Nástrahy veľkomesta

• Česko Nástrahy velkoměsta (viac)

Artemio (Renato Pozzetto) je obyčejný venkovský farmář, dokonalý typ burana a vidláka. Stará se o své políčko, kydá hnůj, odhání všivé vrány, uniká nástrahám vdavekchtivé uhraté Maria-Rosy (Renato D'Amore) a bydlí se svou matkou (Clara Colosimo) v domě, jenž se jen stěží dá nazvat sladkým domovem. Když opět nastane čas jeho narozenin, a Artemio s hrůzou zjišťuje, že již čtyřicátých, uvědomí si, že dosud byl nejdále za humny. A tak se rozhodne na traktoru vyrazit do Milána za svým úspěšným příbuzným Severinem Cicerchiou (Massimo Boldi). To že je Severino zloděj zjistí až ve chvíli, kdy se s ním dělí o ukradené kabelky. Jenže Artemio je čestný a tak se rozhodne kabelku vrátit a tak pozná Angelu (Donna Osterbuhr), svou velkou lásku. Jenže zabydlet se v neznámém nepřátelském městě a získat srdce své dámy je pro vesnického naivku náročnější, než to na první pohled vypadalo. (monolog)

radektejkal

Byl jsem unavený a líný, a nechtělo se mi na nic myslet. Rozpoložení díváka v okamžiku dívání se na film, je nejspíš důležitější, než se běžně předpokládá. - A pokud byl Artemio obyčejný vesnický balík (jak by se dal přeložit název filmu, který se tak vztahuje více k vesnici než k městu), pak si z venkova přinesl do města mimořádně pozitivní vlastnosti (zvláště v kontrastu s jeho partnerkou Angelou), které mu nejen umožňovaly přežít, ale i začlenit se do městské společnosti (byt, povolání, byť neúspěšná, kontakt s druhými,...), a sám je deklaruje jako trpělivost, schopnost čekat, přestávat svoje trable a rozmary jiných (jako rozmary počasí); neopustil ho však ani selský rozum. To, že před Angelou dal přednost Marii Rose ukazuje, že mantinely dané hranicemi polí, respektuje i on. ()

Vessper

Pro mě dříve neznámá komedie, u které jsem se každou chvíli smál, ba okonce chytal záchvaty smíchu. Žádné laciné a nechutné vtipy. Téma sedláka, který se ve 40 letech rozhodne jet do města je skvělý nápad a film má svižné tempo, takže jsem se ani chvíli nenudil. Kam se na tohle hrabou trapné americké komedie dnešní doby? ()

Had6

Nemám sice tento typ filmů rád, ale tentokrát jsem se docela pobavil. Dal bych tři hvězdičky, ovšem několik velice důmyslných rad z filmu, jako je krájení chleba či použití holícího strojku se pro mě staly natolik nezbytnými, že své hodnocení musím zvýšit....ještě dodatek k textu o obsahu filmu - tam to vypadá na malé nedorozumění. ()

maverick10

Maly nenapadny snimek plny gagu a promyslenych scenek, ktere vam sice nezpusoby roztrhani vasi branice na kousicky, avsak pusobi vtipne a mile ostatne stejne jako samotny Renato Pozzetto. ()

Chen

Spolu s Maléry pana účetního jsou pro mě Nástrahy velkoměsta nejlepšími italskými komediemi. Létající nehty, tak na to se jednoduše nezapomíná :). ()

balba

Výborná komedie , jenž je plná vynikajících scén a gagů , u který jsem se výborně bavila.Jsem ráda , že Nástrahy velkoměsta vyšly na DVD a taky jsem si film i hned koupila.Je to komedie , u které se smíchy budete za břicho popadat. ()

M.i.k.e

z italských komedií nejsou nástrahy tou nejlepší,ovšem jak už bylo napsáno v komentářích dříve,jedná se o skoro kultovní záležitost a ta si těch 5 zaslouží... ()

Martin741

Hm, nic moc, Castellano nie je moc znamy reziser, jak tak pozeram, to si uz radsej pozriem stare talianske romanticke melodramy z prostredia talianskych vyssich crstiev - kvoli tomu, ze sa tocili v luxusnych atelierovych dekoraciach dostali nazov telefoni bianchi. Piesen lasky 1930 a Navzdy ta budem milovat 1933 . 50 % ()

cariada

Italská komedie mají něco dosebe aspon ty straší jako tohle. Dnes už legendární scény stříhání nechtů koukání na tv. ,či každodení chození do kina.Pořád stejně dobré jako za mlada. ()

Nach

Pro mě určitě komedie s velkým K. Stará, ale ve všech ohledech promyšlená, inteligentní a hlavně zábavná. Režírovaná navíc zkušenou rukou, což se ve finiši ukazuje i v hereckém projevu hlavních i vedlejších postav. Nástrahy velkoměsta totiž zábavnou formou předkládají obrovský rozdíl (alespoň, co se dřívější doby týče) mezi neuspěchanou společností vesnických balíků, jejichž stereotypní život má alespoň nějaké kvality. A uspěchanou velkoměstskou majoritou, která se spíše, než na kvalitu, soustředí na rychlost a kvantitu. Rozhodně všem doporučuji. 85% ()

