Stropem prokapávající voda doslova změní život mladé Syd (Radha Mitchell), naivní a ctižádostivé asistentce redaktora slavného newyorského fotografického časopisu. Kvůli ní zazvoní u své sousedky, kdysi slavné umělecké fotografky Lucy Berliner (Ally Sheedy). Na heroinu závislá Lucy žije se svojí milenkou Gretou (Patricia Clarkson), bývalou Fassbinderovou dvorní herečkou, v bizardním světě party a drog... (Pohrobek)

Lasombra

Lákavá atmosféra bohémského života, zachycena bleskem zrcadlovky a dvou žen, které si najdou jedna v druhé zalíbení. Ano smutný konec dodal snímku na hořkosti. ()

mira.l odpad!

74%?? Co prosím?? Já mám rád filmy s touto tématikou, když se na ty ženský dá koukat. To ovšem nebyl tento případ. Lucy mužatka jak cyp, na nonstop téměř do bezvědomí sjetou Gretu v podání Patricie Clarkson, kterou mám jinak docela rád, se nedalo koukat už vůbec, a celé to heroinové doupě o patro výš .... no darmo mluvit. A dějově prakticky o hovně. Kdyby se tvůrci drželi původní linie s tekoucím odpadem, mohlo to být snad i zajímavější. Tady byly evidentně důležitější úplně jiný lajny. Vrcholné umění si teda představuju poněkud jinak. ()

dogma97

Aby nedošlo k nedorozumění - mám filmy s touto tématikou rád. Ovšem pokud je příběh tak jednoduchý až primitivní, že jej lze bez zjednodušení popsat ve třech větách, musí být patřičně kvalitní a poutavá jeho náplň - vizuální stránka, atmosféra, herecké výkony, dialogy atd. Všechny tyhle atributy jsou neuvěřitelně slabé. Jinak bezpochyby dobrým hercům zjevně chybí režijní vedení - jako by je Cholodenko posílala na plac s pokyny typu "právě sis šlehla a žárlíš, holka polož se do toho". Obzvlášť ubohé jsou všechny dialogy (možná s výjimkou těch z prostředí redakce), ty jsou snad vymýšlené za pochodu jen podle bodového scénáře. A tak největší dojem na mě vlastně udělala Patricia Clarkson, která mě v roli věčně zfetované Grety vyloženě fyzicky odpuzovala. 30% ()

faraoon odpad!

Hloupé, prázdné a zbytečné tlachání dvou a více lizpiček buď spolu nebo s dalšími zcela zbytečnými bezpohlavními tlachaly. Toto je pseudozáznam ničeho z čehož se Cholodenko snaží sestavit ještě větší nablblé nic. Celé mi to připomíná portrét bez tváře, kecy beze slov a záběry bez kamery. ()

mgerlich

Super. Nebýt na konci použité osudové klišé, dal bych 5*. Naštěstí se toho režisérka vyvarovala ve výborném Laurel Canyon. Ale jinak moc hezký. ()

mjr.zeman1

čosi mi na tejto režisérke vadilo už od Děcka jsou v pohodě. a tento film ma v tom len utvrdil. ak sa podarí niekomu nájsť spriaznenú dušu nedám si na to konto toľko drogy až ma to zabije. ()

pallok

decay M Slová sú zbytočné. Treba vidieť. Tu by som naviazal na DECAY asi takto: Môžeme vidieť len to čo chceme vidieť, alebo aj to čo cítime ale nevidíme. Naozaj je to za 4 hviezdičky, nevyniká, ani nesklame. ()

Parisienne09

Velmi zajímavý příběh odehrávající se v několika rovinách. Mladá úspěšná redaktorka náhodou objeví zapomenutý talent své sousedky Lucy, která žije se ženou v bohémské komunitě umělců - všichni propadli v podstatě určité beznaději. Setkání Lucy se Syd přináší naději zlomu doposud otupělého života z veřejnosti ztracené talentované fotografky. No, tak mě napadá, kolik lidí na světě žije s pocitem beznaděje, že to všechno, co děláme, vlastně nemá smysl. K tomu člověk vůbec nemusí být fotograf. Význam příběhu je podstatně hlubší než by se na první zhlédnutí zdálo. Naděje zlomu se začíná měnit v malý plamínek a postupně přihořívá. Naděje jako skutečný důvod našeho bytí. Ale někdy je ten plamínek příliš slabý. ()

lineker

Art drama o milostném vzplanutí vzniklé na jedné neutěsněné trubce. Hezky odvyprávěno, vedeno pevnou režisérskou rukou a hereckými výkony. Láska a touha, prostě nekouká napravo ani nalevo a když je, musí se využít. ()