Posledná loď

• Česko Poslední loď (viac)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Predloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (viac)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (22)

Posledná loď (2014)

1. řada: **** Tenhle seriál má všechno. Nebezpečný virus, apokalypsu, drsné americké námořnictvo... paráda. Všechny ingredience na místě a jsou i dobře použity. Napětí a akce se drží po celou dobu (žádné výpadky, žádné odpočinkové epizody), co ale seriál sráží je mor dnešní doby - přehnaná korektnost - a nutné zlo reprezentované pitomostmi (jako třeba že kapitán lodi se nacpe do každé akce mimo loď jakmile k tomu má příležitost). Za sebe jsem spokojen a seriál drží mou pozornost i pro další řady (nejen díky motivačnímu závěru řady). 2. řada: ***** Druhá řada je ještě lepší než první. Posouvá děj kupředu a díky častým zvratům a několika hrozbám je stále na co se dívat. Duel s ponorkou je nepřekonatelný. Kredit seriál ztratil jen u desáté epizody druhé řady. Trapnější a nudnější moralistickou vatu jsem ještě neviděl... Byl jsem tank naštvaný, že jsem málem TV vypnul. Naštěstí to byl ojedinělý výkyv. Proto se těším na další řady (prozatím ohlášeno až do páté řady :)) 3. řada: **** Třetí řada mazaně přesouvá děj mimo USA - do Asie. Díky tomu dostává vše nový atraktivní vzhled a nedostavuje se pocit nudy (nebo recyklace). Dokonce hned na začátku série je snaha "napravit" blbosti z předchozích řad (asi jim někdo něco řekl :)), nicméně debilní křečovitá korektnost stále vládne (další prezident bude asiat nebo žena... vsadím cokoliv). Prostě Američani... 4. řada: ** Buď má tolerance vůči "debilitám" klesla, nebo se seriál posunul směrem k lacinému trapčení. V otázkách záchrany celého lidstva jede US NAVY podle tak brutálně politicky korektních pravidel až je to k smíchu. Co je horší je ta hloupost scénáře, která je někdy tak nebetyčná, že mám chuť tu televizi vypnout a seriál už nesledovat. Děj má sice jednoduchou linku, která se "obohacuje" drobnýma komplikacema/debilitama (které se vždy vyřeší) a dělají děj "zajímavější". Z mého pohledu jde spíš o iritující element kdy v drtivé většině případů si říkám "to si děláte prdel, ne?". 5. řada: **** oproti předchozí řadě vzestup doslova raketový. I tak ale řada působí nekonzistetně. první polovina má nějaký systém a chová se že "ví co dělá". Pak přijde pocit, že došly peníze (epizody se plní vatou a akce se děje jen tak na oko (př. přes rádio). Osobně mám pocit, že došly finace a bylo třeba sérii nějak ukončit. A upřímně? asi by si to seriál už zasloužil. ()

Season 4 (2017) (S04)

Do středu dění (2017) (S04E01)

Vtipný začátek (Tom Chandler rybářem :)) a nastavení několika dějových linek, které se budou (musejí) časem propojit. Tu pitomost s kráděží lodě jsem opravdu nepochopil (vážně jsou tak krátkozrací?), ale tak to prostě v tomto seriálu chodí. Každá debilita má svůj účel aby "rozhýbala" děj směrem jaký scénárista bez fantazie potřebuje... ()

Héraklovy sloupy (2017) (S04E02)

sice stále hloupě politicky korektní, ale naštěstí dostatečně akční na to aby to pachuť spláchlo ()

Chléb a hry (2017) (S04E03)

sorry ale idiocie postav dosáhla maxima... ty VOLE! jde o záchranu lidstva a oni dělají rozhodnutí jako retardi... a nezachrání to ani výskyt starého dobrého Robocopa. ()

