Nástrahy veľkomesta

• Česko Nástrahy velkoměsta (viac)

Artemio (Renato Pozzetto) je obyčejný venkovský farmář, dokonalý typ burana a vidláka. Stará se o své políčko, kydá hnůj, odhání všivé vrány, uniká nástrahám vdavekchtivé uhraté Maria-Rosy (Renato D'Amore) a bydlí se svou matkou (Clara Colosimo) v domě, jenž se jen stěží dá nazvat sladkým domovem. Když opět nastane čas jeho narozenin, a Artemio s hrůzou zjišťuje, že již čtyřicátých, uvědomí si, že dosud byl nejdále za humny. A tak se rozhodne na traktoru vyrazit do Milána za svým úspěšným příbuzným Severinem Cicerchiou (Massimo Boldi). To že je Severino zloděj zjistí až ve chvíli, kdy se s ním dělí o ukradené kabelky. Jenže Artemio je čestný a tak se rozhodne kabelku vrátit a tak pozná Angelu (Donna Osterbuhr), svou velkou lásku. Jenže zabydlet se v neznámém nepřátelském městě a získat srdce své dámy je pro vesnického naivku náročnější, než to na první pohled vypadalo. (monolog)

kyLuke

50% ..... byl by to klasický film na dvě hvězdičky, ale zachraňuje ho ta pohoda, která z něj vyzařuje a pak také fakt, že ve své době se jednalo o komediální špičku( myslím tu, která se dostala až sem k nám). Herci podávají příjemné výkony, scénář je též příjemně napsaný a režie je tak uvolněná, že jsem se nakonec rozhodl, že dám tři hvězdičky. ()

Stanix

Tenhle símek mě dlouhá léta obcházel, až jsem se jednou na něho podívat musel. Není to sranda k popukání ani se nejdená o bláznivou italskou komedii jak bych očekával. Nicméně dá se to. ()

Duke90

Pasáž z vesnického prostředí je naprosto geniální. Po přesunu do města přísun humoru mírně klesne, ale výborně se prolíná s vážnější romantickou linkou a rozhodně stále dobře baví. Pozzettův výraz "ztracených včel" už sám o sobě působí vtipně a když se k tomu přidá "rozlehlý" moderní byt, cestování z jedné strany chodníku na druhou nebo přijímací pohovor, uvědomíte si, jak dokonalou figurku tento herec ztvárnil. Nástrahy velkoměsta řadím jen o půl stupně za nezapomenutelné Maléry pana účetního. ()

SONY_

„Nechte mě bejt, já mám zaplacený daně, tak mám právo se zabít.“ Pravá a nefalšovaná komedie, ve které absurdní situace přicházejí minutu po minutě. V hlavní roli nesmělý, ale sympatický, Artemio, kterého už nebavilo kydat hnůj a tak se rozhodl odjet do Milána, aby začal konečně žít. Je dobře, že to udělal. Bez něho bych si totiž nikdy nedokázal představit, jak vesnický čtyřicátnický buran jede do velkoměsta traktorem nebo jak může vypadat ten nejmenší byt na světě, ve kterém bych mohl pořádat recepce. Pokud se někdy do tohoto krásného města plného nástrah dostanu, určitě se budu ohlížet po Severinovi, aby mě naučil jeho způsob uvolňování vlastních plynů, a na slepce sedící na lavičce si dám velkého majzla. No a v neposlední řadě, kam se hrabe Louis de Funès s předháněním se v kolonách, že Angelo? /95%/ ()

Damien

Musím říct, že tohle je asi ta nejlepší komedie, kterou jsem kdy viděl. Představa, že bych měl tak těžký život ve "velkoměstě" jako Renato Pozzetto, tak bych tam radši nejezdil. Hned od prvního okamžiku se začnete smát a přestanete až film zkonči. A i po té si vzpomenete na urivky z filmu které vás rozesmějí a dlouho ještě budou. Škoda jen, že TV nechápe, že lid má o takovou komedii zájem a že by ji rádi vyděli. No, uvidíme, jestli to těm bystrým hlavičkám dojde. ()

Mykhaluu

Nemám to rád jako Maléry pana účetního, ale taktéž je to správná italská komedie pomalu odumírajících kultovních let osmdesátých... ()

Boulderman

Tohle jsem prostě vůbec nepobral, typ humoru je mi cizí a spíš mi to připadá hrozně trapné. Velmi nadhodnocený film a jen pár vtípků opravdu pouze k pousmání.... ()

macetoma

Možná to nedosahuje kvalit malérů pana účetního, ale ty gagy jsou dost povedené. Třeba ta "velikost" jeho městského bytu je naprosto bombastická. Dávám 5 hvězd, pro mne kultovní záležitost. ()

Dinsberg

Renato Pozzetto (s dabingem Tomáše Toppfera) neohroženě poznává velkoměsta a zjišťuje, že svět je mnohem komplikovanější než si myslel. Důkaz toho, že ni nemůže fungovat jednoduše, protože by to mohlo fungovat pro každého. ()

Stejšn

Tohle není komedie, u které byste se třískali smíchy. Artemio narozdíl od Fantozziho není primitiv, který si nechá pořád srát na hlavu, naopak. A film také není plný trapasů, jako příběhy o panu účetním. Je to vcelku laskavá komedie, na kterou se příjemně kouká, s pár velice dobrými gagy. ()

MiD

Ano, komedie a k tomu ještě italská - nic dobrého z toho nemůže být. Aspoň pro mě ne... Gagy, to ano. Ale co je moc, to už je příliš. ()