Reklama

Reklama

Atarašii kucu o kawanakuča

  • Japonsko 新しい靴を買わなくちゃ (viac)
Dráma
Japonsko, 2012, 115 min

Obsahy(1)

Jagami Sen je fotograf, který se vydal se svojí sestrou Suzume do Paříže. Jenomže ta ho záhy opouští, protože má v Paříži, městě lásky, už něco na práci. Ale Sen nebude dlouho sám, protože se potká s Tešigaharou Aoi. A ač se do té doby neznali, stráví spolu tři dny. (Zíza)

Recenzie (10)

sniper18 

všetky recenzie užívateľa

Tentoraz japonská produkcia zasadením deja do európskeho mestečka nezmenila len lokácie, ale aj štýl, ktorý má podstatne bližšie k tomu európskemu, ale nebolo to na škodu. Ani proti takýmto konverzačným romantickým drámam, v ktorých nejde o tie typické prejavy lásky, ale skôr bežné stretnutia s bežnými rozhovormi vôbec nič nemám, práve naopak, v rámci žánru to vždy vítam ako príjemné osvieženie. Spočiatku som mal ale trochu problém sa do toho lepšie dostať, film sa venuje dvom párom, ale tá jedna línia so sestrou hlavného hrdinu ma vlastne ani moc nezaujímala, ale nemá zase tak moc priestoru a tá druhá je lepšia, ale tiež mi dlhší čas prišla len taká priemernejšia, no predsa len som bol zvedavý, ako sa bude vzťah medzi dvomi ľuďmi s pomerne výrazným vekovým rozdielom vyvíjať. Ale časom si ma to už získalo a hlavne druhá polovica ma už dosť bavila. Plusom sú aj postavy, film je postavený hlavne na tej ústrednej dvojici, pričom obe postavy sú nielen sympaticky obsadené, ale hlavne dobre zahrané a tak ma bavili aj tie ich dialógové sekvencie. A režijne tu tiež nemám problém, film má výborný vizuál a aj atmosféra mi nadmieru vyhovovala. Takže celkovo som spokojný, nie je to film, ktorý by som chcel pozerávať opakovane, ale väčšinu času ma to dosť bavilo a je dobré si v rámci žánru občas pozrieť aj takýto typ filmu. 72% ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

"I Have To Buy New Shoes" je presne ten typ japonského filmu, aký mi vie ulahodiť. Scenár, ktorý sa jednoducho sleduje, dobrý príbeh a skvelé postavy. Alebo teda väčšinou. Musím úprimne pochváliť herecké výkony oboch protagonistov. Podali to s takou cťou, až som úplne zabudol, že sú to herci. A najmä Sen a Aoi majú skutočne medzi sebou skvelú chémiu, dialógy, ktoré sú napísané od srdca a všetky momentky medzi nimi pôsobia úprimne. Pravdou je, že ich rozlúčka mi príde ako jedna z najlepších filmových momentiek, ktoré som kedy v živote videl. To vedomie, že keď sa rozlúčia, tak sa už pravdepodobne nikdy neuvidia a pritom ich spája niečo tak silné. A nemusí to byť nevyhnutne láska. Aspoň ja som nemal ten pocit, že by to medzi nimi bolo vyslovene citové vzplanutie. Skôr som mal pocit, že je to pocit, ako keby ste našli svoju spriaznenú dušu. Niekoho, kto vás vždy pochopí, vždy bude pri vás stáť a vypočuje vás, nech by vás trápilo čokoľvek. A rozumiete si ako keby ste sa poznali celý život. A kto ten pocit nezažil, tak to podľa mňa nepochopí. Ale vďaka tomu je ten moment pre mňa oveľa silnejší, než väčšina rozlúčok čo som videl. Všetko čo sa týka týchto dvoch postáv je spracované skvele. Bohužiaľ tento film pre mňa kazí bočná dejová línia, ktorá sa sústredí na Senovu sestru Suzume. Toto je vyslovene príbehová línia ako z príručky a bez akéhokoľvek ducha. Najmä jednotlivé scénky sú často len minútu dlhé a pôsobia viac ako zbytočný bonus. Nech nezabudneme, že aj ona tu má nejakú úlohu. A filmu to vôbec neprospieva, lebo je to absolútne nedopracované a okrem toho strašne gýčovité a patetické na konci. Ale ak by som si to odmyslel, tak Sen s Aoi boli jeden z najlepších japonských párov, ktoré som kedy videl. Hodnotenie: B+ ()

Reklama

ScarPoul 

všetky recenzie užívateľa

Prišiel posledný záber, slzy sa mi dostali do očí. Neboli to však slzy, ktorému predchádzalo veľa emocionálneho vydierania. Adrian skvelo poukázal na podobnosť s Linklaterom. S jeho hrdinami a s jeho príbehmi. Film je veľmi nenásilný. Veľmi prirodzený, takmer ako keby sa snažil zdokumentovať jednu emóciu v jej najväčšej prirodzenosti. A po celý čas sa mu to darí. Je tu síce druha línia, ktorá je podstatne slabšia, ale pojednáva o rovnakej veci a skvelo dopĺňa hlavnú líniu. Keď sa k nemu dostanete, pozrite si ho. Veľmi krásne pracuje s emóciami a pripomína nám naše vlastne momenty, kedy sme verili, že niektoré veci zostanú navždy, aj keď tam už dávno nebudú. Preto prišli slzy. A cítim sa zase raz o niečo bohatší. ()

Zíza 

všetky recenzie užívateľa

Jemně plynoucí melancholický film plný tichého žalu i lásky, jehož kulisami je krásná Paříž. Obsazení je velmi skromné, ony i kulisy, ale je to právě tahle komornost, která filmu dodává sílu. Herecké výkony byly velmi přesvědčivé a lehce mrtvolně živé. O Paříži se říká, že je městem lásky, ale jaké? V tomto filmu určitě lásku dostanete, ale není vzplanutí vášní. Pokud máte chuť na něco nenáročného, co pohladí po duši a nespálí žárem… tohle by mohl být film, který hledáte. ()

Vavča 

všetky recenzie užívateľa

Netypická romance, která by se taky mohla jmenovat Velikonoce v Paříži, velmi nenásilně podaný příběh, civilní výkony herců. Lidé se nemusejí setkávat, jen proto, aby se zamilovali, mohou si také pomoct, aby mohli jít v životě dál... Naprosto vynikající kamera, atmosféra Paříže, perfektní hudba, kterou má na triku slavný pianista a skladatel Ryuichi Sakamoto. Příběh, který pohladí po duši, tempo, které nikam nespěchá a určitě se Vám vryje do paměti. ()

Galéria (8)

Reklama

Reklama