Počas 2. svetovej vojny odhalí oddiel amerických vojakov plán, ktorý môže zásadne zmeniť priebeh vojny a nakloniť víťazstvo v prospech nacistického Nemecka. Jednotka je poverená odviesť zásoby na štáb. Pri ceste sú napadnutí a ocitajú sa v tyle nepriateľa. Začína nemecká protiofenzíva. Aj napriek nebezpečenstvu, ktoré im na nepriateľskom území hrozí, sa skupina rozhodne nájsť nemeckého jadrového fyzika, zaistiť plány vývoja atómovej bomby a zabrániť nacistom zvíťaziť. (TV Markíza)

TostTom odpad!

Tak tohle bylo něco strašného, kdybych vzal pár kamarádů, dal jim obleky a nějaké makety pušek a šel s něma do lesa s gopro kamerou tak natočím to samé a možná i líp. Naprosto nekoukatelné amatérské bůh ví co co má být snad i trochu vtipné, což se tomu rozhodně nepovedlo. Efekty by udělal líp asi každý kdo umí s nějakým editorem videa, příběh naprosto o ničem a kamera, která se celou dobu třese a skáče na naprosto nesmyslné záběry je fakt otřesná. Mám rád válečné filmy, ale tohle jsem ani nedokoukal... absolutní zvěrstvo a to je to z roku 2013 i před 50 lety ty filmy vypadali líp než tohle. ()

windows odpad!

Kur*a co to bylo? To, že se během války ukořistí cizí tank chápu, ale aby celá panzer division používala předělané T34 je ubohost! Opět Američané velkými hrdiny a Němci totálními sráči, kteří se nelogicky formují a skrývají se jako malé děcka. Další totálně směšná věc byla, když jsem ve fabrice viděl německé uniformy a swastiky, které nikdy nikdo nevyrobil. ()

VanTom

Střílečkové tempo nasazené v prvních minutách dovolovalo tomuto válečnému béčku leccos odpustit. Samozřejmě dlouho nevydrželo, jak mise (ve skromných levelech – v lese, na nádraží, v továrně) pokračovala, vyjevovala svou hloupost. Ne že bych nějak trpěl, spíš si filmaři ukousli větší sousto, než na které měli – třeba v CGI efektech z videohry… ()

Fiftis

Tak toto rozhodne fanúšikom vojnových filmov neodporúčam. Budete naozaj sklamaní. Síce tam hrá Tom Sizemore, ale to na absolútnu stratu napätia v priebehu celého filmu nič nemení. Stopáž asi 96 minút by sa vošla do tridsiatich, z deju som začal byť nervózny, pretože už som dopredu tušil čo sa stane. Je to hrozný americký čajíček. Je vidieť, že americkí scenáristi nemajú vôbec páru, aké vzťahy majú medzi sebou národy Euroázie, isté zaužívané americké dogmy z pohľadu, za veľkou mlákou. Keď sa napr. pozerám na bondovku beriem to s nadsádzkou, ale toto je tak nalinkovaný scenár Hollywoodského béčka, až hamba. Vrcholom všetkého bola ukradnutá atómová bomba a to všetko v štyroch ľuďoch, plus mínus. Nevyhnutnosťou je aj záverečný, trápne pôsobiaci americký pátos. ()

Martin741

Z duse neznasam Toma Sizemora /Takovi Normalni Zabijaci/- ten herec nevie hrat a nema herecky talent, hoci bol na strane dobra. No, ale nejak obiede som toho Sizemora prezil, najma vdaka tomu, ze ide o silny namet WWII, kopu akcie,m prestrelky, rvacky nechybaju ...... Dlho som si myslel, ze reziser Don Michael Paul /Na pokraji smrti 2002 s istym Segosom/ bude dost dobra reziserska lama - no a chlapik ukazal aky - taky rezisersky talent. Vinnie Jones /Zabij neboo budes zabit 2007/ je snad rovnaky bojovy masaker ako pan StatickaSunka : 64 % ()

• Ve filmu jde vidět, jak zdravotník oživuje po přestřelce vojáka pomocí masáže srdce. Ta však byla běžně používána až cca od roku 1960. Za druhé světové války ji vojenští polní zdravotníci určitě nepoužívali a není ani vidět v jiných filmech a seriálech z této války. (TomQ)
  • Velitel nacistů má při zkoumání radiace nárameníky s hodností plukovníka, ale od scény na nádraží z přibližně 37. minuty má už na uniformě jenom kapitánskou hodnost. Nárameníky pro kapitána představují hladký stříbrný podklad se dvěma zlatými pyramidami, pro plukovníka proplétaný stříbrný podklad se dvěma zlatými pyramidami. (Topper.H)
  • Ke komunikaci se spojeneckými letadly se používá ruční vysílačka. To by nebylo možné. Za druhé světové války se ke komunikaci s letadly používaly specializované vysílačky vzduch/země a ruční vysílačka by toho nebyla schopna. (Johnny.ARN)