Kámoši až na dno lahve

• USA Drinking Buddies (viac)

Kate (Olivia Wilde) a Luke (Jake Johnson) spolu pracují v pivovaru. Panuje mezi nimi jedno z těch přátelství, které by mohlo přerůst v něco víc. Kate je ale s Chrisem (Ron Livingston), Luke s Jill (Anna Kendrick) a Jill by ráda věděla, jestli je Luke připravený mluvit o manželství. Jasné odpovědi na tuhle otázku se dočká poté, co spolu Luke a Kate nečekaně stráví víkend. (Bontonfilm)

mat.ilda

Nezáživné dumání nad partnerskými postoji, klesající až k samému dnu nezávislosti... Vysoce otravná záležitost v mizerné společností, kterou ještě přiotrávila protivná, zubatá, ošklivá Douchová, pardon, Kendricková, se svým hrdelním krákoráním, prokládaným maximálně vytáčejícím "um" a kde víc, než jinde, vadily úděsné dialogy s přidruženými prázdnými frázemi i těžce vstřebatelná aktivita hlavní hrdinky - snaha o nezkreslenou realitu vykrystalizovala v totální nudu, na které zůstal zajímavý snad jen název a nepřetržité usrkávání břečky, kterou tam pomýleně nazývají pivem. Jo a žádné Drinking Buddies, slečna vysílala jasné signály, takže tady vzal za své i základní kámen, proto dnešní blahosklonné nadhodnocení může děkovat jen a jen mojí dobré náladě. ()

Flakotaso

Ten film zachycuje realitu překvapivě dobře - nekonečné množství bezduchých keců, rádobyproblémů a piva vidí a slyší člověk všude kolem sebe. A kromě toho je to i výborně "hladce" natočené a ozvučené. ()

eraserhead666

Já skoro nevím, co k tomu napsat. On to vlastně ani není vztahový film, jak se na první pohled zdá. Je to spíše o tom, že i když se zdá něco sebezjevnější, ve skutečném životě to tak být nemusí. To se mi na filmu hrozně líbilo. Postavy byly dobře napsané i odehrané (samozřejmě Wilde, na níž celý film stojí a tradičně skvělá Kendrick), nemlely takové sračky jako v jiném Swanbergově filmu, co jsem viděl nedávno. Jen ten Jake Johnson je mi zase o něco nesympatičtější. 3.5* ()

Thomick

Hm, mizérie. Nejvíc mě srala Anna Kendrick. Zaprvý je vošklivá, zadruhý neumí hrát a zatřetí jí pro jistotu byla přidělená role tý největší pizdy. To se pak moc nedá svítit no. Dějový zvraty jsou navíc ze zákona buď hloupý, nebo předvídatelný až běda, a tak jedinou zajímavou věcí na Drinking Buddies zůstává uncredited Jason Sudeikis. :)) ()

becki_tu

Příběh o tom, že skvělý kamarádský vztah na pracovišti neznamená automaticky výhru v partnerském životě, je fajn. Bohužel mi ale nesedla ona "indie forma" celého filmu, která místy silně nudí a je plná improvizačních dialogů, které nemají opodstatnění. Olivia je skvělá, Jake je fajn, ale zbytek osazenstva je překvapivě nevýrazný. 50% ()

Morholt

Mě to připadalo, jako kdyby si banda herců letmo přečetla scénář, zachovala linku a pak si na place dělala co chce, což se týká především dialogů, které byly improvizované až hrůza. Ani příběh není ničím zajímavý. Že to na pracovišti občas zajiskří je normální a že to nedělá dobrotu je jasné. A o ničem jiném to není. Nejsou tu žádná dilemata, žádné dramatické chvíle, prostě nic. A nejsou tu ani prvky komedie. Nebo nejsem dostatečně indie na to, abych je zpozoroval. Ale je tu hodně Olivie Wilde a tu já prostě žeru. Je tu oblečená, v prádle, v plavkách a dokonce i nahoře bez. Bez ní bych to snad i vyhodil do odpadu. Takhle 30%. ()

