Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Digi_cz

No já se musím smát jen, když si na ten film vzpomenu:). Poprvé jsem ten film viděl s dabingem a to byla konečná. Johnny(ho) jsem málem ani nepoznal bez těch jeho vlasu. Benicio ten si to dal úplně nejvíc a taky dobrá Christina Ricci. Tenhle film podle mě rozdělí diváky na dva tábory. V tom jednom budou ti, kteří se pobaví a v tom druhém budou ti, kteří to prostě nepoberou. ()

Tobias_Sin

Příběh o dvou naprostích feťácích, kteří bez toho, aby měli něco v krvi, nedají ani ránu. Některé scénky mi přišli úsměvné, ale zas tolik jich tam nebylo, ty tři hvězdy jsou za hudbu a herecké výkony ústřední dvojice. Aneb všeho moc škodí, to bych tak řekl závěrem.. ()

Tlaulí

Marně přemejšlim, co vo tom filmu napsat dobrýho. Nic mě nenapadá. Soudě podle Zero Theoremu Terry Gilliam pravděpodobně už nic kloudnýho v životě nenatočí. Dělá si klasicky legraci ze všeho a z ničeho - z policajtů, ze sedumdesátejch let, z drog, z americkýho snu ..., ale je to taková ta bezzubá satira v mezích zákona. Takže i to málo, co film moh' říct, se ve finále rozplizne do sraček, kterejch je film plnej. Dal bych odpad, ale kvůli Beniciovi (za to, jak hrál) a Christině (za to, že byla naostro) dám aspoň tu jednu *. Smutný. - Terry Terry ..., jdu si pustit 12 opic. ()

majki41

Uplna genialitka proste tak jak to ma byt jo jebal som papaze :D:D:D proste sportovy novinar ktory si na vylet zoberie dr.gonza a ten v podani benicia de tora mal dostat oscara ()

critique

Absolutně dokonalá, šílená jízda. Terry dokázal perfektně vystihnout psychiku sjetého člověka a výborný Depp a ještě lepší Del Toro sjetý lidi zase zahrát. Myslím, že se to musí líbit každému, kdo má za sebou svůj díl zkušeností s kde čím, ví jak chutná stihomam, ví jak je těžký bavit se na drogách s normálníma lidma a předstírat, že je v pohodě a zažil nějakou tu halucinaci nebo změněný vnímání okolí. Terry Gilliam a Hunter S. Thompson mají svoje rozhodně za sebou a já se díky nim královsky bavil a zasmál víckrát než u jakékoli standardní komedie. Moc se mi líbí, jak tenhle film skoro všichni ti, co s drogama nemají zkušenosti a asi je ani nikdy mít nechtěli, totálně nepobrali. ()

MrPinkFloyd

Nevím jestli se tomu dá říct film, který propaguje drogy, ale to vůbec nevadí... Mám rád filmy, o kterých člověk neví co si má myslet a tohle je přesně ten případ, kdy si člověk stále říká na co to vlastně kouká. K filmu ale nemám žadný výčitky, Johnny a Benicio se fakt předvedli. ()

Dajman

No tak zmysel tento film veľmi nedáva. Niektoré scény som si musel pustiť viackrát aby som ich pochopil. To že to je Johnny Depp za mlada som z počiatku ani netušil. Až potom keď som si začal všímať viacej jeho tvár. Na večerné pozeranie nič moc ale dá sa to popozerať. Humor to má a krásne film vysvetľuje účinky drog aj keď osobne si myslím že nemajú také účinky ako ukázali v tom filme. Videl som raz a stačí mi to. Znova tento film nepotrebujem vidieť. ()

sun.eagle

Neskutečná jízda, totální výplach, ujetost, fantasmagorie a naprosto geniální filmová záležitost. Je mi naprosto jasné že spoustě lidí to nesedne a pro mnohé to bude čistý odpad, pro mě je to film který si jdu pustit znova a upřímně nechápu jak mi to mohlo tak dlouho unikat. ()

m3th4don

Totální jazda, hlavní aktéři střídají role "sjetýho" a "hlídače" od začátku až skoro do konce, kdy jsou na kaši oba. Reálně absurdní situace přebíjejí jedna druhou. Navrch Dukovy myšlenkové pochody prokládané spoustou skvělých válů i neválů. Nechronologicky poskládaný scenář jenom dokresluje atmosféru vymletého mozku. Člověk možná musí mít k substancím ovlivňujícím mysl vypěstovaný vztah, aby si tento filmek oblíbil. A určitě musí mít něco zažito, aby chápal, jak je celé provedení výstižné. Nicméně i z čistě filmově-komediálního hlediska se nejedná o přehlédnutelný kousek. Ode mě zaslouží plný počet! ()

Rathe

Bohužel jsem si tuto zdrogovanou jízdu neužil tak jak třeba Johnny Depp nebo Benicio Del Toro. Marně jsem v tom hledal nějaký příběh, nějaký smysl. Ale nenašel jsem tam ani jedno. Asi jsem se přepočítal. Cos od toho čekal, když je to o zdrogovaném Las Vegas že? U filmu jsem se nudil. Avšak potěšili mě herecké výkony a hudba. Tak aspoň něco. ()

vilanella

můžu vidět kdykoli, obzvláště po pěkném večírku. Jedna scéna lepší než druhá, skvěle zahrané, halucinace se téměř derou z obrazovky na vás ven, sic oba sjetí od začátku do konce, pořád je to jedna velká jízda a ne žádná depresivní fetácká mizérie, navíc dobové prostřihy prohlubují celkovou atrmosféru, k tomu super soundtrack... ale chápu že ne každý pochopí ()

Dannyck

Šílenost, šílenost, hnus a přece něco krásy. Platí jak pro film, tak pro substance o kterých pojednává. Aneb radši než bad trip, koukněte na tenhle film... dá se vypnout a netrvá 8 hodin. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)