Běžci

(TV film)
všetky plagáty
TV spot

Několik lidí na cestě do bezpečí – reálný příběh z blízké budoucnosti.  Po celosvětovém kolapsu civilizovaného světa zůstává část území Evropy neobyvatelná. Lidé tvoří malé skupinky, přežívající v bezpečných zónách, oddělených od sebe pásy země, na kterých už nikým neovládaná vojenská technika vytváří smrtelně nebezpečné „pasti“. Jediní, kteří dokážou přejít nebezpečná území jsou „běžci“. Na jednom z nich závisí osud několika lidí, kteří se rozhodli najít bezpečné místo pro nový život.
Tento film je postapokalyptickou science fiction s mimořádně sugestivní atmosférou. Autenticky zobrazuje obavy i naděje současného středoevropana a ukazuje možné (a bohužel i poměrně pravděpodobné) důsledky současného civilizačního a politického vývoje západní společnosti – ukazuje to, co si nepřipouštíme, co jen tušíme jako nejasnou obavu někde v pozadí naší mysli. (oficiálny text distribútora)

ArthasKarfa

Docela zajímavý post-apokalyptický film o tzv. Běžcích, kteří zachraňují a pomáhají přesouvat bezradným obyvatelům zničené země. Můj tip je že se celý film natáčel někde v oblasti Brd - či jiného bývalého vojenského prostoru a tedy celé prostředí působí velmi autenticky a neutěšeně. ()

dawe787

Upřímně - natočit to amíci, tak dám za dvě, tady prostě musím přidat jednu z protekce (přece jsem čech) a za tu snahu natočit (můj oblíbený) postapokalyptický žánr. Na čechy nakonec dobrý výsledek. ()

Saur.us

Jak s málo penězi, představivostí, několika ruinami a s opuštěnou krajinou natočit slušnou postapokaliptickou vykrádačku Tarkovského Stalkera. ()

Eluin

Hodně zajímavý pokus o postapokalyptickou vizi, který podporuje působivě zvolené prostředí a v rámci možností i přesvědčiví herci. Podivný závěr a místy nevhodné dialogy to celé trochu sráží, ale i tak je to na poli tuzemské postapo sci-fi velmi dobrý kousek. Koneckonců od dob filmu Poslední přesun se tu prakticky nic podobného nenatočilo... ()

Patriot.X

Ve srovnání s ostatními českými postapokalyptickými filmy to nevychází zas tak špatně. :-) Jasně, na poli českých postapokalyptických filmů nepanuje zrovna zdrcující konkurence, ale právě proto je potřeba pochválit, že se vůbec někdo do něčeho takového pustí. Herecké výkony možná nebyly z nejlepších, dialogy nebyly z nejinteligentnějších, ale nenudil jsem se u toho a mělo to docela slušnou atmosféru. Snad se bude takových filmů, nebo pokusů o takové filmy točit v budoucnosti více, místo natáčení všech těch různých Románů pro ženy, Románů pro muže, Románů pro hermafrodity a kdo ví pro koho ještě.. ()

Matt007

Na českou produkci je to dost slušný. Tohle téma mě zajímá a třeba konkrétně ty kostýmy a chování lidí ve skupině bylo zachyceno perfektně. Trošku to kazí některé herecké výkony a konec filmu, ale jinak jsem byl spokojen. ()

