Nehnevajme sa

• Česko My se nehněváme (viac)

Bláznivá gangsterská komedie, ve které exceluje Lino Ventura. Eskapády bývalého gangstera Antoinea Beretta, který se nyní věnuje počestnému půjčování lodí, vodnímu lyžování a škole potápění. Nejspíš by si v poklidu užíval slunce na francouzské riviéře, kdyby ho nenavštívili jeho bývalí komplicové na útěku, které pronásleduje protigangová brigáda. Beretto má "zmáčknout" podvodníka Michalona, který se vypařil i s jejich penězi. Do toho se vstoupí mysteriózní plukovník McLean, navíc Brit!, který je chce všechny zabít. Tady jde o život a o peníze a navíc francouzskou hrdost, co se tady má co roztahovat nějaký Angličan. (Česká televize)

PTuranyi

Príjemná komédia, snúbiaca britský suchý humor s francúzskou rozšafnosťou. Spočiatku sa tvári ako seriózna gangsterka aj keď už úvodná scéna má humorný náboj. Tým, že sa bývalý gangster Antoine Beretto, pri návšteve podvodníčka Léonarda Michalona, zapletie do prestrelky rozbehne kolotoč bláznivých situácií s celkom slušným potenciálom zábavy. Produkcia aj herci sú dobrí, ale akoby im chýbalo väčšie nasadenie. Komik je tu len Jean Lefebvre a ten to sám neutiahne, lebo takmer celý jeho vklad je, že sa nechá od všetkých fackovať. Celkovo tak príbehu chýba väčší spád a výraznejšia komická osobnosť. Pritom oceňujem štýlové podfarbenie plukovníkových scén dobovou britskou hudbou, ktorú produkujú jeho chlapci priamo v zábere. 65% ()

charles3

Francouzsko-anglická pyrotechnická válka v hudebně-tanečním stylu šedesátek. Lehce bizarní "lautnerovka" s kombinací francouzského a britského humoru a přesným obsazením. Za zmínku stojí "armáda" britského gangstera, složená z vlasatých mladíků v černých oblecích, barevných kšiltovkách, s červenými skútry a neustále hrajících či tančících na šedesátkový bigbít. ##### Těsně před Angličanovým odpálením míčku se mi náhle ukončilo přehrávání, což zprvu vypadalo jako zajímavý (byť neoznačený) konec, ale pak jsem se dostal i k těm zbývajícím cca 7 minutám :-) ()

gizi

Trochu bláznivá a ujetá komedie, ale ne až tak špatná. Odpočinková podívaná a nebojím se dát 4*, i když je to trochu na hraně při 70%. ()

frantabr

Teď jsem shlédl na ČT2 (ha, další Ventura, kterého jsem neviděl). Těžko se kritizuje, když všichni chválí - takoví Blázni, vodníci a podvodníci z Riviéry. Myslím, že film byl natočený jen proto, aby si ta parta anglických hošanů mohla zablbnout. ()