Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

smajly

Kdybych věděl, že se budu dvě hodiny dívat na drogový rauš, určitě bych si tohle nepustil. Čekal jsem, kdy se začne dít něco co by alespoň trochu dávalo smysl, ale marně. Depp a Toro zahráli feťáky dost dobře, výprava i kamera a celková drogová atmosféra snímku byla povedená...to však nic nemění na tom, že až na několik málo zajímavých scén jsem se u filmu nudil. Nepřišlo mi to ani jako komedie, ani jako drama, jen jako taková nicneříkající slátanina. Na konci jsem pochopil lehký náznak ponaučení, který by si měl patrně divák odnést...ale možná se pletu. Tohle mi zkrátka nesedlo 35 %. ()

grossekopf

Našel jsem to v pc... Koukám, režie Terry Gilliam. Ok, bude to něco vizuálně praštěnýho. Po hodině... o čem to je? Jenom o tripu na všem možnym. Výborné epizodní roličky (Maguire, Diaz...). Tak trochu Tarantino. Ale nenudil jsem se, člověk stále čeká, co se stane - i když samozřejmě ví, že nic. Super soundtrack. Závěrečné titulky - aha, Hunter S. Thompson. To mi něco říká, aha, předevčírem jsem viděl Rumový deník. Hunter (nikdo mi nevymluví, že psal o sobě) po deseti letech v ,,lepší,, formě. Velice rozporuplné, já dám pět ()

TMontana

Kur*a v kabrioletu sem ješte nejel.Ne fakt ne?tak to je načase zmnenit.Neboj nejsme jako ostatní.Nemel kraviny nebo na tebe vlitnou piavice.Maximálne najlepší film.Skvelý scénar a herci.Jeden šluk,jeden šluk navíc,hulim to marianu bude ze mne zajíc ()

Taffey

Neexistuje jediný film Terryho Gilliama, na který bych se opakovaně podíval. Tyhle filmy jsou světem samy pro sebe. Nicméně jsem se řezal smíchy, když jsem si uvědomil, že ten týpek s hustým hárem je Benicio Del Toro. Vůbec maskéři museli řvát smíchy, když tyhle týpky dělali. Třeba Tobey Maguire, jedoucí s ostatními v kabrioletu mě dováděl k záchvatům smíchu. Nevím tedy, jak to TG myslel, bylo to, jako obvykle, celkově velmi nudné až kolovrátkově, ale herci si toho museli, při natáčení, maximálně užívat. Bodově nehodnotím. ()

TetherSaw

"Medicínuuuuuu! ......Kurva, co děláme v týhle zasraný poušti?!" Vím, že to není žádná geniálně promyšlená komedie,že je to celé jden velký úlet, že takovéhle filmy by mohl točit skoro každý, ale tohle je naprosto ojedinělé svou zhuleností a člověk si na tom parádně ulítává. ()

Looka

100% Pokud chcete vidět jak vypadá trip na LSD aniž by jste požili jedná se o neocenitelný studijní materiál. Požijete li něco lehčího jedná se o perfektní komedii. Pařba ve Vegas je proti tomu večerníček pro nemluvňata. ()

Oudee33

Je to takový nedotažený, a proto jsem tenhle snímek byl schopný dokoukat snad až při desátý projekci. Triky, některé scény a herecký výkony mých oblíbenců Deppa a Del Tora v pořádku, ale v režii se prostě dalo udělat víc. 55% ()

J.X.S

Tento film môže označiť za kvalitný z väčšej časti len človek, ktorý nemá triezvu hlavu. A práve preto sa prikláňam k jeho fanúšikom, mňa dej úplne pohltil a všetky "tripy" som prežívala spolu s danými :-) ()

Stanix

Asi nejtrefnější přívlastek sedící filmu je bizarní nebo pološílený či familiárně "úlet". Ze začátku jsem měl snahu vyčíst jakýsi zmatený děj, motivaci a cíle postav, abych krátce na to zjistil, že film vlastně žádný souvislý děj s pointou vůbec nemá, jen nepodstatnou kostru. Zřejmě tvůrcův záměr. Vše se v podstatě odehrává pouze z pohledu Deppovy mysli, lehce či těžce přiomámené kokainem, trávou, meskalinem, éterem, tripem...... ()

Shaqual

Psychedelická dvouhodinová terapie s doktorem žurnalistiky pod dohledem jednoho z nejlepších režisérů 90. let, ve který Depp s Del Torrem předvádějí fantastické a až mrazivě věrohodné výkony, kterými film vyzdvihují do nebes. Dokonalost. ()

Shitonit

Zkoušel jsem se několikrát prokousat nekonečnou barvitostí tohoto snímku, ale přes veškerou snahu mi to prostě kebule nebere. Moc barev, moc všeho, zamíchaný do podpory super recenzí, ale mě z toho stále dokola vylézá termín ...blbost. ()

Zdenda

Výbornej Johnny Depp(ostatně jako vždy) a fantastickej Benicio del Toro. Zvláštní film. Drogovej trip poměrně přesvědčivě pojatý a zahraný. A to filmy s obdobnou tématikou nemusim(Trainspotting přímo nesnášim) ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)