Kamca_

Přijde mi, že za celých 90 minut se ve filmu vůbec nic nedělo. Zdlouhavé dialogy mi přišly hodně nudné. Herci se mi sice líbili, ale nemyslím si, že by to zahráli nějak dobře. Ve filmu jsem hodně postrádala hudbu a nějáký dějový spád. 40%. ()

maseer2

názvem poutavá nezávislárna, do níž jsem se pustil jen kvůli Olivii Wilde, která je zde hodně příjemná a sympaticky přirozená, a Anně Kendrick, která byla naopak nezvykle nudná a nevýrazná.. film jako takový vlastně nemá moc co nabídnout či sdělit, a tak jediným důvodem, proč dávám více než dvě hvězdy, je právě zmíněná Olivia Wilde s bonusem v podobě na chvíli odhaleného poprsí.. slaboučké 3* ()

bouncer

Hezky se na to kouká, práce v pivovaru je super, herci jsou zajímaví a do rolí se hodí. Ale vůbec nic se tam za hodinu a půl nestane :-) ()

cjmafia

Jsem sám překvapen jak nakonec kladně hodnotím. Dlouho jsem byl rozhodnut, že tento film odsoudím, protože mi přišlo, že sleduji nejnudnější film roku. Ale v půlce se něco změnilo a začalo mě to docela bavit a pochopil jsem smysl filmu. Jen nám je podán trošku jinak, než jsme zvyklý. Určitě mě potěšila Olivia Wilde, která se mi tady líbila opravdu hodně a dá se říct, že film hodně stojí na ní. Anna Kendrick taky fajn, ale její postava značně nevyužita. Hold není to sice žádný zázrak, ale ke konci Vám film dokáže vytvořit úsměv na tváři stejně jako herecké dvojici. 6/10. ()

JohnCZ

Příjemné obsazení a reálně působící zápletka, která je svou reálností tak banální, že jsem měl pocit, že sleduji dokument z úryvku života několika lidí, což prostě není kdovíjaká zábava. Za celý film se prakticky nic nestane, postavy jdou odnikud nikam a jejich vývoj je téměř nulový. A ačkoli není tenhle snímek vykonstruovaný za pomocí precizních dialogů jak bývá zvykem, průběh děje nevybočuje z klasické šablony, díky čemuž na Drinking Buddies zapomenu prakticky okamžitě. ()

Padme_Anakin

Sledovat počínání těchto dvou mladých párů není příliš zajímavé či objevné, jedná se o takovou tu klasickou vztahovku v pomalejším tempu.. Společně strávený víkend jim zamíchá karty a oni se topí ve vlastních emocích.. Inu, pokud někdo nemá jasno v tom, kde končí přátelství a začíná intimní vztah, zřejmě by se neměl pouštět do podobných experimentů.. Olivia Wilde je půvabné stvoření, no na druhou stranu tu není ani jeden mužský, který by za hřích stál.. Koukat na pěknou ženu je sice bezva, ale pohled na atraktivního muže je mi přece jen bližší a to se mi nesplnilo.. ()

Ajinka126

Nemám ráda ten pocit, když nastane konec filmu a podle mě jsme tak v polovině příběhu. Cítím se ošizená. Taky se mi nelíbí scénáře typu "vystřihnu kousek něčího nudného života a udělám z toho příběh lásky".. Příběh o lásce pro mě musí mít jasnou náplň a vyvrcholení. Jinak je to plkání o ničem. ()

Marsik

Nedokoukáno! Dal jsem tomu přesně 30 minut a pak přišlo na řadu tlačítko STOP, strašná nuda! Těšil jsme se na O. Wilde a A. Kendrick, ale i oni dvě hráli naprosto nezajímavě. Netřeba dalších slov. 20% ()

