Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

Terva

CITÁT - Ale Aničko, miláčku, každý kluk si myslí, že nejkrásnější místo je tam, kde se narodil. Ale kdybych věděl, že se ti tu nebude líbit, tak bych se byl narodil někde jinde!.......... Scénář: Marie Poledňáková. Kamera: Petr Polák. Hudba: Václav Zahradník. CITÁT - Vodník ..... a říká mi Fando!.......... ()

Padme_Anakin

Pro tuhle rodinnou komedii mám slabost od dětství, Tomáš Holý je úžasný přírodní úkaz, Janinka Preissová je krásná žena a skvělá herečka, František Němec má ohromné charisma a podmanivý hlas, no a Josef Karlík jako svérázný dědeček báječný.. Milá a vtipná záležitost, která je mým filmovým zlepšovačem nálady a řadím ji mezi své nejoblíbenější.. ()

corpsy

Tomáš Holý bol veľkým talentom. Nik nevie, či by si svoju charizmu udržal až do dospelého veku, teda ak by ostal pri herectve. Zanechal po sebe aspoň množstvo vynikajúcich rodinných filmov. Ako je tento. ()

sidzej

Jedným slovom- nádhera. Kde sú tie časy kedy sa točili takéto kinematografické skvosty.....Tomáš Holý tradične ruluje. Bol to výkon hodný oscara. 100% ()

fannah

Odlehčené pokračování rodinného filmu, které naštěstí neztrácí tempo a působí skvělým dojmem českého ráje a pohody. ()

Korbitch

Mamí, já chci mlíko....já vypiju celej litr....... :-)) K tomuhle filmu mám opravdu hodně silný vztah! Letní atmosféra je silná a skoro máte chu't vyrazit někam pod stan. Když sleduju tenhle film, místy se přistihnu, že mi tak trošičku slzí oči. Nejen z humorné stránky filmu, ale také té poetické. Je to štěstí, že tenhle nesmrtelný snímek s ještě nesmrtelnějším Tomášem Holým vznikl. Díky! ()

TomX2

Keď som bol mladší, bral som to ako jeden z najlepších filmov, mal som to na starej kazete a pozeral sa na to každý druhý deň. Potom som akosi vyspel, takže som to už zahodil. Dnes mi to už ale tak skvelé nepríde. Áno, herci sú naozaj výborní a tento film je podľa mňa jedním z najlepších filmov československej kinematografie, no v dnešnej dobe to už divákovi v ničím géniálne nepríde. Jednoducho, ako komédia je dnes film dosť suchý a vyzerá dosť zastaralo. Tento film mi ale príde veľmi nadceňovaný, aj keď naň mám pekné spomienky. 70% ()

Orlau32

Nevím, kolik filmů TOMÁŠ HOLÝ natočil. Já je mám všechny, které dosud vyšly. Protože jak jinak ? Byl to nejroztomilejší kluk do dětských filmů, jaký se dosud u nás objevil. Přirovnala bych ho směle k dětské hvězdě USA 30.let Shirley Templeové. Samozřejmě, že velkou zásluhu na realizaci má i paní režisérka POLEDŇÁKOVÁ. Měla šťastnou ruku, při výběru všech herců do těchto dětských filmů. ()

Alementina

Videla jsem to jednou i zhulena a to byl totalni masakr :) 26.12.2019 ...jak řekl můj táta, přece se na to nebudeme dívat po 50tý znovu. Budeme, protože to pořád baví :) "a já budu sledovat maminku" ()

blackrain

Volné pokračování Stoličky je ještě mnohem lepší. Tentokrát se všechno odehrává v létě. Děda převlečený za vodníka neměl chybu. Já bych asi taky zajela s babetou do rybníka, kdyby na mě promluvil. Tomáš Holý byl obrovský talent a paní Poledňáková odvedla skvělou práci. ()

Tony.cs

Nejlepší česká komedie. Poledňáková se musela asi někde praštit do hlavy, když po takovém skvostu si dovolí dnes točit ty paskvily, které točí. Ale tady klobou dolů. Úžasné od herců, přes režii až ke krásné české přírodě. ()

gogos

Je to tak. Včera jsem viděl film snad po desáté a pořád se skvěle bavím a dokonale přilnu k postavám při každém shlédnutí. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)