Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Taliansko Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata (viac)

Amedea, jednoho z desetitisíců Italů, kteří pracují v Austrálii, ani na okamžik neopouští touha po rodné vlasti - zachovává její zvyky a touží po italské manželce. Není nad pravou italskou domácnost, byť by měla být tisíce kilometrů od domova! Ostatně - jen italská žena dovede uvařit ty pravé špagety! (oficiálny text distribútora)

Javert

Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký. ()

Anderton

Ja som asi čakal niečo iné, čo mi film ponúkol. Vtipnú komédiu a romantiku. Ničoho z toho som sa nedočkal. Žiaden gag, iba nesympatický a necharizmatický Sordi trpiaci epilepsiou a horúčkami s vyťahanými gaťami a Krásna Kardinálka, ktorá sa snaží vzbudiť sympatie diváka tým, že sa vyspí s cudzím chlapom, aby mala peniaze na vlak. Dúfal som, že to zachráni aspoň romantický záver, ale hold je to taliansky film a talianske partnerské vzťahy sú podstatne komplikovanejšie (a uvrešťanejšie), ako vo zvyšku Európy a možno aj sveta. Keď už mať v hlavnej úlohe debila, tak radšej Paola Villaga. Možno má film nejaký sociálny podtext, vďaka ktorému si ho v domovine vážia, ja som bral do úvahy čisto jeho zábavný faktor a ten ma sklamal. ()

Jara.Cimrman.jr

V době, kdy se počet Italů v letadle rovnal počtu nožů na palubě, kdy si chlapi zapínali kalhoty až těsně pod krkem a sex s prostitutkou stál stejně jako koupě klokana, bych se také pokusil na australskou samotu nalákat nějakou krásnou Carmelu. Jenže by mi to nevyšlo, protože neumím lhát. Přesto to zkusím. Neznámá krásko, vypadám jako klon Johnnyho Deppa nebo Justina Biebera, vydělávám tři a půl zlaté cihly denně, jezdím Rollsem a někdy i Roycem, vlastním síť luxusních chatrčí v australské přírodě, takže využij své šance, přijeď za mnou do velkoměsta Bun Bun Ga a staň se jeho šestnáctou obyvatelkou. ()

vincchuppo

Claudia je snad ještě temperamentnější než jindy. Jako správná italská žena se ohání vystřelovákem a nadávkami a upřímostí nešetří. Alberto se svýma psíma očima... Není snad vlídnějšího a hodnějšího, ale také nesmělejšího muže. Úsměvná tragikomedie o lásce i neštěstí a o životě bez lásky. Skvělá roadmovie o hledání a nalezení. Samozřejmě po italsku. ()

farmnf

Jak mám hodnotit oblíbený film mé puberty s CC v hlavní roli.Už jako žák ZŠ jsem toužil být australanem. Rozhodně bych tam nekácel stromy ale byl bych velmi úspěšným technikem v nějaké nadnárodní firmě. Nepřeháním, vím to. No a pak bych si ten inzerát dal. Mladý úspěšný Čech v Austrálii hledá Italku za účelem sňatku. A připravil bych jí i zpáteční letenku. Třeba to nevyjde ale naděje, že přiletí z Kalábrie CC nebo něco podobného CC, no kurva, to by za ty prachy stálo, ne? Tragikomická ale milá záležitost Luigi Zampy s humorem opravdu italským. ()

• Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)
  • Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)