Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Drozdo57

Niekto by mohol namietať, že je to kópia buddy detective seriálov ako Castle, Bones a pdoobne. Lucifer má ale to niečo trochu viac, čo má drží pri telke a síce postavy. Tom Ellis je proste skvelý. Komiksového Lucifera si presne takto na obrazovke predstavujem. Jeho chémia s Lauren German teda s det. Decker je obrovská. Pozerať sa na týchto dvoch vždy keď sú na scéne je proste radosť. Ostatní predstavitelia Luciferovho brata Amenadiela, démonky Maze, det. Espinozy alebo dr. Martinovej túto dvojicu skvele dopĺňajú a ja si každý diel užívam spolu s nimi. ()

Dawisko

Po treťom dieli končím. Pilot super, od druhého dielu sa to už nikam neposúva a nadšenie vidieť ďalšie časti upadlo na bod mrazu. Žiadne originálne zápletky a kriminálky bez rozvoja príbehu ma vôbec nebavia. 40% za pilot inak by som dal menej. ()

JannieMc

Hola Guys!=') Tohle peklo, s nápaditými rozhovory ale s ubíjejíce nudnou a stereotypní dramatikou, přes víc než osm dílů nevydržím. Snažila jsem se...ale! Stereotyp je peklo... ()

klichem

Serial ktory ma bavil a s prestavkami sa nan dalo pozerat pocas celej zimy. Urcite odporucam a zasluzi si aspon 4*. Fantasy detektivka s fakt vtipnymi hlaskami, tym sa hadam ani neda co pokazit. Postavy kompatibilne, herci prijemni, len mi trosku vadilo, ze dej bol trosku vlačny, ku koncu som pozerala diely uz skor zo zotrvacnosti. ()

wocicko

Jako takhle - dávám 4 hvězdičky, protože se mi líbí nápad a zpracování. Také mě trochu cynicky baví fakt, že aby Američané sehnali sexy chlapa, musí sáhnout po Britovi, ještě k tmu Velšanovi. Co mě ale trápí (a je to pravda dost podstatné) je repetitivnos - přestala jsem sledovat po pár dílech, protože princip se stále opakuje. Ale je to krásně natočené, svěží úplně moderní seriál. ()

Muff

Po půlce třetí řady - neznám komiksovou předlohu, nicméně seriál působí hodně ... lacině. Celý stojí na nějaké chemii mezi policajtkou a Luciferem a postupném odhalování/neodhalování pravdy, nicméně všechno je tak strašně průhledný, prvoplánovitý a klišoidní ... Kriminální zápletky jednotlivých dílů jsou jenom primitivní vata, stále stejná šablona, takže stačí pár scén a je jasné, kdo bude vrah (ne, nikdy to není první, druhý, ani třetí podezřelý, haha). Je nalajnováno, co bude Lucifer dělat (od třetí série je to ještě jednodušší, protože se v ní chová převážně jako infatilní debil, který popírá celý svůj předchozí vývoj), jak se bude chovat Chloe. Herecké výkony postavené jen na hezkých tvářičkách, ale jinak k uzoufání. Do toho pár rádoby hlubokých myšlenek, v jednom kuse nasraný (a tím i nudný) Lucifer, který tu řve, tu s někým praští, tu na někoho bafne, tu zase a opět nechápe, v posledních sériích zase jenom háže smutné pohledy a neví si rady, co se sebou ... je to taková směska Painkiller Jane, Castla na zabití, Kriminálky L. A. a Agentů SHIELD. A je to hlavně TAK STRAŠNĚ PODLE ŠABLONY, v každé další epizodě víc a víc, navíc od třetí série k nudnému vyšetřování přibude takové to už 100x použité "něco se v případu stane a díky tomu někomu něco dojde". Všechny hlavní postavy jsou modelové a modelky dokonale oblečené a nalíčené, žádná samozřejmě neumírá, protože se vždycky nějak vymyslí, jak to zkoulet, když se děj začne zadrhávat a nudit, přihodí se tu a tam nová postava, vyrobí se nějaká drobná vedlejší linka nebo nějaký nečekaný zvrat, okoření se to pár mytologickýma blbostma, aby jako nějaká hloubka, že jo, a jede se nanovo, Luci s Chloe chvíli jsou, chvíli ne, a tak furt dokola, to už tu taky bylo stokrát a po pátém twistu už to prostě nudí. Do toho taková ta uřvaná hudba, rychlý střihy, průlety, konverzační přestřelky vysoké kadence, prostě produkce Bruckheimera se nezapře. No jo, otázka je, proč se na něj vůbec koukám, když mi nic, ale vůbec nic nedá ... asi proto, proč se na něj dívá půlka jiných a proč tyhle béčka stále vydělávají majlant - pro chlapy jsou tam pěkný holky, pro ženský jsou tam hezcí chlapi, občas opravdu pobaví a primitivní děj je přesně to, co občas potřebujeme po práci k vypláchnutí mozku. K ničemu jinému tenhle seriál není. Zcela souhlasím s Mertaxem, Falconicou a 3 AM Code níže. A nechápu to docela vysoké hodnocení. Od třech hvězd nahoru podle mne musí mít seriál přidanou hodnotu, musí zanechat náměty k přemýšlení nebo mít alespoň vysokou estetickou či uměleckou úroveň, ne být pouze hloupoučkou zábavnou jednohubkou k resetu neuronů. Bohudík za seriály, které jsou ochotné se z té šablonovitosti vymanit. S01-75%, S02-65%, S03-55%, S04-už si nepamatuju, S05-45%, S06-60% ()

