Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová (viac)

Recenzie používateľa pan_filuta_ k tomuto seriálu (2)

Život a smrť v Tanvalde (2013) (S01E01) odpad!

Prvotřídní pravdoláskařská manipulace za peníze daňových poplatníků. Jsi bílej a máš kvůli negativním zkušenostem strach z cigánů? Pak jsi dle pánů filmařů rasista jak bič. Přepadnou tě zezadu v přesile, srazí na zem a ty bráníš svůj život střelnou zbraní, zbláznil ses? Dle pánů filmařů máš předvídat, nejprve potenciálním útočníkům zbraň ukázat a věřit, že odejdou. "Dokument" zachycuje události celého roku, ale pokud se tvůrcům něco nehodí do předem připraveného vyznění, tak se neobtěžují to ani zmínit. Např. fakt, že otec obou, dle závěrů vyšetřování, útočníků (dle pánů režisérů obětí) v srpnu prohlásil, že vyhodil přeživšího syna z domu proto, že mu o celé věci lhal. Je to hnus velebnosti, chce se mi blejt. ()

Dělníci bulváru (2014) (S02E01) odpad!

Tradičně tendenční a moralizující, na finančním cecku veřejnoprávní televize přisátý pseudodokumentarista Klusák se nám snaží ukázat, jaká že jsou ti bulvární novináři špína. Na to snad není potřeba točit dokument? Stačí otevřít libovolný z bulvárních plátků a pár vteřin číst. Jenže lid si bulvár žádá, takže co s tím? Na rozdíl od ostatních zdejších yntelechtuálů proto neodsuzuji Pavla Novotného za to, co dělá. Vybral si to dobrovolně a existují lidé, kteří jsou ochotni mu za to dobrovolně platit. Sice se mi to nelíbí, ale když nechci, nikdo mě nenutí Novotného sponzorovat. To ovšem neplatí u Klusáka. Toho jsou nuceni, byť nepřímo, platit i lidé, které jeho tvorba nezajímá nebo je dokonce pěkně sere. Takže pane Klusáku, chcete-li moralizovat a vychovávat ostatní, prosím. Ale za své. Jinak pro mě budete i nadále tím überzmrdem právě vy. Já vám na třicetivteřinové záběry vrtících se vibrátorů přispívat nechci, kurva! ()