Půjčovna masa: Nové pouzdro

• Japonsko Altered Carbon: Resleeved

Takeshi Kovacs musí na planetě Latimer ochránit tatérku a zároveň vyšetřit smrt šéfa jakuzy spolu se seriózním členem KJRN. (Netflix)

Fiftis

Pre neznalého diváka odporúčam na všetko pozerať ako na Sci-fi poviedku. Necelých 75 minút filmu je nabitých poriadnou plnkou zo zmesi streľby a súbojov na ostrie katany. Dej sa svižný a za sprievodu elektronickej hudby budete chrochtať, ak máte radi tento štýl hudby. Vymakané súboje majú úžasnú choreografiu a predovšetkým majú perfektnú prehľadnosť. Všetky zábery sú urobené tak, aby ste vedeli čo sa deje, kto s kým bojuje a ako sa asi cíti. Sound design je vypilovaný do posledného detailu. Zo zvuku praskajúcich kostí a odseknutých končatín úplne cítite, ako to musí bolieť. Animovaná krv tečie prúdom. Je to namakaná akčná animovaná jednohubka zo sveta cyberpunku. (31.5.2022) ()

Martrix

Se světem Altered Carbon jsem se poprvé setkal až díky seriálu. První řada mě nadchla, druhá už o dost méně. Nové pouzdro bych nejspíš zařadil někam mezi. Vynikající animace, spousta detailů, dynamická akce plná brutality a postavy, které je snadné si oblíbit. Jen ta zápletka s yakuzou...je pro mě trochu nezáživná. Nebýt toho vizuálu a zajímavého světa, asi bych se místy nudil. Přesto bych si hned dal nášup v podobě hraného filmu, nebo ještě líp série. ()

HAL

Po mizerné druhé sérii Altered Carbon si tímto trochu zachraňují reputaci - příběh to nijak převratný nemá, ale je to cyberpunk a má i nějakou tu nápaditost, takže se to stylu parádní první řady drží mnohem víc (a odkazy na Ghost in the Shell vždycky potěší) - a na film dlouhý jako jedna prodloužená seriálová epizoda je to dostačující, zvlášť když hlavní je tu stejně ta špičkově natočená a řádně brutální akce. Dokázal bych si to představit jako celou sérii, i když ta animace je v dialogových scénách dost ohavná (vypadá to jak natočené v Borderlands), tak to díky ní ani nemusí být moc drahé a klidně by se dalo pokračovat - což tu i naznačují. A jak bylo vidět už v trailerech - anglický dabing je ohavnost, tohle je prostě anime, smysl to má jen v originále. 7/10 ()

Ellmariachi

Po špatné druhé sérii je tenhle animák balzám na duši. Dost mě to celé bavilo Sice je to tak trošku vytrhlé ze světa, který je v obou řadách seriálu, ale nevadí to. Příběh není složitý a závěrečné odhalení není kdo ví jaké, ale je tomu uzpůsobená délka a to je dobře. Akce je krvavá, mohla být určitě přehlednější. Takeshi je zde 100x více Takeshim než v celé druhé řadě seriálu. A ostatní postavy i když nejsou živé taky baví. 80 procent za fajn výplň. ()

novoten

Hra od Telltale s úmorně dlouhou finální rvačkou, neochotně zapadající mytologií a téměř nulovým citovým zainvestováním do nových postav. Takeshi by měl být stejný jako na začátku seriálu, bohužel nekonzistentnost jeho chování v porovnání s oběma sezónami je nepřehlédnutelná. Žasnu nad tím, jak rychle dokázali tvůrci zabít univerzum, které mělo po první sezóně nakročeno k dlouholetému diváckému kultu. ()