Nástrahy veľkomesta

• Česko Nástrahy velkoměsta (viac)

Artemio (Renato Pozzetto) je obyčejný venkovský farmář, dokonalý typ burana a vidláka. Stará se o své políčko, kydá hnůj, odhání všivé vrány, uniká nástrahám vdavekchtivé uhraté Maria-Rosy (Renato D'Amore) a bydlí se svou matkou (Clara Colosimo) v domě, jenž se jen stěží dá nazvat sladkým domovem. Když opět nastane čas jeho narozenin, a Artemio s hrůzou zjišťuje, že již čtyřicátých, uvědomí si, že dosud byl nejdále za humny. A tak se rozhodne na traktoru vyrazit do Milána za svým úspěšným příbuzným Severinem Cicerchiou (Massimo Boldi). To že je Severino zloděj zjistí až ve chvíli, kdy se s ním dělí o ukradené kabelky. Jenže Artemio je čestný a tak se rozhodne kabelku vrátit a tak pozná Angelu (Donna Osterbuhr), svou velkou lásku. Jenže zabydlet se v neznámém nepřátelském městě a získat srdce své dámy je pro vesnického naivku náročnější, než to na první pohled vypadalo. (monolog)

penegal

Jedná se o naprosto úžasnou a fantastickou komedii na kterou se podívám kdykoliv mam možnost. Viděl jsem film tolikrát že ho znám prakticky nazpaměť a dokážu ho převyprávět! :-D Člověk se musí smát v průměru minimálně jednou za 5 minut (schválně jsem to počítal). Krásné vyobrazení totální vesničky a velkoměsta. Pocházím z vesnice, ale často žiju v Praze a musím říct NAPROSTO VÝSTIŽNÉ! Herecké výkony jsou také perfektní, já osobně mam nejraději "zámečníka". S přáteli kteří film znají se často dostanu do situace, kdy používáme hlášky z filmu. Moje oblíbená je: "Pěkný, předsíň je pěkná...." a nebo "mam perspektivní vyhlídky do budoucna". Jednoznačně doporučuji a kdo si dovoluje srovnávat s Maléry pana účetního, je s dovolením hlupák co má o dobrém filmu fádní představu. ()

je-za

Proč ses tak dlouho neozval? Protože jsem byl až na druhým konci bytu. A nemohl byste primhouřit očičko? Promiňte, promiňte pane piráte. Promiňte, nevyměnil byste jeden PUSH za dva, jiné značky? Samozřejmě, že jo, ale támhleten mi to zakázal. Vždycky, když někomu zakousne pes kočku, tak my máme králíka. ()

J. K. Lister

Nezapomenutelná komedie, kdy vesničané zajdou na představení - sledování vlaku - tentokrát měl o dva vagóny víc. A když nebudete mít 120 000 lir, nezapomeňte jako Artemio, darovat tři litry krve a potom tvrdit, že jste chudokrevní a hlavně, nenechávejte si od maminky stříhat nehty, pro ni by to mohlo být riziko povolání... Co z toho ještě chcete slyšet? Nejlepší bude, když se na to juknete, i když je film téměř třicet let starý, za tu dobu se ve světě, co se týká nezaměstnanosti, nezměnilo. ()

marekm030

Mozno to nebol celkom zamer, skor ten efekt vznikol akoby nechcene, ale tento film ma viacero rovin. Prvou - prvoplanovou je rovina blaznivej komedie, reprezentovana napr, tucniakom v skrini, scenkou s vlakom, strihanim nechtov na nohach noznicami na plech a podobne. Dalsia rovina je love-story o nenaplnenej laske dedinskeho "burana" voci mestskej bohyni, ktora je prilis zaneprazdnena pracou a slobodnym mestsky zivotom. Tretou, z mojho pohladu najdolezitejsou je rovina seba-spoznavania skrz nastrahy velkomesta, kedy hlavnemu hrdinovi vsetko, co stretava naznacuje, ze tam nepatri, (scena s traktorom v meste, bratranec-zlodej, pidi-bytik za nehorazne peniaze, nemoznost zohnat pracu, atd.). Katarzia by bolo prilis silne slovo na koniec, ale Artemiova spokojnost s tym, ze je nakoniec doma, aj ta Maria-Roza nie je uplne na zahodenie a novy traktor k tomu, to vsetko sa deje jedine kvoli tomu, ze bol aj tam kam nepatril a na chvilu sa stal tym, cim nemal byt, aby sa presvedcil o tom, kto je, kym je, co od zivota chce a co nie, kam patri, a preco je vzdy vsetko tak ako ma byt. Krasna zaverecna scena, kedy nepodlahne vabeniu zeny, co by na neho nikdy poriadne nemala cas a velkomesta, co by ho len zneuzilo. ()

