Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová (viac)

Recenzie používateľa Tosinek k tomuto seriálu (3)

Život a smrť v Tanvalde (2013) (S01E01)

Zajímavá sonda do života cikánů. Ač o sobě běžně prohlašuju, že jsem rasista, tady s nimi soucítím. Doporučil bych dokument všem vyhraněným rasistům. Hodně zajímavý moment byl ve chvíli, kdy si autoři začali nadávat kvůli etice filmování emocí malého syna zavražděného roma. ()

Spřízněni přímou volbou (2013) (S01E04)

Nekomentovat záběry se může zdát jako dobrý záměr být nestranný a neovlivňovat diváka. Ale vzhledem k tomu, že i samotný takový výběr je ovlivňující, ocenil bych i komentář a názor autorů, proč tam daný záběr mají a co symbolizuje. Některé scény mi navíc nic neříkaly, a to jsem volbu sledoval poctivě. Líbí se mi zákulistní chování a tak se těším na Hlesá se prezident. Dokument má plus za některé emoční momenty - třeba když milý pán říká Fischerovi, že skončí v pekle, dav zpívající Karle děkujem, vášnivá rozprava o "zmrdovi Klausovi"... Ani jeden z finalistů pro mě nebyl ideální volba, takže mě moc potěšil ten ostravský sekuriťák nadávající na Karla a volící Táňu. ()

Matrix AB (2015) (S03E02)

Tenhle dokument je z novinarske pohledu naprosty sh*t, ktery si vybira ty nejhorsi momenty z nataceni a snazi se jimi vypravet pribeh zloducha. S prihlednutim ke Klusakovu vystupu na konci, jeho rozhovoru v DVTV a trapnym hlaskam jako "a ted si vas kupim", si rikam, ze AB bude nakonec docela fajn chlapik. Neziju v CR, mym jedinym politickym kandidatem byla Tana, povazuju se za altruistu, a dokazu si predstavit, ze bych reagoval uplne stejne jako AB. Byl to na nej podraz. (dal bych 3*, ale ta dokumentaristicka neobjektivita me strasne vytaci) ()