cdome.82

Nízkej rozpočet z toho stříká jako krev z huby Hofmanna po tom co dostane Hubí pěstí. Ale upřímně, jsem za to rád, protože kdyby to mělo mít 100x větší rozpočet, tak hrozí, že někdo ty peníze někdo bude vnímat jako investici a bude je chtít zpět. Takhle se ten film nemusí podbízet a může zůstat sám sebou. A to je dobře - po takovém hodně rozpačitém začátku, kdy jsem si říkal, na co to plýtvám internetovou konektivitou (a proč je to všechno zelený) se to nečekaně chytlo a začalo rozjíždět. Spousta toho je v náznacích (ano, takže nevidíme, co má stařík v krabičce, co je ta druhá parta zač, co jsou to pasti, a spousta dalšího), ale zase se dá použít fantazie. A co se týče ostatních věcí - děj příjemně odsýpá, má to nějakou linku (takže to opravdu není jenom parta lidí běhajících chaoticky po poli). Jak už tu někdo zmiňoval, u akčních scén se člověk nemusí nevěřícně smát, Martin Hofmann je vynikající (jak jinak, koho jinýho chcete obsadit do role věčně polonasranýho člověka), zbytek není (až na výjimku) taky vyloženě k zahození. Lokace super - takový konec srpna :) Do toho odkazy na jiné filmy, a závěr - ten je jakej je - rozhodně ne blbej. Samozřejmě - bylo by taky co vytknout (co tu nezaznělo, jsou třeba kostýmy - kdy na zádech se nosí kdejakej odpadkáč, coby známka punku, ale na sobě mají postavy v celku solidní konfekci - na to, že civilizace už asi nějakou tu desítku let nefunguje), ale přimhuřme oči. Za ty prachy (rozpočet) povedený a koukatelný český post-apo počin. * navíc za vrak Karosy. //SPOILER: Scéna kdy jde ráno Eliška Křenková odhalit zadek mě v tom rozjímání nad filmem docela solidně nadzvedla. A ne tím zadkem - subjektivně nejpovedenější scéna ve filmu. ()

Krwel

Že by českej STALKER? ;) Na naše poměry vynikající...atmosféra hutná, jen příběh mohl bejt podrobněji rozpracován. Za mě více než spokojenost a to nejen z důvodu, že jsem fanda žánru. Další takové kousky! ()

Zombiepod

V rámci českej tvorby jeden z najlepších sci-fi vôbec. Fungujúca postapokalyptická atmosféra, prezentovaná výhradne len kulisami, exteriérmi a kostýmami, bez vizuálnych efektov. Nízkorozpočtové dramatické béčko, ktoré má nápad, napätie, i solídnu prezentáciu. Na televíznu produkciu spokojnosť. ()

K.O.S.A.

Trošku fallout po česku, není co dodat, skvělej snímek na český rozpočet i poměry. Btw. přijde mi trochu dementní komentovat, že takto nevypadá postapo svět. Nic takového ani v popisu filmu neni, "pouze" zkolabovala společnost, žádný bum bum atomovky se nekonaly , ani žádná smrtící epidemie, ani žádná godzilla, nebo útok emzáku, takže klídek. ()

kolodej1

na domácí poměry to bylo docela dobré, slušně vystavěná, hutná atmosféra. Škoda je, že bylo silně vidět, že šlo o levné natáčení s minimem prostředků, takže hrozící pasti, o kterých se ve filmu stále mluvilo, nebyly nijak znázorněny, jen se o nich mluvilo. Do rozhlasové hry dobré, ale na film je to trochu málo. A i jinak bylyo znát, že děj byl podřízen tomu, aby byly peníze na natočení. V rámci možností to ovšem špatné nebylo, i díky přijatelné stopáži ()

Pan.Antonin

České postapokalyptické Sci-Fi, na němž je vidět televizní rozpočet a které neobsahuje téměř žádné větší filmové triky. Přesto jsem s ním spokojen. Nejen proto, že se o něco podobného tvůrci u nás pokusí, ale i proto, že se jim to docela povedlo. Atmosféru to má, několik zajímavých myšlenek také, scénář není špatný a hudba také neurazí. Hoffmann to zvládá dobře, Křenková téže a zaujme i tvrďák Martin Hub. Škoda, že se nepodařilo nalákat více známých jmen a že film nijak nevysvětluje jak ten kolaps civilizovaného světa proběhl, co se vlastně stalo. ()

Lonelybiker

Na premiéru jsme si museli rok a půl počkat, ale čekání se vyplatilo. I se skromným rozpočtem se dá natočit dobrý film, který má tajemnou atmosféru a rozhodně se něčím liší od současné tv produkce. Zaslouží si víc %, než má, tak já za mě dávám 4*. ()

Dragunof

Dvě hvězdy za nápad, za myšlenku, která je hlubší než by člověk čekal a za výběr exteriérů při natáčení. Kdo zná vojenské prostory ČR-jistě pochopil kde se to natáčelo... ;-) Tři hvězdy mínus za herecké výkony, za stupidní dialogy, a za ... To ať si každý domyslí sám. Jinak opět díky moc České Televizi za příjemné dvouleté čekání na premiéru, jsem si myslel, že to tentokrát zruší 5min. před začátkem... Hlavně nezapomeňte platit konces. poplatky. ;-) ()