Půjčovna masa

• USA Altered Carbon
USA, (2018–2020), 15 h 36 min (Minutáž: 43–67 min)

Tvorcovia:

Laeta Kalogridis

Predloha:

Richard Morgan (kniha)

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry (viac)

Po 250 letech strávených v hibernaci je oživený vězeň, který si může vydobýt svobodu jediným způsobem: musí zjistit, kdo je vrah. (Netflix)

Recenzie používateľa Luk Skywalker k tomuto seriálu (10)

Z minulosti (2018) (S01E01)

Tak jen čumím na cyberpunkovou a temnou budoucnost a na konci této epizody mě napadly jen dvě slova - BLADE RUNNER. ()

Padlý anděl (2018) (S01E02)

Blade Runner mě napadá i v této epizodě, ale nevadí mi to. Zde vyplyne, že je to originální námět, s nahotou není problém a mě jen napadá, co by z nás dlouhověkost udělala plus marketing a když to bude na komerční bázi. ()

Na opuštěném místě (2018) (S01E03)

Banket plný "nesmrtelných", ale předcházela tomu geniální hláška, že Joel Kinnaman potřebuje babu :-). ()

Síla zla (2018) (S01E04)

Není nad virtuální brutální výslech a potom pořádná jatka v jejich reálném světe, tak takhle funguje Vyslanec. Navíc se něco dovídáme o minulosti jednoho pouzdra. ()

Nepravý muž (2018) (S01E05)

Děj se zamotává, vše souvisí se vším a zrodili se zde mezilidské vztahy (což se dalo předpokládat od první epizody). Vypadá to slibně a zajímavě do dalších epizod. ()

Muž s mou tváří (2018) (S01E06)

Tajemný bojovník mi bylo hned bylo jasné, kdo přijde, na to už jsem toho viděl dost. Parádní díl. ()

Nora Inu (2018) (S01E07)

Díl hlavně o minulosti, takže je Kovacsův život (téměř) kompletní. Na druhou stranu se dost odklání od původní zápletky seriálu až si říkám, že o ni vůbec nejde. ()

V osidlech noci (2018) (S01E08)

Díl o vyřešení prvotní zápletky, alespoň pro zadavatele (ale divák se dozví, jak to opravdu bylo v 9.epizodě) a nezdravý vztah sestry k bratrovi Takovi. ()

Běsnění v nebi (2018) (S01E09)

Příprava na finále řady, jsem zvědavý jak to dopadne. Něco se dá sice předpokládat, ale zvratů je/bylo v seriálu dostatek. ()

Zabijáci (2018) (S01E10)

Je to ukončeno, ale knihy o Takeshim Kovacsovi jsou 3, takže případná druhá řada bude další kniha. Ukončeno a vyřešeno, tak to má být. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

30.07.2018

V čerstvě oznámené druhé řadě kyberpunkové sci-fi Altered Carbon od Netflixu se v hlavní roli vojáka Takeshiho Kovacse nově objeví herec Anthony Mackie (Captain America: Občanská válka, Detroit). Ten… (viac)

Netflix a hvězda bojových umění

Netflix a hvězda bojových umění

01.07.2018

Netflix si objednal akční sci-fi seriál Wu Assassins s hvězdou bojové série Zátah Iko Uwaisem. Scénář k novince napíše John Wirth (Terminátor: Příběh Sáry Connorové, Falling Skies), o režii první… (viac)

Barbar Conan míří do televize

Barbar Conan míří do televize

06.02.2018

Amazon dal před pár měsíci najevo, že si hodlá sehnat vlastní Hru o trůny. Krokem číslo jedna byl nákup televizních práv na Pána prstenů, z čehož se má ukuchtit prequel slavné filmové trilogie. Krok… (viac)