Shledání (2017) (S04E04)

prakticky se jen žehlí retardovaná rozhodnutí z minulé epizody... nudné halucinogenní pasáže nebo LOL rozhovory: "ty umíš Řecky?" (on jen rok a půl žije mezi Řekama a je tak blbej, že nepochytil ani parakalo). Seriál mě naštval a to není dobře... ()

Oddanost (2017) (S04E05)

Série debilních rozhodnutí v rámci korektnosti (opět si nejsou schopni srovnat priority) vytváří příležitost k tomu aby se nám děj zase začal zamotávat a byl prostor pro nafouknutí času. Takže není překvapení, že díky idiocii nastane průšvih, který bude třeba řešit celou další epizodu. Nebo i dvě... uvidíme. ()

Bouřka (2017) (S04E06)

Koukám Robocop ve výslužbě se před kamerou nudil, tak s musel sednout i na židličku režiséra :D. No bohužel, dojem ze série to nijak nezměnilo. Zcela dle očekávání. Jen žehlíme následky debilních rozhodnutí z minula. Díky tomu se děj prakticky vrací cca o 3 epizody zpět a můžeme jen na novo... navíc ty přešlapy "ona nevystřelí"... jak sakra ví že je to "ona" kdo drží prst na spoušti? ()

Hostina (2017) (S04E07)

15 minut... stačilo 15 minut k mému prvnímu výbuchu smíchu. Od teď už vím co nosí ženy pod oblečením do akce :D. Další o 5 minut později. Tomu říkám NÁHODA JAKO PRASE! Scenáristicky se stává seriál skutečnou perlou na hranici parodie. A provedení? Akce sice je "hezká", ale pokud působí komicky (borec stojí za sloupem který ho kryje asi z poloviny a je v bezpečí), plus ten objev mnohem větší hrozby... tahle série jde ke dnu po všech stránkách. ()

Temný plán (2017) (S04E08)

Tak tomu říkám překvapení. Nejen, že epizoda neobsahuje prakticky nic iritujícího (když nepočítám objevení že USA = jedna loď a Řecko má dokonce celou flotilu :)), ale dokonce obsahuje jedno překvapení - povedené. Ne že by to byl nějak originální zvrat, ale nečekal jsem ho. A to je milé a je třeba ocenit. Hlavně proto, že je promakané a to v detailech (díval jsme se na některé pasáže znovu a sedí to) což je celkem šok. ()

Najít, oklamat, zničit (2017) (S04E09)

Velmi slušná námořní bitva (plná LOL momentů samozřejmě) zvedá epizodu nad průměr. Co také překvapuje, je náznak utahovat si z té přehnané korektnosti. Potěší. Nicméně opět. Sráží ji "humorné" momenty (scenáristické berličky typu "kde se vzala, tu se vzala"). I tak je to opravdu lepší průměr. ()

Konec hry (2017) (S04E10)

Ani akční finále celou sérii nezachrání. Ta pachuť je až příliš silná. Celá série není nic jiného než žehlení vlastní debility napáchané hned z kraje řady. A vůbec ničemu nepomáhají všudy přítomné LOL momenty (nejčastěji spojené s "teleportací" osob). Pokud se má někomu líbit, musí opravdu vypnout (ideálně se opít) a jen konzumovat. ()

Vyhlášení války (2018) (S05E01)

Výrazně lepší začátek než u minulé řady. Sice je to trochu zmatek (než se jeden zorientuje), ale jakmile přijde na "remake Pearl Harboru" jsou karty na stole a ve všem je jasno. ()

Válečná mlha (2018) (S05E02)

Děj se jak je zvykem tříští na několik dějových linek. Nathan James (asi nejzajímavější), "Skupina v pralese"(která se díky laciným zvratům stará o udržení tempa), velitelství US (tedy Tom Chandler) a pak ten Kolumbijskej tajtrdlík a jeho plamenné kecy. Ještě že se scénář udržel a dává mu minimum prostotu a rozhovory nechává v původním znění... působí to dobře. ()

