Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

brasek

Tuším druhý austrálsky zombie horor čo som kedy videl a tiež o ničom, alebo krajšie povedané svojsky nezáživný. Zo začiatku dosť amatérske, potom prešpikované trápnym kvázi humorom (šialený vedec, zombie palivo) a vyvrcholenie supernatural... Ďakujem, ale nestojím o pokračovanie. ()

mouzi

Tisíckrát ohraná písnička, v žánru nic nového. Snad jen to, že je to od protinožců. Ale v celku to bavilo, tedy jako jednohubka. ()

karnifex

Tak ano, uznávám, že v rámci žánru (u kterého mám často pocit, jako by ho natáčeli sami zombíci - tak jsou ty filmy většinou stupidní a bezmyšlenkovité) se tady objevuje několik nápadů a snaha o změnu přístupu, ale celkově je to hrozně křečovité (obzvlášť pokusy o "humor" nebo "cool" scény) ()

psycho.ta

Příjemné zpestření přihrádky se zombie horory. Co také lze na tomto "žánru" vymýšlet za novoty? Nic. Přesto Wyrmwood nabízí originálněji řešené dějové pojetí. Film šlape ihned od začátku bez vysvětlování či zdlouhavých nic neříkajících momentů. Postavy nenudí a určitě Vás i pobaví. Zombíci jsou krásní, krve je dostatek a ani o zcela nečekaná překvapení není nouze. Akční prostřílený zombie krvák se vším všudy, který stojí za to vidět. Přesto mi v udělení vyššího hodnocení brání až moc nelogické a nesmyslné objevování hory zombíků v naprosto odlehlé neobydlení obrovské australské buši. Doporučuji..3*** ()

Snakefinger

Cha chááá tak poprvé v životě jsem viděl že auto jezdí na zombie to mě tak pobavilo že musím dát za čtyři. Ono to bylo vlastně celé povedené, vtipné, nenásilné, lehké i když krve stříkalo festovně. Takže vlastně proč ne. Koneckonců zombiky z australské produkce jsem ještě (asi) neviděl. ()

nudlis

Na to, že v tom hrálo cca 30 lidí (a některý i víc rolí) a jakej je to nízkorozpočtovej kousek, je to super zombie akční komedie :-) Vynikající myšlenka je hlavně pohon aut na zombí dech :-))) ()

Ruslan

Nemám filmy se zombie tématikou rád. Tento si ovšem mé srdce získal ihned od začátku. Naprostej masakr. Doporučuji všem , pobavíte se , děj parádní , nudnou scénku nenajdete + prvotřídní krvavé scény. 95%. ()

franti11

Nechal jsem se nalákat poměrně vysokým hodnocením a některýma komentama. Byl to naprosto zoufalý pokus o nové pojetí zombie tématiky, děs a hrůza (myslím zpracování). Ježdění na zombie plyn a krev? No pardón to je opravdu nóvum, jak by řekl ředitel Železný. P.S. musím se přiznat že nejsem příznivcem hororů apod. ()

Allein4

Očekávání byla velká, přecejen to má slušný popis, jsou tam zombies...ale nakonec vcelu zklamání. Co rozhodně ocením, je způsob natáčení, přímo z toho sálal nulový strach z pokusu o něco trochu jiného, ale zároveň v mezích akceptovatelnosti (ne vždy totiž je "něco jiného" zároveň dobré). Když odhlédnu od toho, že příběh nepochytal moc smyslu (ani pořádný záčátek a už vůbec žádné uspokojivé ukončení), tak vlastně nic nezbyde. Zachráncem tak je maličkatá špetka humoru na začátku, což ale v hororovém žánru nikdy není moc dobré. 20 % ()

Copter

Je to fakt dobrej a originální film,třeba jak používali krev zombíků jako palivo, to je dobrej nápad.Líbilo se mi jak se s těma zombíkama prostě nesrali a ustřelovali jim zblízka hlavy brokovnicí.Je to takový nepředvídatelný,říkal sem si:hmm,koho z hlavních postav zabijou....Je to prostě fakt dobrej zombie horor,(jenom tam trochu nesedělo,že ta jeho sestra ty zombie ovládala nebo co) ()

Epco

Raz za cas sa z Australskeho busha vynori nieco necakane ale o to prekvapivejsie. V osemdesiatych rokoch to bol Mad Max a potom v roku 2003 to bolo Undead a dnes Wyrmwood ktory ma z oboch nieco. Novy pohlad na zombie tematiku okoreneny dravou kamerou, riadnou davkou cierneho humoru. A ako bonus k tomu Austrasku divocinu a auto. Chcem este, chcem pokracovanie kde sa bude vysvetlovat a kde sa novy svet ulaze v celej svojej krase. ()

Neaera

Domácí variace na Šíleného Maxe, která ani na vteřinu nenudí. Tajemné komando sběračů lidí, na můj vkus málo šílený vědec, ale na druhou stranu pěkné masky, headshotů snad tísíc a celkově uvěřitelné prostředí. Největší překvápko je odčerpávání krve ze zombíků, jelikož auta už na benzín nejezdí :D ()

Richie4422

Veľmi podarená žánrovka z Austrálie a to som najprv nevedel, čo mám čakať. Občasný suchý humor, absurdné situácie so zombíkmi, slušný masaker, kvalitne natočené a hlavne bolo cítiť, že to tvorovia dávali dokopy s nadšením a láskou. Veľká spokojnosť. ()

Monditrade

Dobrej Zombie horor...hned se začíná střílet, vraždit, utíkat.....jen ten indiánský manťák tam opravdu být nemusel....alespoň tam povinně nehrál černoch, kepasák a šikmoočko....jinak dobrá oddychovka. Nečekané na pidi rozpočet. ()

fabregas1

Bezdějová road movííííí zombiíkárna z novinkama jako je ovládat zombies pomocí mysly nebo je používat jako palivo do auta :)). Pro mě jen akční výplach bez napětí. ()