pro tak velkou lež od těch "spořádaných" kluků malicherný, ale dokáží děti opravdu vždycky správně vyhodnotit vážnost situace, vždyť někdy s tím máme problém i my dospělí? *** Chromozom - viz Pod hladinou a Druhý dech, *** Byl lásky čas /// 2. SERIE - **** Zrada - začátek mě vůbec neoslovil, ale naštěstí jsem vydržela až do konce: Člověk nemusí být vždycky zásadový, ale měl by zůstat sám sebou; ***** Vedlejší účinky - zatím nejsilnější díl; *** Na dně skleničky, *** Moje pravda, ** Hra ()

Misoponia

1. Pod hladinou: **** (24. 2. 2013), 2. Lež má rozbité auto: ** (3. 5. 2013) 4. Hvězdička: *** (2. 5. 2013) 2. řada: Vedlejší příznaky: *** (14. 9. 2014) ()

gotham

Jak to hezky začalo, tak celkově to byl lehčí podprůměr, čekal jsem rozhodně více. Jednička se mi líbila, pak ještě i ten díl s Langošem, ale ostatní buď nic moc, nebo maximálně solidní průměr. Navíc ve druhé polovině už se lži dost často opakovaly, jednotlivé díly nebyly nijak zvlášť originální, byly bez překvapivých momentů. Kdyby to natočila Nova, tak bych byl snad i spokojen, ale na čétéčko nic moc. 40% ()

Luswani

Kvalitní filmová série, kde úroveň bohužel kolísá díl od dílu. Celkově je to ale velmi podařený projekt. 1. díl - Pod hladinou: Geislerová skvělá, to samé Kolářová a Remundová. Možná to celkově chtělo rychlejší spád, ale scéna kdy manžel Geislerové volal sanitku a zjistil, že se jedná o antikoncepci byla hodně silná. 85%, 2. díl - Lež má rozbité auto: Pro mě velké překvapení, myslel jsem, že všechny příběhy z této série budou spíše pesimistického rázu a ejhle, Kotek dokázal, že i film o nevinné lži může být příjemný a natočený s lehkostí. Herecké výkony na jedničku! 85%. 3. díl - Druhý dech: Do dvou třetin výborné, potom to začalo být dost nereálně pozitivní. Trochu mi tam vadil Langmajer, který se už tradičně svým dýchavičným herectvím snaží vytvořit charakterní postavu, ale moc se mu to vzhledem k legračnímu hlasu a obličeji nedaří. Naopak je zde opět výborná Petra Hřebíčková. Nereálné mi přišlo neustále potkávání bývalého podřízeného a celkem neuvěřitelný happyend. 80% 4. díl - Hvězdička: Co říct. Od tohoto dílu jsem nic nečekal a skutečně nic zajímavého nepřišlo. Pár světlých chvilek jako Svalovec a Krásný ztráty, ale jinak nuda. Zatím rozhodně nejslabší. 30% 5. díl - Klukovina: Téma samo o sobě originální úplně není. To ale v tomto případě nevadilo a bylo zpracováno opravdu kvalitně. Čekal jsem trochu vyostřenější závěr, ale i tak jsem byl spokojen. Jeden z těch lepších dílů. 80% 6. díl - Chromozom: Pro mě velmi příjemné překvapení. Skvělé herecké výkony (Čermák, Brodská, Novotný), originálně zvládnutý scénář a hlavně po dlouhé době výborné dialogy. 90% 7. díl - Čistá práce: Ukázka marné snahy a těžkostí života. Scéna v leasingové společnosti krásně ukázala jistou dnešní nesmyslnost. 75% 8. díl - Byl lásky čas: Jeden z těch povedených dílů. Skvělá Freimanová i Havlová. Kdysi výborná paní Janžurová mi ve stáří přijde herecky velmi nepříjemná. U tohoto dílu mohl být rychlejší rozjezd a hlavně méně kostrbatý závěr. Ten mi přišel už tak nějak nadstavovaný. Ale celkové dobrý díl. 80% 9. díl - Zrádce: Fotbalové prostředí není úplně můj šálek čaje, ale příběh se povedl. 70% 10. díl - Vedlejší příznaky: Jeden z nejlepších dílů. Především výkon Báry Kodetové byl úžasný. Celá tato epizoda byla zpracována na velmi vysoké úrovni. 85% 11. díl - Na dně skleničky: Stanislav Majer byl standartně dobrý, ale styl vyprávění tohoto dílu se mi moc nezamlouval. 70% 12. díl - Moje pravda: Nějak jsem nepochopil, co nám tímto dílem chtěli tvůrci sdělit. Těžce uchopitelný příběh s průměrnými hereckými výkony a nezajímavým dějem. Jeden z těch slabších dílů. 40% 13. díl - Hra: Musím se přiznat, že ze začátku jsem vůbec nevěděl o co tam jde a kdo je ta holka v kapuci, ale díky tomuto stylu vyprávění to člověka nutí se velmi pozorně soustředit. Vetchý standartně dobrý, i když je jeho projev ve vyhrocených situacích nesrozumitelný. Je dobře, že tento film skončil tak, jak skončil. Čili, že informaci o tom člověku smazal a "začal žít nový život". 75% Viděny všechny díly. Nejlepší: Vedlejší příznaky, Chromozom, Druhý dech. Nejhorší: Hvězdička. Nevinné lži celkově: 80% () (menej) (viac)