Most (2018) (S05E03)

Scénáristé jsou opět ve formě :D. Aby mohli předvést nějakou "parádičku" potřebují k ní oslí můstek (tzn. nějakou nehoráznou debilitu). Tedy Poslední loď jakou pamatuju. Trochu mě rozčiluje, že když se odehrává akce ve více dějových linkách, tak je nerozloží rovnoměrně do epizody, ale přeskakuje se mezi nima. Děj prakticky táhne linka "loď" a linka "rebelové". Zbylé dvě ("Ťava" a "velitelství") jsou neskutečně otravné a celkem zbytečné. ()

Obratník Raka (2018) (S05E04)

I když se neustále něco děje (dokonce i nudná linie "velitelství"tentokrát přišla se svou troškou do mlýna), jako kdyby se šetřilo (nebo došli finance). Veškeré bitvy se odehrávají jen zprostředkovaně přes vysílačku nebo na radaru. Ťava se celkem jasně stylizuje do Adolfa (ty jeho výlevy jsou komické) a celé to dostává nádech "Axis vs Allies". Mapičky na stole a modýlky, ten pozdrav Kolumbijců... já věděl, že ten remake Pearl Harboru nebyl jen tak :D. ()

Bojovníci (2018) (S05E05)

Peter Weller aka Robocop ve výslužbě si opět sedl na židli režiséra a hned je zpátky ten negativní dojem z minulé řady (kde několikrát režíroval také). Ničemu neprospívá ani fakt, že pachuť dojmu docházejícího rozpočtu zůstala (nízko-nákladověji to snad už ani nejde). Děj skočil o 3 měsíce dopředu a kompletně rozbil 4 dějové linky do jedné. Místo nich v rámci zachování dynamiky děje schizofrenně přeskakujeme mezi dvěma časovými osami tak rušivě a debilně, že jsem začal pochybovat co je vlastně "současnost" a co "vzpomínka". Za mě tedy opravdu nevydařený pokus. ()

Výsadek (2018) (S05E06)

Nepříjemně hodně času se věnuje kolumbijskému tajtrdlíkovi Ťavě. To že se chová jako Adolf je zřejmé čím dál víc. I ta fascinace okultními vědami :D. Zbytek se točí ohledně klíčové (tedy jak jsme se dozvěděli) operace invaze na Kubu. To zní sice v kontextu s historií USA morbidně, ale je tady jde o něco jiného. Obrovská škoda je, že pravděpodobně jde o finální tah, protože se vše divně vleče a scénáristé prostě natahují čas. ()

My jsme krev (2018) (S05E07)

Tentokrát se Robocop ve výslužbě jako režisér předvedl... Sedmá epizoda je zatím nejvíce akční a nejzajímavější díl řady. Sledujeme primárně dvě linky (i když je jich tam více, ale ty děj nikam neposouvají a jsou zbytečné), které servírují buď akci, nebo napětí. Je zřejmé na co se šetřilo s rozpočtem. Jediný LOL moment nastal ve scéně s tankem (jako řidič umřel hrůzou, nebo jak ho eliminovali že se přestal hýbat?). Bohužel se obávám, že lepší už to nebude a teď už půjdeme jen dolů. ()

Čest (2018) (S05E08)

Děj se soustředí jen na jedinou událost a to (i když nejde vyloženě o nudnou epizodu) ji nedělá ani zdaleka tak zajímavou jak si scénáristé mysleli. Celé to budí dojmem, že opět získáváme čas, že není nic dalšího co "ukázat" (což je nesmysl). A to je škoda. O to více je tajtrdlík Ťava a jeho projevy otravné (a že si jich užijeme - buď jeho nebo jeho poskoka). LOL moment nastává kdykoliv kdy dojde na akci s pistolí proti samopalu. Pistole mají nekonečné zásobníky (ani jednou jsem neviděl nabíjet :)) ()