Trainspotter

I když to zavání stupiditou pokročilého stádia, je to jedna z lepších italských komedií, u které většinu času brečím smíchy, hlavně když se na scéně objeví bratranec řečený "Prďoch", vesnické divadlo, traktor na rušné křižovatce v Miláně a fanynka a nedobrovolný fanoušek Juventusu v Miláně. ()

tomtomtoma

Celkem vtipný film o střetu venkova a velkoměsta, který dolů sráží někdy až trapný a přehnaný gag. Parodie na italské tradiční zvyky a prvky života, které jsou přítomny již pouze na venkově. Kdežto život ve velkoměstě je již moderně otevřený ve svém způsobu žití, neposedný až zběsilý ve svém tempu. Vesnický balík Artemio (slušný Renato Pozzetto) poznává život v Miláně se všemi atributy moderního uspěchaného stylu života, bydlení, zaměstnání a lásky. Jeho naivní pohled dostává jednu facku za druhou, aby se nakonec stáhl zpět na venkov, kde se cítil přinejmenším v bezpečí a nemohlo ho nic nepříjemně překvapit. Artemiovou femme fatale ve městě se stává sebevědomá Angela (půvabná Donna Osterbuhr), pro kterou je ochoten vytrpět nejednu patálii, aby později slízl sladkou smetanu. Její moderní svět je mu ale přesto velmi cizí a velmi vzdálený, aby se mu byl ochoten ve všem přizpůsobit. Z dalších rolí: elegantní obchodník s drogama Rower (Massimo Serato), zachraňující Artemia před utopením, zlomyslný slepec (Enzo Cannavale), o kterého se Artemio marně snaží starat, Artemiova prostá matka Giovanna (Clara Colosimo), snažící se svého syna přimět k návratu, Artemiův bratranec usazený v Miláně Severino Cicerchia (Massimo Boldi) se svojí svéráznou obhajobou zlodějského řemesla, venkovská dívka Maria Rosa (Sandra Ambrosini), neúnavně se snažící nadbíhat Artemiovi, a členové komise (Franco Diogene a Guido Spadea), vybírající nového pojišťovacího agenta. Vcelku zábavná podívaná, která parodickým nadhledem sleduje italskou tradici a italskou modernost, s každým jejím nezdravým aspektem. I když ne zcela v mém oblíbeném stylu. ()

C0r0ner

Vlastně je to taková průměrná komedie o jednom zamilovaném šaškovi, na kterou člověk kouká rád, ale nic zvláštního mu nepřináší. Kromě dvou scén, které jsou úplně perfektní. Darování x litrů krve, aby mohl koupit holce kytku a především úvod s promrzlým barákem. To je tak geniálně vymyšlená sekvence, že se to moc nevidí. 75% ()

sklennenka

Tenhle film mě kdysi naprosto dostal a pořád dostává do kolen. Nejsem sice příznivkyní buranských komedií ( nic proti Fantozzimu ), ale na slavné scény : tučňák, nehty, vlak, holení a další perly se prostě nedá zapomenout. Pro mne je to ve svém žánru kultovní záležitost a lék na blbou náladu. ()

campix

Zapomenutý skvost. Opravdu velmi vtipná taškařice mapující cestu venkovského Artemia za životem do města. Moc nemám co bych vytkl. Zábava to je parádní, jen mi prostě takovýhle typ filmu až na výjimky nevychází na plné hodnocení. ()

zette

Nejsem fanouskem tech blaznivych italskych a francouzskych komedii, ale tato me uprimne pobavila. Myslim, ze jde o hromadu vtipnych epizod jednoho hodneho burana, ktere neztratily nic na svem lesku ani po ctyriceti letech. ()

LenkaAK

Tak toto rozhodně není můj šálek čaje. Naprosto bezduché a trapné s pár "dobrými" scénami, pokud jde u tohoto filmu o nějakých mluvit. Nerozumím, co bylo vtipné na scéně se stříháním nehtů, přecházením ulice nebo donešením květin? Kloudná scéna byla v jeho novém "malém" bytě. ()

MJMilan

Film byl pěkný, ale moc by mne potěšilo, kdyby alespoň jednou donesl té krásce ty kytky v pořádku. ;-) Renato Pozzetto je narozdíl od Paolla Villagia tak trochu suchar a tím u mě boduje. A nemyslím si že by tu zahrál burana, právě naopak, hrál tam velice srdečného člověka z vesnice. Taky bych nerad zapomenul na hlášku, že jednopokojáky došly, tak už mají jen dvou ... po dvou minutách zjistíte, jak jde ušetřit prostor v bytě. :-D ()

HorrFi

Nic jsem od toho nečekal, ale byl jsem mile překvapen. Dobrá komedie o obyčejným italským chlapovi u který jsem se fakt zasmál. Doporučuju! ()