Kolárek

Když se směji je mi jedno, že třeba prdu. Film přehání jak venkovskou zaostalost tak městskou uspěchanost (např.scéna v jídelně). Přeháňka je tu dobře patrná a u komedie podle mě většinou i poměrně nutná, tak proč tomu hned říkat buranství.Nám takový humor pravda není moc vlastní, když jsme se o něco podobného pokoušeli, sklouzli jsme vždy do trapnosti. Italové alespoň tady ale určitě ne. No a Maria Rosa byla kočka už na začátku, na tom trvám. ()

demovka

Opět ryze italský film a ryze italský humor. Ač Renato Pozzeto není ždáný krasavec, jeho příběh o jeho přesunu do města je nezapomenutelný. Nejvíce asi zapůsbil jeho nový byt, který je tak malý asi jako jedna místnost. Je tam ovšem vše, co je potřeba (kromě prostoru). I když bych to někdo mohl nazvat romantickou komedií, myslím, že je to více komedie než romantika. Způsob života spojený s katolickou vírou na italské vesnici v blízké minulosti, to je prostředí plné potenciálních komických situací. ()

dusepe

Chvílemi se trefného humoru doslova nemůžete nabažit a jindy si přejete, aby se „pískal konec“. Nástrahy velkoměsta nebyly tak špatné, aby dostaly podprůměrnou známku, ale ani nebyly tak dobré, aby byly hodnocené jako něco nad rámec obvyklosti. Divák se mnohdy dostane do stavu, kdy smíchy nemůže popadnout břicho, ale také se objeví momenty, které mu budou připadat nudné, zbytečné, dopředu odhadnutelné, u nichž je šance zasmát se prakticky nulová. Když jsem si vše po zhlédnutí filmu nějak sesumíroval, zjistil jsem, že obě strany mince byly jaksi vyvážené. ()

2060

Nechápu proč tu má tenhle film tak vysoké hodnocení. Není to až taková pecka. Spíš nic moc. Ale chápu že na tu dobu to musela být asi parádní komedie, ale v téhle době dost chudý příbuzný dnešních filmů s teď již dost okoukaným příběhem. Moc mě to opravdu nenadchlo. ()

spike.sg

Film jsem viděl jako malej a řezal se u toho smíchy od začátku do konce a teď si ho připomenul. Už to bohužel taková prča nebyla. Když nepočítám začátek ve vesnici, nesmál jsem se skoro vůbec. Nevím asi jsem z toho vyrostl, nebo co. Děj ve vesnici nemá chybu např. představení, krájení chleba nebo stříhání nehtů:-)))). Ve městě už vtip proti vesnici je skoro na bodu mrazu, ale multi pokoj 2x2 metry je super. Dabing je jepší než originál. Mě osobně trochu vadilo, že chudáka Artemia furt někdo fackoval. Už to neni co to bývalo, když jsem to viděl tehdy, ale rád se na podívám zase. ()

Fixa

Tenhle film hodnotím stejně, jako Maléry pana účetního. Nejlepší dvě italské nezapomenutelné komedie z dětství ! ()

Ospalek

Skvělý výběr vtipných scén, například jen úvodní scéna mě dostala. Artemio má ve skříni tučňáka..:-) Je to prostě jedna z mých nejoblíbenějších komedií. I příběh je velmi zajímavý, také skvělý výběr postav. U mě jasných 100% ()

eba

Byla jednou jedna školní družina, kde si děti, když byly hodné, mohly vybrat film a ten jim družinářka pustila. Tak se stalo, že jsem na druhém stupni základní školy viděla asi 100krát Nástrahy velkoměsta. A klidně ještě 100krát je uvidím ;) Mimochodem Renato Pozzetto mi bůhví proč připomíná Sylvestra Stallona, tím je to vtipnější :-) ()

jindrisak3

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Můžu na to koukat pořád dokola a pořád se budu smát. Bavila jsem se od začátku až do konce. Prostě super, nemá to chybu. ()

baqq

skvelá komédia plná legendárnych scén ako čakanie na vlak, modlitba za dážď, film pri ktorom sa nemôžem neustále celý čas nesmiať :) ()