Juha Berg je třicetiletý beznadějný opilec žijící kousek od Helsinek v Kallio. Nemá v plánu měnit své způsoby – baví ho náhodné sexuální románky, adrenalin včetně špetky násilí a samozřejmě alkohol, kterým se nejen baví, ale i dokonce na něm i vydělává – sem tam odnese vratné lahve. Jeho spokojený život v alkoholovém oparu se ocitá v ohrožení ve chvíli, kdy se zamiluje do Tiiny. Jejich randění se rychle mění v partnerství a Juha tak neohrabaně balancuje mezi zdánlivě funkčním intimním vztahem a svým starým životem. Jeho nejlepší kamarád Kristian a expert přes erotiku Mikael se snaží získat starého opilce Juhu zpátky. (Cinemax)

hanagi

Bláznivá a těžce ironická moralita. Na můj vkus poněkud více zvracení a holých mužských zadků než je zdrávo, ale některé momenty jsou k popukání. Upřímně, vůbec nevím, co s tím. ()

Arkanoid

Inteligentný človek sa občas musí opiť, aby vydržal s bláznami naokolo. Juha Berg nie je inteligentný človek. Je to nespútaný magor. A najmä alkoholik. Juha však nie je taký sympaťák ako hrdina z Barfly, situácie sú uletenejšie ako z Hangover a niekedy dosť mimo misu, film nemoralizuje závislost tak ako Flight alebo Crazy Heart, no originalita filmu sa nezaprie. Smutne zábavný film o závislosti, kde sa dá predvídať len neutíchajúca láska k alkoholu a nepredvídateľné chovanie hlavného hrdinu. ()

Hanys_ odpad!

Veselá komedie z Finska. Kdybych u toho měl hektolitry vodky jako Juha (v českém remaku ho musí hrát Petr Šiška) a nějakou podobnou bandu individuí, tak bych byl určitě shovívavější. Takhle ale ten film nemůžu hodnotit jinak. ()

Saur.us

Kapka tě nezabije a v kýblu se utopit nedá! Finský útok na střízlivost za pomocí piva, vodky a homofobního, xenofobního, sexistického, černého, fekálního, nekorektního a šíleného humoru. Za svobodu a za opici! ()

piranha

Toto je naprostá šílenost, které dávám tři hvězdičky, protože se fakt nemůžu rozhodnout, jestli je to tak geniální, nebo tak dementní. ()

markotter

Zpočátku člověk jen nevěřícně kouká a říká si:Kurva, to je masakr! Ale s přibývajícím časem je řádění Juhy už trochu unavující. Ale jako protialkoholní agitka je to hodně dobré. ()

Gertruda.W

Taková vánočně-silvestrovská komedie, na kterou jen tak nezapomenete. Nebo budete chtít co nejdříve zapomenout. Je to jako s tím alkoholem. Chvílemi se vám to jeví jako neskutečná sranda, zábavná taškařice, ale ono se to postupně mění v nesnesitelnou férii absurdních černých můr, depresivní cestu do hlubin člověka. Konec prozrazovat nebudu, ale stojí za to opravdu vydržet. Kdo čeká komedii typu Pařba ve Vegas, nedívejte se, on je to totiž finský film. ()

hujerita

Kam sa mi hrabeme na fínov :))) Tak toto bola iná šleha. Tak dobre som sa veru dávno nezasmial. A k tomu ešte pridali satiru samých seba. Juha, Juha kdeže ti je koniec. Samozrejme s postupom času už to ani na smiech nebolo, a šlo to do vážnejšej roviny, ale svoju latku kvality si to udržalo. Môj prvotný dojem prevláda nad zopár nedostatkami, ale tie som oželel. Jednoducho som sa bavil a nejaké Vo štvorici po opici sa absolútne nechytá. ()