Réžia:
J. Lee ThompsonScenár:
Paul DehnKamera:
Bruce SurteesHudba:
Tom ScottHrajú:
Roddy McDowall, Don Murray, Ricardo Montalban, Natalie Trundy, Hari Rhodes, Lou Wagner, Severn Darden, John Randolph, Asa Maynor, Buck Kartalian, Paul Comi (viac)VOD (3)
Obsahy(1)
Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Čtvrtá část vědeckofantastické ságy o střetnutí lidí s inteligentními opicemi přímo navazuje na události předchozí části, Útěku z Planety opic. Hlavní postavou snímku je Caesar, syn Cornelia a Ziry, kteří zahynuli v tragickém střetnutí s lidmi. Ze štvance Caesara, jediného skutečně inteligentního opičáka na Zemi, se vinou lidské nenávisti, brutality a nadřazeného pohrdání, stává vůdčí postava rozsáhlé vzpoury, která otřese základy lidské civilizace. (oficiálny text distribútora)
(viac)Hrajú
Roddy McDowall
Veľká Británia
Najlepšie filmy:
Planéta opíc (1968)
Najdlhší deň (1962)
The Keys of the Kingdom (1944)
Don Murray
USA
Najlepšie filmy:
Producers' Showcase (1954) (seriál)
How the West Was Won (1976) (seriál)
Rada a souhlas (1962)
Ricardo Montalban
Mexiko
Najlepšie filmy:
Bláznivá strela: Z archívu policajnej jednotky (1988)
Váhavý světec (1962)
How the West Was Won (1976) (seriál)
Natalie Trundy
USA
Najlepšie filmy:
Monte Carlo (1956)
Mr. Hobbs Takes a Vacation (1962)
Do vnútra Planéty opíc (1970)
Hari Rhodes
USA
Najlepšie filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Kořeny (1977) (seriál)
Chodba šoků (1963)
Lou Wagner
USA
Najlepšie filmy:
Planéta opíc (1968)
James Dean (2001) (TV film)
Letisko (1970)
Severn Darden
USA
Najlepšie filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Kone sa taktiež strieľajú (1969)
Vanishing Point (1971)
John Randolph
USA
Najlepšie filmy:
Serpico (1973)
Všetci prezidentovi muži (1976)
Vianočné prázdniny (1989)
Asa Maynor
USA
Najlepšie filmy:
Pod stromem věčného pokušení (1963)
Dobytie Planéty opíc (1972)
Buck Kartalian
USA
Najlepšie filmy:
Frajer Luke (1967)
Skala (1996)
Planéta opíc (1968)
Paul Comi
USA
Najlepšie filmy:
Sklenené peklo (1974)
Mys hrôzy (1962)
Mladí lvi (1958)
H.M. Wynant
USA
Najlepšie filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Pluj tiše, pluj hluboko (1958)
Sladká vůně úspěchu (1957)
Jeffrey Sayre
USA
Najlepšie filmy:
Bon Voyage! (1962)
Svědek obžaloby (1957)
Na sever severozápadnou linkou (1959)
John Dennis
USA
Najlepšie filmy:
Odtiaľto až na večnosť (1953)
Letisko (1970)
Funny Girl (1968)
William Bryant
USA
Najlepšie filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
How the West Was Won (1976) (seriál)
Columbo (1971) (seriál)
Rayford Barnes
USA
Najlepšie filmy:
Divoká banda (1969)
Cimarron (1960)
Shenandoah (1965)
Sam Chew Jr.
USA
Najlepšie filmy:
Bitka o Midway (1976)
Švindl (1971)
Brave New World (1980) (TV film)
Jean Byron
USA
Najlepšie filmy:
Columbo: Výkupné za mŕtveho (1971) (TV film)
There's Always Tomorrow (1956)
The Magnetic Monster (1953)
Gordon Jump
USA
Najlepšie filmy:
Sybil (1976) (TV film)
Rodinný lékař (1978)
The Strongest Man in the World (1975)
James Bacon
USA
Najlepšie filmy:
Planéta opíc (1968)
Učitelčin miláček (1958)
Podsvětí USA (1961)