EddieIron

První díl vynikající,až mám obavy,že takhle vysoko nasazenou laťku nebude možné v osmi dílech udržet.Ale rád se spletu. Pod hladinou : ****, Lež má rozbité auto : *****, Druhý dech **** Hvězdička **** Klukovina **** Chromozom **** Čistá práce **** Byl lásky čas **** Druhá série : Zrádce ********** :-) Vedlejší příznaky ***** Na dně skleničky **** Moje pravda **** Hra ***** ()

kolodej1

hodnocení po prvním dílu, který se hodně povedl, Alice Nellis tohle prostě umí. I herci byly vybráni výborně, dialogy velmi povedené, napčíklad hádka na matčiny narozeniny - velmi ze života. Přiznám se, že steskům na to, že to bylo příliš psychologické, nerozumím. Ostatně přesto, že šlo o drama, tak tu bylo několik míst, kdy jsem se nahlas zasmál. A to se mi často nestává ani u komedií. Mohly za to především právě ty dobře odpozorované dialogy, které nešustily papírem. Skvělé hrály zejména Aňa Geislerová a Daniela Kolářová. ()

Aidina

1. díl. Pod hladinou. Lhát se nemá. Ale někdy je lež prostě nutná, taková ta milosrdná, co neubližuje. K čemu je pak pravda, když bolí. A tak se v tom hlavní hrdinka Eva „plácá“ od desíti k pěti. Má říct všem pravdu, že na mateřství není ale vůbec připravená, že ještě dítě nechce? Že místo prášků na spaní vlastně baští antikoncepci? Ale její nejbližší to vidí jinak. Manžel, co si vede velice detailní přehled o jejích periodách (to musí mít každá děsnou radost), vlastní matka, která ji pokaždé vytočí na toto téma. …“Jo z tebe by byla dobrá máma…“ To opravdu pohladí po bolavé duši. Anebo neustálé poukazování na věk ženy: …“A kdy to dítě chceš mít? Je ti skoro čtyřicet. Ne je mi třicet pět. To je skoro to samé. ..“ Osud to ale vyřešil za ně všechny, Eva po prodělané operaci žádné dítě mít nemůže. Kolářová byla jako matka velmi přesvědčivá a svým výkonem o dost převyšovala ostatní. Hodnocení: 70% ------------------------------------------------------------------------------------ 2. díl Lež má rozbité auto. Tak moc si z toho už nepamatuji. Snad jenom výškový rozdíl mezi Vojtou Dykem a Taťánou Wilhelmovou. Hodnocení: 50% snad jen za dědu Borise Hybnera.------------------------------------------------------------------------- 3.díl Druhý dech Zatím jednoznačně nejlepší příběh této série. A to přesto, že z příběhu jsem měla lehčí depku. Navíc jsem čekala nějaký drastický konec, rozhodně ne, že z té zoufalé spirály vedoucí pod most, je dostane manželka – kuchařka vařící ve školní jídelně. Ale i tak se dá začít znovu. Langmajer byl absolutně přesvědčivý. Napovrch frajer, jako vždycky, uvnitř beznaděj a zoufalství, jak zajistit dosavadní úroveň rodiny. Hodnocení: 100% ----------------------------------------- 4 díl. Hvězdička. Hodně slabý díl. Stárnoucí chlap se vidí v mladé holce, udělá vše, co jí na očích vidí. Až mu přestane