Plurality

Krátkometrážny / Akčný / Sci-Fi / Thriller
USA, 2012, 14 min

V nedaleké budoucnosti v New Yorku... Byla spuštěna tzv. Benthamova síť, technologický zázrak, který nahradil kreditní karty, pasy, karty sociálního pojištění a další identifikační prostředky. Jediným dotykem, kdy si Síť odebere malý vzorek DNA, dokáže okamžitě identifikovat každého člověka. K tomuto výdobytku techniky dostali přístup strážci zákona a během několika měsíců byla téměř vymýcena kriminalita. V poslední době se však začínají objevovat zvláštní anomálie, a to zdvojené identity. Jedna z nich je jiná než všechny ostatní a zdá se, že o budoucnosti celého světa se bude rozhodovat právě teď... (PetrPan)

kinghome

Skvělé provedení i příběh. Na herce se dalo dívat, ale kvůli čemu dávám jen 3* je konec, který je předvídatelný a hlavně neřekne vůbec nic. Kdyby se udělal celovečerní film, myslím že by měl dost velký úspěch, ale takhle to pro mě zůstává jen průměrné sci-fi. ()

Gogo333

Takhle by mohla vypadat naše budoucnost, kdo ví co bude za pár let. Zápletka jako z Terminátora, tady se taky vrací lidi z budoucnosti, aby zastavili program/stroj, který se pravděpodobně obrátí proti lidem. Škoda, že je to tak krátký. S cz titulky zde. 75% ()

squawk

Děj mě chytnul natolik, že bych to rád viděl jako plnohodnotý film. Nějakých 100 minut bez zbytečného zdržování nehodící se romantickou zápletkou by tomu sedlo. ()

Tred2

Někdo měl v hlavě zajímavý nápad a touhle formou se ho povedlo velmi působivě podat. Problém je, že se tu vůbec neřeší základní logika (selský rozum). Sci-fi to mají vždy trošku těžší v tomto ohledu, zvláště pak sci-fi této kategorie, ale to nic nemění na tom, že se postrádá. Zasloužené 4. ()

redwik

Prečo tak veľa krátkometrážnych filmov skončí v tom najlepšom? Normálne neviem, čo si mám myslieť. Počas posledných štrnástich minút ma príbeh dostával do varu, a odrazu koniec. "My chceme viac!", isto kričia ľudia po dopozeraní tohto sci-fi. Bolo by pekné vidieť nejaké pokračovanie, najlepšie celovečerné. I keď sa nič extra nestalo, nestihol som sa nudiť. A vyzerá to naozaj profesionálne! ()

papaguy

Na tomhle kraťasu se mi líbí všechno - námět, který by vystačil na celovečerák, zpracování, žánr, herci, efekty, hudba i grafika titulků (líbí se mi, když titulky neodbydou a nějakým nápadam graficky propojí s dějem). ()

james11

Zpracování skvělé, ale hlavní myšlenka nedává moc smysl, alespoň podle toho, co se ve filmečku dosud ukázalo. Jednodušší by bylo určitě vrátit se trochu víc a zastavit to v zárodku. ()

lajkus

Vypadá to hezky, ale je to hodně pitomé....Lidé z blízké budoucnosti jsou retardi, co se moc nepozastavují nad tím, že lidi přicházej z budoucnosti a chtějí je něčím varovat, místo toho tyto návštěvníky šoupaj do vězení. Lidé z daleké minulosti jsou také velcí retardi, místo toho, aby se vrátili v čase do doby než byla Síť založena, vracej se do doby kdy je síť aktivní a pak blbě čuměj, utíkaj a nechaj se chytit. O samotné Síti víme prd, její hrozba na mě dojem neudělala, je to umělá inteligence? operuje též jinde než v New Yorku? Pokud by tento slepenec všemožných klišé někdo roztáhnul na celovečerák, tak z toho nevznikne nic jiného než průměrný film s tunama klišé, které jsme už stokrát viděli.... (Minority report, všechny díly Terminátora, Looper, 12 opic, Zdrojový kód a mnoho dalších).... ()