blazma

Pán podsvětí, na menší dovolené kde si dělá co chce, kdy chce a nebere ohledy na nikoho a na nic. Tohle je ''pekelná'' jízda. Tom Ellis je fantastickej v této roli, rozhodně ten seriál potahal. ()

a0001 odpad!

Lucifer je preafektovaný napúdrovaný metrosexual s homosexuálnym prízvukom a gestikuláciou? Navyše trápny, naivný, dementný príbeh. Otras. 0% ()

TR4XY_CZ

Lucifer je takový ten seriál, který si pustím jednou a stačí mi to, i když se mi hrozně líbil a nehorázně jsem se u něj bavil. Není to žádný masterpiece, ale je to originální a zábavný. Nikdy jsem si nepředstavoval ďábla v lidské podobě a s poměrně lidskou povahou. No a tento seriál mi krásně předvedl, jak by to mohlo vypadat. Většinu postav jsem si oblíbil už hned v pilotním díle (nejvíc Maze) a s žádnou postavou jsem neměl nějak moc velký problém. Seriál bohužel obsahuje několik doplňkových dílů, které mi přijdou úplně zbytečné (většina z nich jsou ve třetí sérii). Jinak i v páté sérii Lucifer neklesl na kvalitě a doufám, že se tak nestane a seriál bude někdy v budoucnu ukončen s pořádným závěrem. Skvělý seriál 8/10 ()

holka218

Z prvních dvou sérií jsem byla opravdu nadšená. Bohužel u třetí série mě nadšení nějak opustilo a seriál se pro mě stal průměrným. Myslím, že tvůrci se snažili seriál udržet až moc dlouho a nějakých 90 dílů mu moc neprospělo. Hlavní dějová linka už v posledních dílech totálně převálcovala vše ostatní a chybělo mi tam i vyšetřování klasických případů. Musím ale říct, že Tom Ellis byl vážně skvělá volba. ()

lukasssko

Úžasné, po prvej časti som úplne nadšený a nemôžem sa dočkať ďalších. Tom Ellis je super a je vidieť že si svoju rolu užíva. ()

kyrysar

Tak jsem to zkusil a musím říct, že jsem to takové nečekal. Trošku zaspoileruju, tak bacha. Čekal jsem, že Lucifer bude to kým je tajit. A ejhle on to netají, ba naopak všem to říká s tou britskou suchou grimasou a on mu nikdo nevěří samozřejmě. Nejlepší byl začátek, když ho za vysokou rychlost zastavil strážník :D ()

Setanta

Pilot: Tak velké zklamání, až se mi chce plakat. Přiblblá detektivka, která docela zabíjí svůj supernaturální i komediální potenciál v nedostatku peněz a nápadu. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)