brát mobil a nechce ho už vidět, tak pochopí, že byl pouhým žebříkem do vyššího patra. Suchánek mi tam moc neseděl. Hodnocení: 20%--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 5. díl Klukovina. Silné a aktuální téma. Zničit něčí život se dá jednou malou, zlou lží. A pak se už rozjede ta mašinérie výslechů, usvědčování, lidských fám, co jdou ještě dál a dál. A pokud se to stane na malém městě či vesnici, tak to je konečná. A ani když ho soud osvobodí, tak už to nikdy není jako dříve. Ten šrám tam bude pořád. Marek Taclík byl v roli učitele výborný. Mám ráda jeho normální lidský projev. Hodnocení: 100%------------------------------------------------------------------- Vedlejší příznaky 14. 9. 2014. Je fain, že se scénaristky nebály poukázat na témata, o kterých se skutečná pravda moc neříká. Za prvé, prášky nejsou všemocné. Ale pro lékaře (zde Lenka Termerová) je jednoduší „něco“ napsat a pacienta uklidnit stylem „Spolu to zvládneme, to jsou antidepresiva 4 generace, sama jsem je brala….“ „Jo, ono to nezabírá? No tak zvýšíme dávku….“ A za druhé snímek krásně ukázal onu vyumělkovanou a naivní idylku, že bydlení v přírodě je suprové. A není nad to se přestěhovat s celou rodinou, nejlépe s hodně malými dětmi někam na samotu u lesa, kdy nejbližší potraviny jsou 2km od jejich samoty. Manžel je celý den pryč – musí přeci pracovat, nejlépe 7 dní v týdnu, aby mohl jejich chaloupku zaplatit. A vše ostatní zůstává už jen na ženě. „Já to přeci zvládnu!!“ – a ejhle po pár měsících je žena zcela vyčerpaná, nerudná, hysterická a nadává, že si nemůže nikdy ani na chvilku odpočinout. Roztočí se spirála – prášky, někdy i alkohol, hádky a vše směřuje k nevyhnutelnému konci – rozvodu. Tedy pokud se ho všichni ve zdraví dožijí. Včerejší díl dopadl naštěstí dobře, Bára Kodetová bojovala se svojí „nemocí“ a když se její stav zase vrátil do starých kolejí, vrátila se celá její rodina zase tam, odkud kdysi utekla. Do města. Bára Munzarová byla ve své roli naprosto skvělá a úžasně se doplňovala s Reginou Rázlovou. () (menej) (viac)

Mistle_

1. díl 4 hvězdy. 2. díl 3 hvězdy .. ale přišlo mi to obdobně fajn, jako díl první. 3. díl 3 hvězdy (i když na české poměry bych klidně dala 3,5) 4. díl 2. 5. díl 2. 6. díl 4. 8. díl 4. ()

Laurinque

Až moc depresivní příběh, který mě neoslovil. Ale taková je většina tvorby Alice Nellis, tak by nás to nemělo překvapovat. Naproti tomu druhý díl byl skvělý, lehký a Kotkovo jméno v závěrečných titulkách mile překvapilo. Byly to sice dva úplně odlišné filmy, jenže srovnání se zkrátka neubráním, když je to cyklus, že. Lež má rozbité auto mě bavilo, vtipné dialogy (hlavně zpěváků-automechaniků :)) střídaly dobré scény, dostalo mě to jako už dlouho nic a navíc v neděli večer na České televizi. Schválně jaké budou další díly! ()