Wysch

Hned na začátek asi řeknu, že dávám pátou hvězdu jaksi navíc, a to spíš natruc. A hned potom dodám, že celej ten obsah od drtickyy je špatně. A teď k tomu proč. Bylo nebylo, na severoamerickým kontinentu se rozmohla nezávislá scéna, jejímž cílem bylo točit vlastní filmy za malej peníz, a přitom se snažit o co největší autenticitu a každodennost. Začalo se jí z bůhvíjakýho důvodu říkat mumblecore. V Česku je tohle subžánr totálně neznámý, pokud náhodou někdo zkoukl například V/H/S, ani netuší, že na mumblecore koukal. Jenže mumblecore není jen o autenticitě, za účelem dosáhnutí co nejmenšího rozpočtu se často pracuje s neherci a improvizací, jenže ani to nemusí prej bejt pravidlem. Drinking Buddies jsou improvizační, absolutně nejvíc to poznáte na Anně Kendrick, která absolutně netuší, co má dělat, a proto se jeví z hereckýho ansámblu jako nejslabší. Drinking Buddies však pracují s velkými hollywoodskými jmény, ať už zmíněnou Annou Kendrick, nebo hlavně stále populárnější Olivií Wilde. Ron Livingston už je možná trochu za zenitem, ale i on má jméno. Je tudíž celkem zábava sledovat Olivii Wilde, která hraje spontánně, a padne jí to snad nejvíc, co jsem zatím u ní viděl. Jenže, kdyby tohle bylo základem mýho celkem vysokýho hodnocení, asi bych byl padlej na hlavu. Co je podle mě na Drinking Buddies čtyř-až-pětihvězdičkové, to je režie a práce s emocemi. On totiž Joe Swanberg vůbec netlačí na pilu, a hlavně absolutně nic nevysvětluje a absolutně nic neříká, co si má divák myslet. On totiž míň pozornější divák nabude dojmu, že ve filmu se vůbec nic neděje, a jedinou závažnější scénu postřehne při výletu na pláž. Ale to, co je mistrovské, je balancování na hraně mezi vztahy a postavami, a to samozřejmě hlavně u ústřední dvojice Kate - Luke. Jenže, a tady je to, co je na obsahu drtickyy špatně - Kate v jisté pasáži dává najevo, že k Lukovi cosi cítí, a i na Lukovi je vidět, že ke Kate má jisté city, přesto tohle jiskření nikdy nepřekročí do fáze (okatého) flirtování. Veškerý jejich vztah totiž nejenže vysvětluje samotný název filmu, ale hlavně Lukův přístup ke Kate, kterou bere jako opravdového kámoše (a proto s ní nejde plavat, a proto jí říká stále "my friend" a hlavně proto může balancovat na hraně jistý intimity a lásky, a přesto nikdy nesklouznout do flirtu a případně nevěry. Drinking Buddies je film veskrze divnej, protože divákovi fakticky nic přímo neříká, a vyžaduje trochu pozornější obecenstvo, aby mu sdělil jistou ideu, která za filmem stojí. Nejlepší na tom totiž je, že takhle se indie film posouvá ještě trochu jinam, už to není "obyčejné" mumblecore, stává se ale jistým off-streamovým filmem a nadnáší otázky, které se žánru každodenní filmařiny dotýkají, ale vždy jen povrchně. Drinking Buddies nebuduje žádný vztah mezi postavami, a to je to, co divák nechápe, on film chápe jako nějakou příběhovou linku, jenže příběh v DB téměř není a všechno je to o filmové řeči, která vysvětluje, co mezi oběma hlavními postavami skutečně je. A pokud to NIKDO nepochopil za celých 90 minut, musí se nutně podívat opakovaně na závěrečnou scénu, která nejenže je imho nejlepší z celého filmu, ale zároveň jej i celý vystihuje, a to jak po stránce "příběhové", tak po stránce řemeslné. Bezeslovný jednostopý záběr bez detailu prodává postavy v prostředí, a nikoliv jejich dialogy nebo charaktery. A o tom tak nějak částečně ten mumblecore je, a proto ostatně dávám o tu hvězdu navíc. Páč je to milý, je to příjemný, kdo to zažil či zažívá, se usmívá od začátku do konce. Není to upjatý, netlačí to na pilu, a ke všemu je to ještě příjemně jiný film. () (menej) (viac)

MartinezZ

Tedááá... dokoukáno, ale s občasným stisknutím ->, páčto jinak by to nešlo. K pochopení filmu je doslova nutné si přečíst zdejší uvedenou zajímavost: "Ve filmu se jedná čistě jen o improvizaci. Není k němu žádný scénář a jedinou věc, kterou měli herci k dispozici, byl neurčitý koncept dějové linie a uspořádání, v jakém dané události mají následovat." od uživatele/uživatelky Mrs.Blue. Pak totiž celá tahle nuda jako by z reálného života dává smysl - tedy minimálně dává smysl to, proč je to tak nezajímavé, nudné, roztahané, prázdné. Protože tady doslova bije do očí a uší, jak tomu chybí nějaký pořádný scénář, dialogy, něco připraveného. Tohle je tak nezávislácky indie (čti "indý", ne Indie :) , až to bolí. Moc to bolí. ~~~ 1,5* ()

Alementina

Už na první pohled typická nezávislárna pro filmové festivaly. Ale celý to netlačí na pilu, nežene to emočně do krajností, nevyhrocuje to, popisuje všenodnodennost ve chvíli, kdy nejste nejmladší, něco máte za sebou a prostě si chcete jen v pohodě žít svůj život a hledáte tu nejrozumnější a nejpohodovější cestu... je to ukecené a rozvláčné a vlastně tím to může být pro mnoho lidí nudné. Pořád jsem si říkala, že tak 3*, ale protože nad tím přemýšlím už dvě hodiny, nad podobnostmi a narážkami, které tam nacházím na svůj vlastní život a své vlastní boje (neuklizený byt, na věčné pařby s kolegy, co mají doma své slečny...), takže díky tomu za 4* a taky protože herecky jsou všichni naprosto přesvědčivý ve svých charakterech. ()

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

09.10.2013

Ještě ani naplno nevypukla „oscarová sezóna", ale bývalý šílenec z videopůjčovny už se vytasil s prozatímní TOP 10 nejlepších filmů, které letos viděl. Proč by to mělo svět zajímat? Protože Tarantino… (viac)