Seriál z univerza Star Trek voľne nadväzuje na úspešný počin Star Trek: Voyager (1995-2001).  Od návratu vesmírnej lode Voyager z Kvadrantu Delta uplynulo takmer desať rokov. Federácia čelí kríze, pretože jej hlavní dodávatelia kryštálov dilítia záhadne miznú. Čas a priestor neznámym spôsobom obklopili viaceré planéty, čím ich účinne odrezali od vonkajšieho sveta a prerušili akúkoľvek formu kontaktu so zvyškom vesmíru. Tento fenomén však nemá prirodzený pôvod – niekto ho spôsobuje zámerne. Zúfalá situácia si vyžaduje drastické opatrenia, ktoré prekonávajú rámec obvyklých operácií Federácie. Admirál Pavel Chekov (Walter Koenig), najvyšší veliteľ vesmírnej flotily, poverí novou misiou bývalého dôstojníka pre bezpečnosť na lodi Voyager a súčasného riaditeľa Sekcie 31, veliteľa Tuvoka (Tim Russ). Jeho prvou úlohou sa stane zostaviť novú posádku z odpadlíkov, vyvrheľov a gaunerov, kriminálnikov nevynímajúc. Ich úlohou sa stane zistiť, čo spôsobuje deformácie času a priestoru , a za každú cenu ich zastaviť. Budú však schopní preniesť sa nad svojimi rozdielmi, prestať sa zabíjať navzájom a začať spolupracovať s cieľom doviesť misiu do úspešného konca? (Incantator)

Ceberus

Tři hvězdy jsou v kontextu fan-filmů velkou pochvalou. Na to, jak omezený rozpočet film pravděpodobně měl, tak se na to dalo koukat. Naopak mě ohromil neuvěřitelný zástup herců známých ze světa Star Treku a dalších sci-fi: Koenig (Chekov z TOS), Russ, Intiraymi, Picardo a Herd (Tuvok, Icheb, doktor a admirál Paris z VOY), Graham (Soval z ENT), Furlong (mladý Connor z Terminátora 2) a Nemec (Quinn z SG-1), plus další hvězdičky jako Peldon (kadetka z epizody DS9) nebo Imahara (člen týmu Mythbusters). ()

Etherium

Konečne ten pocit, že pozerám ďalší diel Star Treku aj so známymi seriálovými tvárami. Na pilot k seriálu v pohode, ale nie super. Vadili už spomínané efekty, ktoré proste v jednej scénke (hviezdne lode) nastavia laťku až pozoruhodne vysoko a zrazu v ďalšej scénke (Záber na veliteľstvo, alebo oheň na začiatku) je to moc do oči bijúce, akoby narýchlo spravené. Jednoducho nevyváženosť kvality CGI. A možno ešte niektoré divné vzťahy medzi posádkou a nasilu vyrozprávanie osudu charakterov po Voyageri. Film je na 3* ale jednu pridávam za obrovskú snahu priniesť seriálový Star Trek aj pomocou (Crowdfundingu). ()

Crowus

Jako fanoušek jsem se těšil a hodnocení zde nebral moc vážně. Ale toto standardu star trek seriálů nedosahuje ani zdaleka. **-***. ()

RoyBatty444

Najprv klady známe tváre a ak si odmyslím všetko negatívne aj príbeh je zaujímavý a vesmírne boje sú graficky najlepšie a dobre zinscenované až na prestrihy na posádky kede strašné herecké výkony hlavne skupiny odpadlíkov a kostrbatá inscenácia skôr pripomínajúca paródie do toho eešte tie strašné repliky ako z C-čkových filmov. Dopozeral som to len s veľkým zaprením. ()

numan

Ve srovnání s vizuálními orgiemi posledních dvou filmových Star Treků působí Renegáti jako chudší příbuzní, ale zdá se mi, že mají o to blíž k ideám původních TV seriálů. Nemluvě o tom, že vidět v akci po 100 letech admirála Parise, Pavla Chekova (ano, toho původního, Walter Koenig příští rok oslaví 80ku), ex-Borga Icheba, doktora Zimmermana aka pohotovostní lékařský hologram nebo Tuvoka je pro fandu ST přímo orgiastický zážitek i kdyby jen hodinu a půl bučeli. Trochu matoucí je i výměna rolí některých herců (původně vulkánský velvyslanec Soval je teď jakýsi Ragnar atd. atp.), ale celkový výsledný dojem není až tak zlý, jak to podle místního hodnocení vypadá. Kvalita efektů je spíš slabší, ale to se u crowdfundingového projektu dalo čekat - ovšem například borgská ruka není za ty prachy vůbec marná. V porovnání s ostatními ST slabší, ale pro trekkies radostná povinnost. ()

Dandirion

Mrzí mě že se to nedostalo dál. Pilot obsahuje všchno co má Star Trek mít. A jako krásnej bonus ještě známý postavy který máme rádi. Dnešní divák bohužel radši kouká na ten nesmysl z prodikce netflixu. Co říct víc než škoda. ()

Pcermis

Tak jsem konečně zkouknul Renegades a musím říct že mě to moc nenadchlo jde to ve šlépjejích nové nastaveného trendu nejdřív střílej a pak se ptej. Vykreslit federaci jako Borgy který jdou do každé zajímavé technologii viz Icheb. Čekal jsem Star Trek a dostal jsem akční Sci-fi střílečku z ST herci :-( kam se vytratila Roddenberryovská vize kvuli které jsem si svět ST zamiloval! :-( ()

Matrix44 odpad!

horšie ako prvé diely Star Treku, príšerné dialógy, príšerné herecké výkony a otrasné efekty. Nedalo sa to ani dopozerať :( ()

malis.uo

Mám rád Star Trek. Nevadí mi fan filmy. Ale nedokážu zkousnout všechno. Film má bohužel takřka nestartrekovský a dost nelogický děj o "hrdinech odpadlících", co musí zachránit Federaci (co to sakra???).. Přes, na poměry amatérů, slušný rozpočet jsou tristní i kolikrát nepěkné výkony známých tváří... Rozdíl mezi herci, rádobyherci a neherci je zde neúprosně znatelný, až bolavý. Corin Nemec i Gary Graham mi přišli nečekaně skvělí. U ostatních větších jmen to říct, až na pár chvilkových vyjímek, nelze. A proč každá druhá postava ženského pohlaví musí vypadat jako z laciného pornofilmu (včetně absolutně nesympatické kapitánky hrdinky) vůbec nechápu. Zcela neadekvátní akčnost, odkloňující se od původní myšlenky ST, také zabolí... Je to škoda. Tolik známých postav hraných jejich původními herci, crowfundingová kampaň, povedené CGI vesmírých lodí (všechny ostatní nejsou nic moc) a vše pod vedením zkušeného Tima Russe (mého oblíbeného Tuvoka)... a nakonec zklamání. Méně někdy asi bývá více. Pokračování Renegades si klidně nechám ujít. Bohužel. ()

padina odpad!

Star Trek jak nemá být. Příběh zcela popírající ducha všech Star Treků. Herci z minulých seriálů očividně měli své tehdejší role rádi, ale zbyly z nich jen dojemné stíny dávných časů, ani ti tenhle děj prostě neutáhli. Nikdo by neutáhl. A Corin Nemec, můj nejhorší zážitek z filmu, opět jednoznačně potvrdil, že vůbec hrát neumí. ()