Posledná loď

• Česko Poslední loď (viac)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Predloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (viac)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (6)

Posledná loď (2014)

Poslední loď jsem si pouštěl jako sci-fi z apokalyptické budoucnosti. V první sérii jsem to také získal, jenže ironií je, že právě první série jsem jakžtakž přežíval. Štvala mě Rhona Mitra, štval mě ten až moc televizní feeling a triky. Jenže pak přišla třetí série, změna pravidel, žánru, postav a já byl spokojený. Najednou se z Poslední lodi stal válečný seriál, kterému jsem ledacos rád odpustil. Škoda hlavních rolí, protože ty byly nejslabší, naopak vedlejší seriál táhly až do závěru. Musel jsem si zvyknout, není to áčkový seriál pro každého, ale nakonec jsem si našel cestu a jsem moc rád, že jsem cestu na Nathanu James podstoupil. Admirále Chandlere, Sasho, Mikeu, Danny a Wolfe.. Děkuji, že jsem s Vámi mohl plavit! ()

Season 1 (2014) (S01)

Skvělý pilot zavěsil laťku do solidních seriálových vod. Škoda, že zbytek série je občas je peklo. Vizuál jak z přelomu tisíciletí, hromada nesmyslů a nezajímavý herci. Závěr první sezóny přece jen ukázal nějaký potenciál a budu pevně doufat, že tohle byl jen pokus po kterém budou následovat lepší. ()

Season 2 (2015) (S02)

Stejné jako jednička. Mizerné triky, mizerný scénář a občas lepší díl, který je dokonce průměrný. Obvykle mi patriotismus nevadí, ale tady je tak šíleně na sílu, že nezbývá čas pro ten postapokalyptický seriál, v který jsem doufal. ()

Season 3 (2016) (S03)

Velká změna pravidel seriálu neuvěřitelně prospěla. Pryč je otravná Mitra, pryč jsou hloupý naháněčky s ponorkou a hledání léku. Prakticky celou trojku se jen bojuje a válčí, a když vypnete mozek, dostane parádní sérii, které chybí jen svižnější začátek a která sice nemá s prvotním příběhem moc společného, ale pro mě to je "díky bohu". Nové postavy jsou dobrý, akce skvělá a já se bavil drtivou většinu sezóny. ()

Season 4 (2017) (S04)

Pořádný sešup dolů. Trojka byla skvělá, akční, naivní a pokud člověk vypne, tak se prostě dobře bavil. Jenže čtyřka už vaří z vody a celý příběh kolem semen byl nudný a hloupý. Akce ubylo, první tři díly v Řecku tragédie a vůbec nechápu koho napadlo Daneho takhle uklidit skoro do vedlejší role. Série tím neskutečně trpí a ani závěrečné naháněčky loděmi už sezónu nezachrání. ()

Season 5 (2018) (S05)

Poslední loď dokodrcala do konce. Nemůžu říct, že by bylo tak špatné jako čtvrtá sezóna, ale téměř geniální druhé polovině trojky se to nevyrovaná. A s koncem si mohli tvůrci ještě trochu víc vyhrát, ale za mě spokojenost. ()