Nerajohn

Už první díl s Geislerkou nic moc. U druhého s Dykem a Wilhelmovou mi najednou vůbec nevadilo, že jsem si uprostřed šel vyčistit zuby před spaním a přišel o deset minut. Takže to považuju ze docela jasný českotelevizní průšvih. Soukromé pasti z novácké produkce byly určitě mnohem lepší. ()

lyzbeth

Pod hladinou - skvělá první povídka s netradičním pojetím "neplodnosti" a zajímavým závěrem. Myslím si, že je to spíše povídka zaměřená na ženy, proto se neztotožňuji s komentářem freddyho....člověk celkem často neví co chce, s hlavní hrdinkou jsem z větší části sympatizovala a psychologicky laděné příběhy mám velice ráda. 99% :) ()

kuře.gril

POD HLADINOU ... 3* Kvalitní herci a silný- v dnešní době tak trochu moderní- námět. Stejně ale nemůžu říct, že by mě to nějak zvlášť oslovilo. S hlavní hrdinkou jsem se nebyla schopna nijak ztotožnit, a to ani ne kvůli její nechuti mít dítě, ale spíše proto, že na mě celkově působila tak nějak neurčitě, bez jakéhokoliv postoje, tápající... což by samo o sobě nevadilo, kdyby to její tápání a hledání se nebylo poměrně nudné. LEŽ MÁ ROZBITÉ AUTO... 4* Oproti prvnímu dílu odlehčený námět, nijak komplikovaný děj, o to více si ale cením příjemného výsledku. Je to mile naivní, vtipné a rozpustilé. (A Čvančarová mi je poprvé někde sympatická). DRUHÝ DECH ... 3,5* Možná se úplně nedokážu vžít do jeho situace, ale i tak nevěřím, že by někdo předtím tak schopný nechal vše zajít až do tak bezvýchodného bodu. A pokud ano, nevěřím, že by se pak tak rychle oklepal. Ale přes výhrady k uvěřitelnosti děje se mi zpracování i herecké obsazení líbilo. HVĚZDIČKA ...1* Tak toto bylo opravdu zlé! Jedině snad obě Terezy- Brodská a Voříšková- to trochu zachraňují. Hlavní postava je tak neskutečně nesympatická a otravná, jeho dcera je na tom podobně a ostatní je v nesympatiích dohání. Nevím, jak moc z toho vinit herce, protože to, co je na tom všem hlavně otřesné, je samotný příběh. Bylo to hloupé, nudné, bez vtipu, prostě zoufale o ničem. KLUKOVINA ... 4* Abych to zestručnila- skvělý Marek Taclík, příběh možná neoriginální, ale skvěle podaný a zakončený. CHROMOZOM ... 3* Nijak mne to nenadchlo. Biologický otec mi v tom celém přišel tak trochu navíc, postava Terezy Brodské se tam taky tak nějak potácela od ničeho k ničemu, takže nejzajímavější mi nakonec přišla rodina- dvě lesbické matky a syn. Hlavně mě štvalo podbarvení některých scén hudbou. Jsem trochu nahluchlá a v tomhle případě mi to přišlo až moc rušivé- některé dialogy mi z poloviny unikaly... ČISTÁ PRÁCE 4* Strhující, uvěřitelné, zábavné i přes vážné téma, k hercům nemám námitky. ()

Puppy

3.-Druhý dech: No to byla zase pohadka pro zlepseni "blbe nalady". Bylo nebylo, za sedmero krkavcimi horami zil jeden manager ... Takze pan manager pracuje sedm let na pozici kde bere 160k, plati hypoteku 30k a skolu detem 20k. Firma ho vyhodi, ovsem na takove pozici bez odstupneho ? Z takoveho platu nema usporeno ani na nekolik mesicu zivota ? No budiz, ovsem pak uz je to zcela z rise snu. Manzelka zacne doma vyrabet a prodavat marmelady. Ve skutecnosti by na ni v CR okamzite vlitl zivnostensky urad a hygiena (pro vyrobu musite mit zivnost na potravinarstvi a prostory schvalene hygieniky, coz urcite neni doma v kuchyni). Naparil by ji tak likvidacni pokutu, ze ji bude splacet mozna do konce zivota. Pokud by bylo toto ukazano v pribehu tak to jeste beru. Jenzo ono ne, vsechno jde hladce. Manzel zacne zazracne prodavat nejake bagety (opet, je treba remeslna zivnost na hostinskou cinnost, nutne vyuceni nebo praxe) a vse jde jak po masle. Nerealne, vykonstruovane, strasne. No jo, ale je treba propagovat jak je to podnikani v CR vlastne hracka, ze ? Jeste tam chybel nejaky ten strukturalni fond EU a hodna pani urednice Platenikova, co drobne podnikani bleskurychle podporila. ()