Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová (viac)

Recenzie používateľa gemi k tomuto seriálu (4)

Obnažený národ (2014) (S02E05)

Dokument klouže po povrchu několika základních stereotypů (bílé ponožky v sandálech, vlastní jídlo v čele s paštikou, syndrom "kde je tu nejlevněji"), aniž by se snažil zjistit pohled více lidí (např. nějakou pouliční anketou). Každopádně jsem se dozvěděl, že Češi chtějí Chorvatky (?), ale Chorvatky Čechy ne-e, ty by raději Italy (?!), jenže Italové Chorvatky nechtějí (?!?). Jinak jsem si z dokumentu odnesl to, že nás Chorvaté mají rádi jako zdroj příjmů, ale jinak námi docela slušně pohrdají, takže na dovolenou raději za humna k rybníku. ()

Matrix AB (2015) (S03E02)

"Babiš je nebezpečný, ale neví o tom." Trefné. ()

Blízký daleký východ (2015) (S03E04)

Člověk z dokumentu pochopí, jak nesmírně komplikovaný a mnohovrstvý je konflikt na Ukrajině. Těžko si udělat jednoznačný názor... ()

Teorie rovnosti (2017) (S05E02)

Na jedné straně hrdinné sufražetky bojující za práva utlačovaných žen, na druhé straně podivná individua typu Okamura a Jákl bojující za práva utlačovaných, bílých, heterosexuálních mužů. Vlastně nevím, kdo z nich je větší exot. Obě skupiny jsou z mého pohledu extrémistické. Nebylo by nejlepší, kdyby se muži a ženy mezi sebou prostě dohodli na dělbě práce? ()