Can't Smeg Won't Smeg

(relácia)
všetky plagáty

Pořad vznikl v roce 1998 u příležitosti oslav 10 let od objevení Červeného trpaslíka (společně s ním vznikl ještě pořad "Red Dwarf A to Z") na obrazovkách TV. Scénář napsali příležitostní režiséři Červeného trpaslíka Paul Alexander a Doug Naylor. Režie se ujal hlavní režisér trpaslíka Ed Bye (také pořad produkoval). Výsledkem je půhodinový, velice zábavný pořad. Hlavní postavou je (také u nás) známý kuchař Ainsley Harriott, který si zahrál také v Červeném trpaslíku, v díle Polymorf II Emocuc, jednoho z Gelfů... Tentokrát ztvárňuje sám sebe jako kuchaře na palubě Kosmika (malá dopravní loď Jupiterské důlní společnosti). A jako hosty si pozval posádku červeného trpaslíka. Dvojčlenná družstva se dají dohromady takto: Dave Lister (Craig Charles) + Kryton 2X4B 523P (Robert Llewelyn) a druhé družstvo tvoří A.J. Rimmer (Chris Barrie) + Kocour, resp. Duane Dibbley (Danny John-Jules). Jako porota je přizvána Kristine Kochanská (Chloe Anett).

Pořad spočívá v tom, že Ainsley vaří jídlo a obě družstva ho kopírují (jídlo i jeho styl vaření) ve snaze vytvořit co nejlepší pokrm, což na konci hodnotí Kristine... Obě družstva se setkávají s různými nástrahami kulinářství, s lestí se setká také Ainsley. Pořad je velice vtipný, zábavný, "poučný" i napínavý... Dozvíme se např. jak správně připravit rýži. Pořad se objevil jako bonus jak na starších vydáních s trpaslíkem na VHS, tak nově i na DVD. U nás se bohužel zatím žádné oficiální lokalizace nedočkal. (gogos)

Vron

Že je něco pod hlavičkou fenoménu Červeného trpaslíka ještě zákonitě neznamená, že to musí být kdoví jak kvalitní co do vtipu. Mám dojem, že tahle převrácená předpojatost, se projevuje v hodnocení tohohle snímku. Netvrdím, že je to propad, ale Trpaslíkovi to nesahá po paty. Obzvlášť když si člověk uvědomí, že to bylo natočeno v době, kdy kvalita kultovního sitcomu bohužel už poklesla v kolenou do bláta. Marketingový tah? Snaha udělat jen něco navíc, bonus? Zjevně a zjevně úspěšná, ale opravdu by se člověk měl zamyslet, jestli při hodnocení Can't Smeg Won't Smeg nehodnotí spíš první série sci-fi sitcomu. Na Brity příliš prvoplánové vtipy. Zní to negativněji než na tři hvězdy hodnocení? :) Tak znovu: takovej propad to nebyl. ;) ()

Prankster

Ježkovy voči ta banda je prostě neskutečná... Hlavně fakt žeru kocoura a Listra... Vidět je vařit a krájet a tak byl fakt zážitek.... ()

PrincessB

"That's not very professional..!" ... "SHUT UP!!!" Už tak mám pro kluky z trpaslíka slabost a tohle mě dostalo do kolen. Vynikající! :) ()

Rorie

prostě naprosto skvělý bonusový materiál, který stejně jako každý díl klasické serie můžete vidět nespočetkrát a stejně se budete skvěle bavit...sem krom vaření a typického trpaslíkovského humoru přidali i kroužení kyčlí...takže škoda že bodování nemá 6* ()

Morrigen

Pořad jako takový neznám a ani nějak nemám touhu poznat, ale to, co zde předvádí naše oblíbená čtyřka (pětka), je vážně k nezaplacení. Takhle jsem se skutečně dlouho nezasmála! A to jsem si říkala, že by Lister mohl umět trochu vařit, když hostil Kocoura svým Šamanským kebabem po ďábelsku :) ()