V roce 1925 posílá Mussolini na Sicílii Cesara Moriho coby policejního prefekta, jehož úkolem je zlikvidovat mafii. Následující čtyři roky vstoupily do dějin jako doba vlády "Železného šéfa", který nechal zatknout přes dva tisíce mafiánů. Filmové drama na motivy skutečného příběhu o boji proti sicilské mafii. V roce 1925 posílá Mussolini, který se před třemi lety dostal k moci, Cesara Moriho na Sicílii. Mori je jmenován policejním prefektem a dostane za úkol zlikvidovat mafii. Fašistický režim byl totiž její mocí i vlivem značně znepokojen, a tak následující čtyři roky vstoupily do dějin jako doba vlády "Železného prefekta". Po brutálním vyvraždění rodiny postupuje Mori během policejních operací, které připomínají spíš válku, s bezpříkladnou důsledností a tvrdostí. Bojuje výhradně v předních liniích a dokonce neváhá vyzvat na souboj jednoho z banditů. Přestože díky svým drsným metodám dosahuje v boji s menšími rybami ve vodách organizovaného zločinu zázračných výsledků, brzy zjistí, že mafiánští bossové jsou napojeni na důležité představitele státní moci. (Cinemax)

Tormentor665

Je to bezesporu kvalitní, nevím, co mi tam vlastně chybělo. Možná "andělská tvář Gemma" mi na tu roli tolik neseděl. Možná chyběl nějaký vrcholný moment rozuzlení. Možná málo Claudie. Možná příliš upozaděný Morricone. Ale možná se jen pletu. ()

Amonasr

Poctivě zfilmované drama z prostředí sicilské mafie, ovšem z netradičního pohledu poměrů ranného fašismu v Itálii. Jak je i zde zobrazeno, autoritářské režimy se dokáží lépe vypořádat s kriminalitou, pokud ovšem neprorůstá až do horních politických pater. Pak už je to stejné jako dnes - na srůstání politické moci s organizovaným zločinem je spravedlnost vždy krátká. ()

p.a.douch

Cesare Primo Mori byl dobrej tvrďák a Guliano Gemma ho celkem vystihl (až na to že Mori nebyl zdaleka takovej hezoun). Film zachycuje druhé působení Cesara Moriho na Sicílii v letech 1924 - 1929. Atmosféra vystihující, obsazení vesnice Gangi podle skutečnosti (musím podotknout, že film nevystihuje razanci Moriho zásahu proti mafii). Hudba dobrá. 80 %. ()

Saxos

Dobré zpracování předválečné doby italské Sicilie. Mafián tam byl v každé rodině. Minirole pro Claudii Cardinale. ()

zigy

Daleko raději než mafiánské filmy mám rád filmy o boji proti mafii. Šlechetný, hrdinný Nicholas z Angeliky s hlasem Edy Cupáka bojuje ve 20. letech proti sicilské mafii. Atmosféra patosu, místy natahovaného, místy s divnými momenty, avšak vždy s připraveným Enniem M., který když je nejhůř, přispěchá na pomoc se svou melodií.....už se připravoval na Chobotnici. ()

gulio

Vynikájúci Giuliano Gemma v úlohe prefekta Moriho a ešte lepša Morriconeho hudba. Výborný film, no proste klasika a tá Sicilská atmosféra ktorú dokázali vytvoriť len talianský tvorcovia 70 rokov. ()

gizi

Výborná atmosféra, hudba, režie, herci, no nemám co vytknout. Napětí od začátku až do konce, prostě směle konkuruje těm nejlepším (anti)mafiánským filmům. 5*. ()