Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

verbal

Už bych nevěřil, že lze do vyčpělého a vyčerpávajícím způsobem až do nekrózy profilmovaného nemrtvého žánru ještě vnést čerstvý a svěží závan hnijícího masa. A ejhle, tenhle protinožčí guláš z olezlých mrtvol okořeněný rozkládajícím se tumorem, abordžinským klonem Luise Guzmána a několika opravdu originálně vyhnitými nápady to dokázal. Nezbývá, než tlejícími prsty hluboce smeknout čéšku a popřát tvůrcům spousty dekompozitní energie, hnisající invence a žluklých patoideí do dalších počinů. ()

Big Bear

Den zúčtování po australsku! :-). A jak jinak, Australáci nám to šoupli po svém, tedy jinak. Ačkoliv se poslední dobou se zombie tématikou roztrhl pytel a to ať už ve filmovém či počítačovém průmyslu, ještě stále lze vymýšlet originální kousky. Wyrmwood je jedním z nich. (Mimochodem palec nahoru za český festivalový název, který je geniální!) Film opravdu nepostrádá prvky originality ani humoru. Australáci nikdy neměli problém hlavní hrdiny škrtat a tak ani zde netušíte kdo nakonec dojde ke kýženému konci cesty a kdo na ní padne ať už rukou lidí či pod chrupem chrchlajících zombíků. Snímek mi Maxe opravdu trošku připomněl, ale snad jen tím obrněným autem a také ,,palivovými nádržemi'' na korbě. Dá se říci, že divák bude sledovat dvě hlavní dějové linie, které se ke konci pozvolna spojí do té hlavní. Nudit se u filmu opravdu nebude (tedy pokud holduje tomuto žánru). Sám jsem už s mrtvákama lecos viděl, ale opravdu musím uznat, že tohle bylo velmi originální! Australáci u mně zase zkrátka zabodovali a tak nemohu jinak než dát za 4 lahváče z autolékárničky. Jo a až tam dole u klokanů uvídíte večer v buši na temné obloze neznečištěné světelným smogem padat hvězdy, raději si nic nepřejte a místo toho si koukejte hledat hodně solidní úkryt ! * * * * ()

Asia_Power

Jupíííí !!! Dočkala jsem se a konečně to napočtvrté vyšlo a já nemusím dávat další ODPAD. Majkí tohle doporučení se Ti celkem povedlo a po těch utrpeních mám radost, že můžu dát tři rozkládající se hvězdy. Svižná zombárna, která se s ničím zrovna moc nesere a hezky odsýpá. Barry byl parádní tvrďák a skvěle mi sednul, bohužel jeho "kámoš" Benny je nejen šerednej jak zdegenerovaná mula zprzněná s opicí, ale navíc je neskutečně trapnej a jeho "vtipné" hlášky byly za trest. Jak já si přála, aby chcípnul...Každopádně Barryho ségra to byla správná drsňačka, celá po bráchovi, a tak se dočkáme pořádné porce mrtvol na obou stranách barikády. Za kvalitní novej druh paliva tleskám a zajímalo by mě, jestli to auto náhodou nejezdí i na jednu "menšinu" obyvatel ČR. Za zkoušku to rozhodně stojí. ()

George Stobbart

Nízkorozpočtový, nezávislácky (a miestami až amatérsky) zombie počin v road pojatí s post-apo nádychom. Takže nič nové, len ďalší z obdobných počinov, akých vychádzajú za poslednú dekádu desiatky ročne a väčšina ostáva bez výraznejšieho povšimnutia. Tento medzi nimi nijak nevyniká a ani ma príliš nebavil; stereotypné spracovanie, otravné postavy, nevtipný humor a na môj vkus až pričastá trápnosť. Pár dobrých momentov nezachráni celkovú otupnosť a smiešne umelú silenosť. Nájsť v dnešnej dobe kvalitný zombie horor je pomaly zázrak, keďže celková zombie vetva je už dlhšie vo vyčerpanejšej a otravnejšej prdeli než found footage, takže ani od Wyrmwoodu som nič extra nečakal a teda aspoň nie som sklamaný. Len otrávený. ()

dr.horrible

Tak nadupaným spôsobom, mi akční zombíci naposledy fungovali asi pri Snyderovom remaku Úsvitu mŕtvych. Ten ma tu napadal najčastejšie. Wyrmwood nemá Snyderov štýl, nemá jeho pointy, zato s akciou dokáže narábať priamočiaro a efektívne. A zvyšovať vám adrenalín, bez momentu na vydýchnutie. Na toto sa bude dlho spomínať ()

• V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)
  • Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)
  • Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)